PDA

View Full Version : سوال: باز شدن فرم سوم

saeed razaee
سه شنبه 31 مرداد 1391, 20:39 عصر
با سلام
من سه فرم دارم در فرم اول یک باتن و در فرم دوم نیز یک باتن که با کلیک بر روی هر یک از باتنها فرم سوم باز می شود و در فرم سوم دو باتن دارم می خواهم وقتی از فرم اول فرم سوم باز می شود یکی از باتنها ویزیبل آن فالز شوم و وقتی از فرم دوم وارد فرم سوم می شوم برعکس باتن اولی ترو و باتن دومی فالز شود .

ehsan7007
سه شنبه 31 مرداد 1391, 20:45 عصر
خب می تونی hidden شون کنی ف البته اگه فهمیده باشم چی گفتی!!

ehsan7007
سه شنبه 31 مرداد 1391, 20:56 عصر
شما 3 تا فرم داری ،
روی فرم 1 و 2 باتن داری برای فرم 3 و در فرم 3 دوعدد باتن داری برای انتقال به فرم 1و 2.
می خوای اگه باتن فرم 1 فشرده شد برای انتقال به فرم 3 در فرم 3 باتن فرم یک نباشه(یافرم دو نباشه ) و بر عکس.

اگه منظورتون اینه که می تونید باتن هر فرم رو که در فرم 3 وجود داره در خود فرم (مثلا 1 و2) hidden کنی.

felfely
سه شنبه 31 مرداد 1391, 20:58 عصر
سلام
این جوری که از متن شما متوجه شدم:
شما میتونید تو فرم سوم یه متغیر پابلیک بولین تعریف کنین و مقدار پیشفرضش رو false بذارین.
اگه کاربر از فرم اول اومد که هیچ ولی اگه از فرم دوم اومد مقدار متغیر رو true کنه.
تو فرم لود فرم سوم هم بنویسین اگه متغیر false ّبود(از فرم اول اومدیم) ویزییبل باتن مورد نظر بنا به خواسته شما تغییر کنه و
اگه متغیر true بود (از فرم دوم اومدیم) ویزیبل باتن مورد نظر بنا به خواسته شما تغییر کنه.

mousa1992
سه شنبه 31 مرداد 1391, 20:58 عصر
یک راه شما اینه که پارامتری رو به سازنده ی فرم سوم ارسال کنیدو از روی اون پارامتر تشخیص بدید که کدوم فرم فرم سوم رو باز کرده و تصمیم گیری ها رو انجام بدید

ehsan7007
سه شنبه 31 مرداد 1391, 21:42 عصر
بهتره که ایشون منظورشون رو واضح تر و درصورت امکان با تصویر توضیح بدن تا راحت تربشه کمکشون کرد.

مهرداد صفا
سه شنبه 31 مرداد 1391, 21:43 عصر
با سلام
من سه فرم دارم در فرم اول یک باتن و در فرم دوم نیز یک باتن که با کلیک بر روی هر یک از باتنها فرم سوم باز می شود و در فرم سوم دو باتن دارم می خواهم وقتی از فرم اول فرم سوم باز می شود یکی از باتنها ویزیبل آن فالز شوم و وقتی از فرم دوم وارد فرم سوم می شوم برعکس باتن اولی ترو و باتن دومی فالز شود .
سلام
ابتدا در Form3 کلیدها را به جای private، public تعریف کنید.
public System.Windows.Forms.Button button1;
حالا میتوانید در Form1 که Form3 را نمایش میدهید کلید را غیر فعال کنید.

f3.button1.Enabled = false;
f3.Show();

saeed razaee
جمعه 03 شهریور 1391, 13:20 عصر
سلام دوستان درست متوجه شدند من در فرم سوم یک تکس باکس دارم که از طریق دو باتن اطلاعات آن را بر می گردانم داخل تکس باکسی در فرم یک و همچنین در فرم دو و این کار از طریق دو باتنی که در فرم 3 است انجام می شود اما می خواهم اگر از طریق فرم 1 فرم 3 را باز کردم باتن اولی فعال و باتن دومی مخفی باشد و اگر از طریق فرم 2 فرم 3 را باز کردم باتن 1 مخفی و باتن دو فعال باشد و من فرم 3 را با این کد

Form objform = new frmparvandeh();
objform.ShowDialog(this);

از طریق فرم یک و فرم 2 باز می کنم.و باتن 1 . باتن 2 را در فرم 3 public تعریف کردم لطفا رانمائی کنید.

mohy66
جمعه 03 شهریور 1391, 13:52 عصر
اگر باتن هاتو پابلیک تعربف کردی و در فرم 1 و 2 بهشون دسترسی داری،
خوب حالا خیلی ساده در فرم 1 :

objform.button1.Visible = false;

و در فرم 2 :

objform.button2.Visible = false;

یا برعکس، دیگه بستگی به لاجیک برنامت داره

saeed razaee
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 22:40 عصر
با سلام
امکان داره یک نمونه برنامه با سه فرم که همین کارها را انجام دهد ارسال نماید.با تشکر

omidamiry
جمعه 31 شهریور 1391, 16:55 عصر
چرا سختش میکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه مقدار publice char A; در فرم سه بساز حافظه ش هم یک بایته بعد در هر باز کردن فرم 3 قبل showdialog(); بنویس form3 f=new form3();
f.a='a';
f.showdialog();

حالا در فرم لود فرم 3 شرط بذار اگر مقدار a='a' شد نشانه باز شدن از فرم 2 است و باتن مربوطه visable=true; و دیگری false واگر a='b' نشانه فرم یک یا بلعکس بود باتن نامربوط رو false کن

سوال داشتی پیام خصوصی