PDA

View Full Version : ورژن نرم افزار سی پلاس پلاس فیلم اموزشی مهندس بازرگان

sajad2020
دوشنبه 30 مرداد 1391, 14:10 عصر
سلام دوستان خسته نباشید من یه راهنمایی میخواستم من فیلم اموزش زبان C++‎مهندس بازرگان رو دانلود کردم ایشون از ویژوال سی پلاس پلاس استفاده میکنن اما من متاسفانه نمیدونم از چه ورژنی استفاده میکنم2010 رو دانلود کردم اما نبود ممنون میشم اگر کسی از دوستان راهنمایی کنند.از نرم افزار 2010که استفاده میکنم include<iostream.h>رو نمیشناسه ممنون

Sarv 123
دوشنبه 30 مرداد 1391, 14:38 عصر
من به شما دوست عزیز که در حال یادگیری زبان شیرین ++C هستین پیشنهاد می کنم که از همین ویژوال استودیو 2010 استفاده بفرمایید.

این هم نمونه کد ساده برای استفاده از ویژوال استودیو 2010:
#include <iostream>
#include <conio.h>

using namespace std;

int main()
{
cout<<"Salam Be Hame!";
getch();
}
البته یادتون نره که اول پروژه باز کنید. اگه به مشکلی برخوردید حتما در خدمت هستم. من متاسفانه به فیلم های شما دسترسی نداشتم وگرنه عرض می کردم خدمتتون. ولی توصیه من استفاده از همون 2010 هست.

sajad2020
دوشنبه 30 مرداد 1391, 14:56 عصر
سلام دوست عزیز میشه نحوی ایجاد یک پروژه رو در 2008 توضیح بدید؟ و همین طور این برنامه رو

Sarv 123
دوشنبه 30 مرداد 1391, 17:38 عصر
من نحوه ایجاد یک پروژه در اون ورژن رو نمی دونم ولی در 2010 به شکل زیره! ( به احتمال فراوان مثل هم هستن )

File ---> New ---> Project این ها رو که بزنی یک صفحه باز میکنه به نام New Project از قسمت سمت چپ باید Visual C++‎ ---> General ---> Empty Project رو انتخاب کنی.

حالا یک Solution جدید با همون نامی که در بالا انتخاب کردی برات ایجاد شده. ( خالیه خالی ) تنها چیزی که میتونی ببینی Solution Explorer هست. حالا همون طور که میدونی ما برای نوشتن برنامه نیاز به یک فایل cpp داریم. برای همین باید یک فایل cpp رو به پروژه ای که درست کردیم اضافه کنیم.
دو راه وجود داره:
1. روی Source Files کلیک راست کنی و Add ---> New Item رو بزنی
2. Ctrl+Shift+A رو بزنی

بعد از اینکه یکی از این کارهارو کردی یک پنجره جدید به نام Add New Item باز میشه. حالا میتونی از بین فایل های موجود یکی رو انخاب کنی تا به پروژه اضافه بشه. در این جا ما قصد اضافه کردن یک فایل cpp رو داریم پس اون رو انتخاب می کنیم و به پروژه اضافه میشه. حالا با خیال راحت توش کدها مون رو مینویسیم و با زدن دکمه F5 برنامه رو اجرا می کنیم!

نکته: در تمامی مراحل برای ایجاد یک پروژه یا اضافه کردن یک فایل حتما باید در پنجره ای که به این منظور باز میشه اسم پروژه یا فایل مورد نظرمون رو وارد کنیم. وگرنه Error میده میگه اسمش رو وارد نکرده اید.

mojtaba5
دوشنبه 30 مرداد 1391, 20:17 عصر
فیلمی که مفاهیم شی گرایی رو توضیح داده باشه نیست؟

Sarv 123
سه شنبه 31 مرداد 1391, 02:41 صبح
مفاهیم شیء گرایی خیلی پیچیده نیست و شما با خواندن کتاب های دایتل می تونی این مفاهیم رو متوجه بشی. البته نا گفته نماند که شما باید فکرتون رو باز کنید برای درک صحیح شیء گرایی.
همین که تلاش خودتون برای نوشتن برنامه های ( هر چند کوچک ) شیء گرا رو می کنید بسیار مفید و موثر هست. کافیه کمی که جلو رفتین خلاقیت به خرج بدین و سعی کنین همین برنامه های کوچک رو طوری تغییر بدین که یا بهینه تر بشن یا امکانات جدیدتری بهشون اضافه کنین. فقط خواهشا نا امید نشین چون همه چی یک شبه به دست نمیاد. ( من هم مثل شما تازه دارم #C رو یاد می گیرم. البته بعد از ++C )
کشور ما به برنامه نویسان خلاق و مصمم و با پشتکار خیلی نیاز داره!
پس بسم الله...

blackrose_6600
سه شنبه 21 شهریور 1391, 09:36 صبح
سلام دوستان خسته نباشید من یه راهنمایی میخواستم من فیلم اموزش زبان C++‎‎‎مهندس بازرگان رو دانلود کردم ایشون از ویژوال سی پلاس پلاس استفاده میکنن اما من متاسفانه نمیدونم از چه ورژنی استفاده میکنم2010 رو دانلود کردم اما نبود ممنون میشم اگر کسی از دوستان راهنمایی کنند.از نرم افزار 2010که استفاده میکنم include<iostream.h>رو نمیشناسه ممنون
سلام در مورد فیلم آموزش زبان سی پلاس پلاس مهندس بازرگان من ورژن 2005 و 2008 ویژوال استودیو رو هم امتحان کردم اما هیچ کدوم از اینام نبود. با توجه به محیط برنامه که توی فیلم آموزشی میبینیم باید برای نسخه ای قبل از 2005 بوده باشه. چون نسخه 2005 همون نسخه شماره 8 هستش پس باید نسخه قبل از 8 رو دنبالش گشت. مثلا نسخه 6 . راستی یه سوال توی این فیلم اسم برنامش رو ++ microsoft visual c نوشته بالای برنامه اما من هرجا دنبالش گشتم باید ویژوال استودیو رو دانلود کرد که ویژوال سی پلاس پلاس هم زیر مجموعشه و وقتی برنامشو باز میکنم بالاش اسمشو مینویسه microsoft visual studio . پس چطوره که توی اون فیلم از برنامه ویژوال سی پلاس پلاس جداگانه استفاده میکنه؟

blackrose_6600
سه شنبه 21 شهریور 1391, 10:37 صبح
سلام در مورد فیلم آموزش زبان سی پلاس پلاس مهندس بازرگان من ورژن 2005 و 2008 ویژوال استودیو رو هم امتحان کردم اما هیچ کدوم از اینام نبود. با توجه به محیط برنامه که توی فیلم آموزشی میبینیم باید برای نسخه ای قبل از 2005 بوده باشه. چون نسخه 2005 همون نسخه شماره 8 هستش پس باید نسخه قبل از 8 رو دنبالش گشت. مثلا نسخه 6 . راستی یه سوال توی این فیلم اسم برنامش رو ++ microsoft visual c نوشته بالای برنامه اما من هرجا دنبالش گشتم باید ویژوال استودیو رو دانلود کرد که ویژوال سی پلاس پلاس هم زیر مجموعشه و وقتی برنامشو باز میکنم بالاش اسمشو مینویسه microsoft visual studio . پس چطوره که توی اون فیلم از برنامه ویژوال سی پلاس پلاس جداگانه استفاده میکنه؟
برنامش گویا ++ visual c ورژن 6 هستش و به قول یکی از بچه ها سرویس پک 5

shangol611
چهارشنبه 06 دی 1391, 16:42 عصر
VC++ 6 بود عزیز
تفاوتش با 2010 توی طرز استفاده از هدر و getch();
اون نسخه رو من دارم اما چجوری بدست برسونم با این اینترنت :لبخند: