PDA

View Full Version : حفاظت از داده ها در مقابل تغییر

aminaltavista
یک شنبه 29 مرداد 1391, 17:56 عصر
سلام

به چه طریق در sql میتوان کاری کرد که داده هایی که درفیلدهای جدول اضاف شده اند به صورت دستی قابل تغییر نباشند! و نتوان مستقیم به داخل جدول رفت و دستی در آن تغییر ایجاد کرد. برای مثال امکان ویرایش اضاف و آپدیت فقط از طریق خود نرم افزار امکان پذیر باشد.:متفکر:

بنده دنبال راهی هستم که بتوان از دیتابیس حفاظت نمود ! شنیده ام که لایه های گوناگونی برای حفاظت دارد و مانند اکسس نیست! اگر کسی راه خوبی سراغ دارد با کمال میل از اون استقبال میکنم!:تشویق:

Felony
شنبه 04 شهریور 1391, 11:02 صبح
1- تنضیمات مربوط به Server Authentication رو روی Mixed Mode ( SQL Server and windows authentication mode ) ست کن .
2- یک Login با کلمه عبور مطمئن در SQL تعریف کن و به بانک اطلاعاتی مورد نظر Mapش کن .
3- توسط اطلاعات Login تعریف شده ؛ تو برنامت به بانک متصل شو .
4- از Stored Procedure برای تغییرات در داده های بانک اطلاعاتی استفاده کن و از طریق برنامت اون ها رو صدا بزن .

در مورد تمام موارد بالا که گفتم بارها در هیمن سایت بحث شده و تو گوگل هم پر از مطلب هست ، لطفا در موردشون سوال نکن .

davar_sadeghi
یک شنبه 30 مهر 1391, 14:18 عصر
چنین چیزی غیر منطقی هست .
بنظر من با تعریف کاربر های مختلف و گرفتن امکان تغییرات از انها امکان مدیریت هست ولی کاربری از طریق نرم افزار وارد بشه تغییرات بده و بعد اگر مستقیم وارد sql شد وتغییرات ندهد چنین امکانی وجود ندارد