PDA

View Full Version : update کردن Combobox یا کل فرم

duji6967
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 01:07 صبح
سلام
من تو پروژه ای که دارم دو تا Combobox استفاده کردم که اولی نام گروه رو در بر می گیره و دومی نام زیر گروه.
توی فرم لود Combo مربوط به نام گروه رو از دیتا بیس پر می کنم و میخوام هنگامی که برنامه اجرا می شه با انتخاب یکی از آیتم های Combo گروه ،اطلاعات مربوط به Combo زیر گروهِ همان گروهِ انتخاب شده در Comboزیر گروه بار گذاری بشه.
تمام این کارها رو انجام دادم و درست هم جواب میده تنها مشکل اینجاست که بعد از باز شدن برنامه فقط یک بار درست جواب میده و برای دفعات بعدی که Combo گروه را باز می کنم آیتم های قبلی نیز در Combo زیر گروه نمایش داده می شه. همون حکایت " تو حافظش مونده" پیش می اد.وقتی دستور Application.restart(); رو میزنم همون حالت باز و بستن برنامه می شه و همه چیز درست میشه.
دستور زیر مربوط به لود شدن اطلاعات از دیتا بیس به داخل Combobox

if (comboGrp.Text == "")
{
MessageBox.Show("گروه را انتخاب نمایید");
}
else if (comboSubGrp.Text == "")
{
MessageBox.Show("زیر گروه را خالی می باشد");
}
else
{
ds.Clear();
da.SelectCommand.CommandText = "select Group1,SubGroup from Tb_SubGrp where Group1='" + comboGrp.Text + "'and SubGroup='" + comboSubGrp.Text + "'";
da.Fill(ds, "Tb_SubGrp");
if (ds.Tables["Tb_SubGrp"].Rows.Count > 0)
{
DialogResult d = MessageBox.Show("این رکورد قبلا ثبت شده است ", "اخطار", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error);
}
else
{
DataBase db = new DataBase();
db.DoCommand("insert into Tb_SubGrp(Group1,SubGroup) values('" + comboGrp.Text + "','" + comboSubGrp.Text + "')");
//this.comboSubGrp.Refresh();
comboSubGrp.ResetText();
MessageBox.Show("ذخیره شد");

}
}

duji6967
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 01:12 صبح
در ضمن هنگامی که می خوام به هر کدوم از این Comboها آیتمی جدید اضافه کنم همون لحظه نمایش نمی ده و باید حتما برنامه رو ببندم و دوباره بازش کنم تا نشون بده با this.refreshو this.update هم درست نشد مثل توضیحات بالا با فرم لود چند با چند بار تو Combo نمایش می ده
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

duji6967
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 01:19 صبح
دستوری هست که بشه به جای Application.restart استفاده کرد تا هم بهتر کار کنه و هم دقیقا همون خاصیت رو داشته باشه؟

ali_habibi1384
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 06:32 صبح
چون قبل از اد كردن موارد زير گروه كوبو زير گروه رو خالي نكرديد:

combo1.items.clear();

duji6967
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 02:27 صبح
چون قبل از اد كردن موارد زير گروه كوبو زير گروه رو خالي نكرديد:

combo1.items.clear();

کارتون حرف نداره:لبخندساده:
دقیقا همون چیزی بود که می خواستم
ممنون از لطفتون:تشویق: