PDA

View Full Version : ثبت تغییرات پس از افزودن user control

harani
دوشنبه 30 مرداد 1391, 18:14 عصر
ابتدا بگم که این مطلبو هر چه سرچ کردم نیافتم .

من دو تا فرم دارم و یک user control

فرم اولم(Home) شامل یک textBox1 و یک button1 هستش با فشردن button1 فرم دوم(Information) بصورت show فراخوانده میشود .
یوزر کنترلم (MyInfo) شامل یک کامبو باکس , یه لیست باکس , یه تکست باکس و یه رادیو باتن هست .

فرم دوم(Information) شامل سه باتن ( btn_GoToHome و btn_AddControl و btn_RemoveControl ) و یک کنترل پانل هستش که با فشردن btn_GoToHome فرم Home فراخوانده میشود و با هرباز فشردن btn_AddControl یک یوزر کنترل به کنترل پانل اضافه میشود . (با فشردن btn_RemoveControl یوزر کنترل انتخاب شده حذف میشود )

حال کاربر مثلاً 10 , 11 تا userControl به فرم اضافه میکند .کاربر که با دکمه ی btn_GoToHome این فرم را میبندد و به فرم اصلی برمیگردد . حال میخوام اگر دوباره دکمه button1 فشرده شد همان 10, 11(یا هر تعدادی که اضافه شده) userControl ای که به کنترل پانل فرم information اضافه شده باقی بماند . چگونه این کار ممکن است ؟؟ خواهشمندم جواب بدید لطفاً جواباتونم با کد باشه .

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 30 مرداد 1391, 18:26 عصر
اگر منظورت اینه که مادامی که برنامه در حال اجرا هست این اتفاق بیفته میتونی فرم دومت رو نبندی بلکه مخفی(hide) کنی.
برای نمایش فرم دوم کافیه چک کنید شئ ای از فرم دوم وجود داره یا نه اگر بود همونو show کنی وگرنه ایجادش کنی
if (Application.OpenForms["Form2"] == null)
{
Form2 frm2 = new Form2();
frm2.Show();
}
else
Application.OpenForms["Form2"].Show();

harani
دوشنبه 30 مرداد 1391, 20:28 عصر
عجب راهنمایی بی نظیری کردید اصلاً به hide کردن فرم فکر نمیکردم ممنون .