PDA

View Full Version : ثبت اطلاعات در دیتا بیس سایت

++Hichkas
سه شنبه 31 مرداد 1391, 22:37 عصر
بسم رب المهدی(عج)
با سلام
من یه سایت دارم که دیتا بیس موجود براش رو طراحی کردم ولی یه سوال برام پیش اومده بین چند تا از جداول جداول واسطه وجود داره تا اینجا مشکلی نیست ولی چرا وقتی جدولهای اصلی پر میشه فیلد های مشترک در جدول واسطه پر نمیشه؟مگه نباید پر بشه؟
با تشکر

ramin149
سه شنبه 31 مرداد 1391, 23:37 عصر
نه خیر . باید برای آنها هم دستور insert بنویسید . این کاری که شما انجام دادید فقط برای اینکه که اطلاعات اشتباه وارد جداول نشود

SianiD
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 02:21 صبح
شما باید خودتون تمام ورود ها را انجام بدید ، ریلیشن که میذارید در حد راهنما برای درست وارد کردن اطلاعات هست

mehdi_gerami65
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 09:57 صبح
گفته شما درسته ولی نه برای درج کردن این کار فقط برای حذف و بروز رسانی جدوال اتفاق میافته یعنی اون یکی جدول هم برحسب تعریف شما تو دیتا بیس درست میشه همون کسکیت تو بانک اطلاعاتی

++Hichkas
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 13:46 عصر
ممنون از جوابتون
ولی من کجا بایدInsert رو انجام بدم
من بری جدولهای اصلی فرمهای جداگانه دارم که هر کدوم برای خودشون دکمه Insert رو دارن حالا اگر دو تا جدول از طریق جدول واسطه باهم ارتباط دارن من کجا باید Insert رو برای جدول واسطه انجام بدم؟
با تشکر

rana-writes
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 19:56 عصر
سلام
جايي كه دارين جدولهاي اصلي رو پر ميكنين كه داراي فيلد مشترك با جدول اصلي هستن، بايد دستور Insert رو بنويسين

موفق باشين

++Hichkas
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 21:41 عصر
خوب من 4 تا جدول اصلی دارم که دوتاشون باهم و دوتای دیگه با هم در ارتباط هستن یعنی 4 تا فرم دارم و 6 تا جدول که دو تاش جدول واسطه است تو هر 4 فرم که نمیشه Insert رو انجام داد درسته؟
پس چیکار باید بکنم؟
با تشکر

rana-writes
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 22:01 عصر
خوب من 4 تا جدول اصلی دارم که دوتاشون باهم و دوتای دیگه با هم در ارتباط هستن یعنی 4 تا فرم دارم و 6 تا جدول که دو تاش جدول واسطه است تو هر 4 فرم که نمیشه Insert رو انجام داد درسته؟
پس چیکار باید بکنم؟
با تشکر
چرا نميشه توي هر 4 فرم عمل insert رو انجام بدين؟
مثلا دارين توي فرم شماره يك، توي جدول يك اطلاعات درج مي كنين، حالا اطلاعات جدول يك چند تافيلد هم توي جدول واسط شما دارن، پس در نتيجه بايد دو تا كار انجام بدين، درج توي جدول شماره يك و آپديت يا درج توي جدول واسط

مشكلتون دقيقا با كجاست؟

++Hichkas
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 09:15 صبح
یعنی میشه فقط یک فیلد از یک فرم Insert کنم و فیلد بعدی رو در فرم بعدی دستور Insert رو بنویسم؟
واقعیتش تازه کارم مشکلاتم توی طراحی وب اینا زیاده
ممنون

rana-writes
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 11:44 صبح
سلام
بار اول Insert ميكنين و دفعات بعدي بايد اون ركورد رو آپديت كنين

موفق باشين