PDA

View Full Version : سوال: لطفاً یک توضیح کامل و مناسب در مورد وب نویسی در دلفی ارائه دهید؟

mohammadriano
دوشنبه 30 مرداد 1391, 15:03 عصر
سلام
لطفاً در مورد وب نویسی در دلفی توضیح کامل بدهید.
لطفاً نمونه وب سایت نوشته شده با دلفی رو معرفی کنید.
لطفاً نقطه گنگ در مورد وب نویسی با" PHP" و" ASP" و "وب نویسی در دلفی" رو در مورد سرورساید و کلاینت ساید رو رفع ابهام کنید.

BORHAN TEC
دوشنبه 30 مرداد 1391, 23:13 عصر
سلام
وب نویسی در دلفی به طور معمول با استفاده از فریمورک VCL For The Web (با نام دیگر IntraWeb) انجام میشود. در حال حاضر خروجی IntraWeb به صورتهای Exe و ISAPI DLL است ولی طبق آخرین اخبار قرار است به این لیست خروجی به صورت ASPX هم اضافه شود.
معمولاً از IntraWeb برای ساخت WebApplication ها استفاده می شود. به نظر من IntraWeb کاربرد خاص تری نسبت به PHP و ASP.Net دارد. خوبی اینتراوب این است که برنامه نویسان دلفی به راحتی می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و به سرعت می توانند کار با آن را یاد بگیرند.
در مورد Server Side هم باید بگویم که فایل کامپایل شده IntraWeb اطلاعات را(مثل PHP و ASP.Net و تمامی موارد دیگر) به فرمت HTML و JavaScript در آورده و به سمت کلاینت می فرستد. البته شما می توانید بنا به نیاز خود قسمت هایی را خودتان به صورت JavaScript و یا HTML بنویسید. وجه داشته باشید که IntraWeb به صورت کامل از Ajax هم پشتیبانی می کند.
در مورد نمونه ها هم باید بگویم که WebApplication های مختلفی با IntraWeb ساخته شده اند و خود بنده هم در حال حاضر دارم روی یک WebApplication تجاری مبتنی بر IntraWeb کار می کنم که فکر می کنم تا 10 روز دیگه آماده بشه. اگه نیازی بود و من هم یادم رفت 10 روز دیگه به من پیام بدین تا آدرسش رو براتون ارسال کنم.
در ضمن شرکت TMS هم کامپوننت های مختلفی را برای استفاده در IntraWeb ساخته است که بد نیست در آدرس زیر نگاهی بر آنها بیاندازید:
http://www.tmssoftware.com/site/products.asp?t=iw