PDA

View Full Version : سوال: C++ - C# - Java - C - PHP - Html - Css - Vb ... . ... ?

ModernEX
یک شنبه 29 مرداد 1391, 13:36 عصر
به نام خدا
سلام خدمت تمام برنامه نویسان ایران ...
رمان نمینویسم پس لطفا خوب بخونید و هرچی بلدیت بنویسید ...
خواهش میکنم کمکم کنید و این تب از مرور گرتونو نبنیدید ..

اگه این مطلب جای درست قرار نداره لطفا مدیرا پاک نکنن و انتقال بدن من زیاد آشنا نیستم ...

من هک کردم هک کردم و هک کردم ولی به هیچ دردم نخورد پس برنامه نویسی رو شروع کردم ....

من مثل خیلی ها برنامه نویسی رو با VB6 شروع کردم ولی 6 ماهی میشه که برنامه نویسی رو به صورت حرفه ای و با زبان C# دارم یاد میگیرم و خدا رو شکر تا الان خیلی پیشرفت کردم و باید بگم C# رو در هد استاندارد یاد گرفتم و فقط به کمی تجربه نیاز دارم الانم برای یه شرکت دارم کار میکنم و پروژه های زیادی نوشتم ...
روزی که C# رو شروع کردم با چیز هایی که از برنامه نویسای دیگه شنیده بودم C# طوری در ذهن من نقش بست که فکر میکردم هر کاری که بخام میتونم با این زبان انجام بدم و قدرت مند ترین و پر سرعت ترین و ... در دنیاست .... البته چیزی که داخل ایران خیلی طفدار داره .... اما ...
الان که خودمو یه برنامه نویس C# میدونم فهمیدم C# صرفا برای برنامه های تجاری ساخته شده و من هرچند شاید بتونم یه آنتی ویروس یا ... با این زبان بنویسم ولی باید اینو همیشه بدونم هر چیز را بهر کاری ساختن ... درست گفتم یا نه نمیدونم ...
حالا که نگاهم به برنامه نویسی باز تر شده کمی کمک برای قدرت گرفتن علایق و شوق برنامه نویسی خودم از شما میخوام ...
من فقط میخوام بدونم از چه زبان هایی استفاده کنم ... بقیشو خودم تحقیق میکنم ...
از اونجایی که نمیشه به یه زبان برنامه نویسی تکیه کرد پس ...:

1. من زبانی میخوام برای ساخت برنامه برای شرک ها و ... (تجاری ) من فکر میکنم زبان C# کافی باشه اما نظر شما چیه ....؟

2. من زبانی میخوام برای برنامه نویسی برای روبات - هوا پیما - شاتل های فظایی و ...(یه جا خوندم خالق C++ گفته برای یه شاتل فظایی از C++ استفاده شده) شما چی میگین ...؟

3. من یه زبان میخوام که برای پلتفرم های جدا ازهم برنامه بنویسم (Java یا C یا C++ )

4. یه زبان برای کار با هوش مصنوعی و ...(مثل زبان ملب ...البته هنوزم نمیدونم کار برد دقیق مطلب چیه ...)

5. یه زبان قوی برای طراحی صفحاط وب (البته به دلیل اینکه Asp همون C# هست و من اینو یاد گرفتم ...

6. یه زبان قدرتمند برای ویندوز که بشه باهاش هر کاری کرد ...البته میانی باشه و لی کمیتی از اسمبلی و ماشین نداشته مثلا زبانی برای ویروس نویسی یا ... (اینو میخوام زبان اصلی معرفی من باشه )

نکته : من تغریبا با 10 زبان زنده ی دنیا کد نوشتم و باید بگم زبان C# زیبا ترین زبانیه که تا الان دیدم (افسوس که در تسخیر مایکروسافته)
در آخر اگه سوال های من مبتدی بودن منو ببخشید آخه هنوز دانشگاه نرفتم تا این چیزا رو یاد بگیرم ..
و در مورد پایگاه داده ... من نمیدونم چی میخوام فقط میخوام بهترین پایگاه داده باشه (SQl Server(Linq) رو بلدم
با سپاس فراوان از همه ...

razeyeh_sh
یک شنبه 29 مرداد 1391, 16:29 عصر
بیشتر شبیه تعریف وتمجدید خودتون بود تا سوال

ModernEX
یک شنبه 29 مرداد 1391, 16:37 عصر
بیشتر شبیه تعریف وتمجدید خودتون بود تا سوال

کجاش تعریف از خودمه ...؟
فقط میخواستم بدونید چی بلدم و چی بلد نیستم تا بهتر به سوالاتم جواب بدین ....
به خدا من از خودم تعریف نکردم .... عجیبه ...!
سه ساعت گذشته انگار هیچکس زبان برنامه نویسی بلد نیست ...!.............................

butterfly8528
یک شنبه 29 مرداد 1391, 17:12 عصر
سلام دوست عزيز .
به نظر من بهتره يك شاخه رو انتخاب كنيد و حرفه اي كار كنيد تا اينكه روي همه شاخه ها بپريد و آخرش هم هيچ كدوم رو درست حسابي ياد نگيريد .
موفق باشيد :لبخندساده:.

ModernEX
یک شنبه 29 مرداد 1391, 17:34 عصر
سلام دوست عزيز .
به نظر من بهتره يك شاخه رو انتخاب كنيد و حرفه اي كار كنيد تا اينكه روي همه شاخه ها بپريد و آخرش هم هيچ كدوم رو درست حسابي ياد نگيريد .
موفق باشيد :لبخندساده:.

درسته شما درست میگین ولی ...
من شخصا به C++‎ علاقه دارم ولی این زبان در ایران بازار نداره
خب چیکار کنم .... مجبورم یه زبان .Net یاد بگیرم ....
من با لینوکس کار میکنم و دوست دارم جزو توسعه دهندگان و برنامه سازان لینوکس باشم خب باید جاوا یا C رو یاد بگیرم یا نه ....
اینا علاقست کاریش نمیشه کرد ...
لطفا کمکم کنید ...

ModernEX
یک شنبه 29 مرداد 1391, 22:53 عصر
هیچ کس نیست ...
بابا تورو خدا کمک کنید ...
یه کمک خاستما ...
یه جواب ...

amir.bakhtiari
دوشنبه 30 مرداد 1391, 02:26 صبح
سلام

به نظر من تمرکزتون بیشتر روی زبانی باشه که همه جا برش داره

سی - سی++(MFC-Qt) (همه جا پلتفرم های مختلف از برنامه نویسی با این زبان لذت میبرم)- جاوا(چند وقته که دارم باهاش کار میکنم خیلی باهاش حال کردم)

سی شارپ هم خوبه + SQL Server برای پول در آوردن + ASP.Net که الان همه جا یه برنامه نویس خبره میخوان برای همینا(البته من که دنبال کار هستم و نیازمندی ها رو زیرو رو میکنم فقط برنامه نویس C#+ASP.net+SQL server در کل محصولات مایکروسافت میخوان)

php هم برای وب(من علاقه ای برنامه نویسی برای وب ندارم ولی اینجوری که شنیدم و دیدیم میگن php خیلی خوبه)

من هک کردم هک کردم و هک کردم ولی به هیچ دردم نخورد پس برنامه نویسی رو شروع کردم ....
هک کردین و بعد برنامه نویسی رو شورع کردین!!!!
متوجه منظورتون نشدم؟؟؟؟

نکته : من تغریبا با 10 زبان زنده ی دنیا کد نوشتم و باید بگم زبان C#‎ زیبا ترین زبانیه که تا الان دیدم (افسوس که در تسخیر مایکروسافته)
شما که با ده زبان زنده دنیا برنامه نوشتین نتونستید تشخیص بدین کدوم زبان مناسبتونه؟؟؟؟؟

موفق باشید

ModernEX
دوشنبه 30 مرداد 1391, 12:44 عصر
هک کردین و بعد برنامه نویسی رو شورع کردین!!!!
متوجه منظورتون نشدم؟؟؟؟

شما که با ده زبان زنده دنیا برنامه نوشتین نتونستید تشخیص بدین کدوم زبان مناسبتونه؟؟؟؟؟

درسته جاش اینجا نیست ولی میخواستم بگم زندگی خودمو صرف هک کردمو هیچ چیز نصیبم نشد (اینو واسه هکر هایی مثل خودم گفتم ..)
منظور دیگم اینه که بعد از یاد گیری هک برنامه نویسی رو شروع کردم که واقعا به دردم خورده ...

من با خیلی از زبان ها برنامه نوشتم ولی در حد یکی دو برنامه ی کوچیک ... (اونم با کتاب)
من میدونم مثلا C++‎ یا جاوا واسه چی خوبن ولی نمیدونم کدوم زبان دقیقا برای چی خوبه (مثلا برای نوشتن برنامه داخل لینوکس و ویندوز هم از C میشه استفاده کرد و هم از java ولی نمیدونم کدومشون برای این کار بتر از دیگریه و ...)

در آخر مرسی از شما که به من کمک کردین ... واقعا مفید بود ولی یکم کامل تر میشه توضیح بدین ...

ModernEX
سه شنبه 31 مرداد 1391, 00:44 صبح
کسی نیست کمک کنه ...؟

بهزاد علی محمدزاده
سه شنبه 31 مرداد 1391, 11:40 صبح
سلام . دوست من ، کمک نمی کنن چون در خواست شما جواب نداره و اشتباهه .
این کمک خواستن شما مثل یه دانشجوی سال دوم پزشکی می مونه که اومده در فروم خودشون و میگه : من می خوام در زمینه های ، قلب و عروق ، مغز و اعصاب ، کلیه و مجاری ... ، چشم پزشکی ، دندانپزشکی ، عفونی ، ارتوپد ، داخلی ، رواپزشکی و البته مشاوره رو هم دوست دارم ، می خوام ادامه بدم ، لطفا کمک کنید که من چیکار کنم ؟

به نظرت چه پاسخی به این سوال میشه داد ؟

شما نباید فکر کنید که مثلا شاتل فضایی رو با سی پلاس پلاس نوشتن ، پس ما اگر این زبان و بدونیم دیگه تمومه !!! اونوقت تکلیف علوم دیگه مثل ریاضیات و فیزیک و ... چی میشه ؟ بعد آیا فقط برنامه نویسی داره یا الگوریتم های پیچیده و محاسبات پیچیده ایی هم هست که معمولا این پروژه ها رو در حد دکترا کار می کنن ؟

بعد چطوری میشه طراحی وب هم کار کرد همزمان ؟ پس خالق زبان سی پلاس پلاس ، چرا یه وب سایت برای خودش طراحی نمی کنه ؟

شما از دید زبان ، و نرم افزاری دارید به اینها نگاه می کنید . مثل همین پایگاه داده که شما خیال می کنید یعنی MSSQL ؟

این و یکی از اعضای مانشت گذاشته بود برای پاسخ به تاپیکی در زمینه پایگاه داده ، ببین :

.۱ Active database
.۲ Analytical database
.۳ Cloud database
.۴ Data warehouse
.۵ Distributed database
.۶ Document-oriented database
.۷ Embedded database
.۸ End-user database
.۹ External database
.۱۰ Federated database and multi-database
.۱۱ Graph database
.۱۲ Hypermedia databases
.۱۳ In-memory database
.۱۴ Knowledge base
.۱۵ Operational database
.۱۶ Parallel database
.۱۷ Real-time database
.۱۸ Spatial database
.۱۹ Temporal database
.۲۰ Unstructured-data database

برای نمونه هم کتاب مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها از روحانی رانکوهی رو تهیه کن و بخون ، اون در حد کارشناسی و در حد یه کتاب هست ، اونوقت خودت دستگیرت میشه که اینها چه دنیایی دارن ..

این مقاله با عنوان مردی که زیاد می دانست ! (http://www.shabakeh-mag.com/Article.aspx?id=1006328)در همین رابطه است اما ( نرم افزارهای گرافیکی ) . توی تالار هم بگرد ، مثلا بخش امنیت (http://barnamenevis.org/showthread.php?96098-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA) و ببین ، مطالب و دنبال کن ، همزمان بخش پایگاه داده و الگوریتم و سی پلاس پلاس و جاوا و سی شارپ و طراحی وب رو هم دنبال کن ببین به نظرت همزمان میشه به همه اینها رسید ؟

ModernEX
سه شنبه 31 مرداد 1391, 16:33 عصر
سلام . دوست من ، کمک نمی کنن چون در خواست شما جواب نداره و اشتباهه .
این کمک خواستن شما مثل یه دانشجوی سال دوم پزشکی می مونه که اومده در فروم خودشون و میگه : من می خوام در زمینه های ، قلب و عروق ، مغز و اعصاب ، کلیه و مجاری ... ، چشم پزشکی ، دندانپزشکی ، عفونی ، ارتوپد ، داخلی ، رواپزشکی و البته مشاوره رو هم دوست دارم ، می خوام ادامه بدم ، لطفا کمک کنید که من چیکار کنم ؟

به نظرت چه پاسخی به این سوال میشه داد ؟

شما نباید فکر کنید که مثلا شاتل فضایی رو با سی پلاس پلاس نوشتن ، پس ما اگر این زبان و بدونیم دیگه تمومه !!! اونوقت تکلیف علوم دیگه مثل ریاضیات و فیزیک و ... چی میشه ؟ بعد آیا فقط برنامه نویسی داره یا الگوریتم های پیچیده و محاسبات پیچیده ایی هم هست که معمولا این پروژه ها رو در حد دکترا کار می کنن ؟

بعد چطوری میشه طراحی وب هم کار کرد همزمان ؟ پس خالق زبان سی پلاس پلاس ، چرا یه وب سایت برای خودش طراحی نمی کنه ؟

شما از دید زبان ، و نرم افزاری دارید به اینها نگاه می کنید . مثل همین پایگاه داده که شما خیال می کنید یعنی MSSQL ؟

این و یکی از اعضای مانشت گذاشته بود برای پاسخ به تاپیکی در زمینه پایگاه داده ، ببین :

.۱ Active database
.۲ Analytical database
.۳ Cloud database
.۴ Data warehouse
.۵ Distributed database
.۶ Document-oriented database
.۷ Embedded database
.۸ End-user database
.۹ External database
.۱۰ Federated database and multi-database
.۱۱ Graph database
.۱۲ Hypermedia databases
.۱۳ In-memory database
.۱۴ Knowledge base
.۱۵ Operational database
.۱۶ Parallel database
.۱۷ Real-time database
.۱۸ Spatial database
.۱۹ Temporal database
.۲۰ Unstructured-data database

برای نمونه هم کتاب مفاهیم بنیادی پایگاه داده ها از روحانی رانکوهی رو تهیه کن و بخون ، اون در حد کارشناسی و در حد یه کتاب هست ، اونوقت خودت دستگیرت میشه که اینها چه دنیایی دارن ..

این مقاله با عنوان مردی که زیاد می دانست ! (http://www.shabakeh-mag.com/Article.aspx?id=1006328)در همین رابطه است اما ( نرم افزارهای گرافیکی ) . توی تالار هم بگرد ، مثلا بخش امنیت (http://barnamenevis.org/showthread.php?96098-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D9%85%D9%86%DB%8C%D8%AA) و ببین ، مطالب و دنبال کن ، همزمان بخش پایگاه داده و الگوریتم و سی پلاس پلاس و جاوا و سی شارپ و طراحی وب رو هم دنبال کن ببین به نظرت همزمان میشه به همه اینها رسید ؟

سلام شاید جوابی که میخاستم رو ندادین ولی ازجوابی که میخاستم بهتر جواب و توضیح دادین ...
مرسی مرسی مرسی ... واقعا مرسی ...
بله شما راست میگین راهی که من دارم میرم درست نیست و نیاز به تغییر داره ...
حالا میدونم چیکار کنم ....

دانش عمومی در هر شاخه‌ای، لازم است، اما کافی نیست. قدیمی‌تر‌ها، ضرب‌المثلی دارند که «فلانی، همه کاره و هیچ‌کاره است!»، سعی کنید، جزء این افراد نباشید و شک نکنید که با حرکت اصولی و عمقی، می‌توانید جزء بهترین‌های رشته‌کاری خود باشید. یک متخصص به معنای واقعی کلمه. فراموش نکنيم که دنیای امروز، جای «همه چیزدان‌ها» نیست.

l4dl4d
سه شنبه 21 شهریور 1391, 12:02 عصر
سلام
برای شاتل و اینا c++ چون سطح پایین-بالا است
برای شرکتی c#
برای تحت وب php
پلتفرم دیگه هم جاوا مناسبه البته c++ بد نیست ولی سخته

visualc
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 17:36 عصر
------------------------

senior_foe
سه شنبه 04 مهر 1391, 01:58 صبح
فکر می کنم مقاله معروف Teach Yourself Programming In Ten Years (http://norvig.com/21-days.html) که ترجمه فارسیش هم در همین سایت انجام شده به درد مورد شما بخوره.
این هم ترجمه فارسی (http://barnamenevis.org/showthread.php?150950-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-10-%D8%B3%D8%A7%D9%84).