PDA

View Full Version : مبتدی: خواندن اطلاعات با جی کوئری

amatur_barnamenevis
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 15:33 عصر
سلام
من توی جی کوئری تازه کارم یه مسئله پیش اومده سرچ هم زدم ولی اونی که می خواستم رو پیدا نکردم.
میخوام از جدول (mysql) اطلاعاتی رو بخونم و توسط جی کوئری اجکس اونارو نمایش بدم میدونم باید از تابع post یا ajax نو جی کوئری استفاده کرد ولی مشکلم اینه که مثلا وقتی چندین رکورد از جدول خونده میشه چی طوری با جی کوئری مقادیر رو دریافت کنم مثلا اگه تک مقدار باشه میدونم ولی چندین مقدار ر چه طوری دریافت کنم و نمایش بدم.از اون مهمتر اینه که اگه مثلا دستور select یا insert توی فایل php من کامل انجام نشد چطوری توسط جی کوئری بفهمم که دستور درست انجام شده یا نه؟
منتظر جوابهاتون هستم

amatur_barnamenevis
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 22:17 عصر
یعنی هیچ کسی نیست جواب منو بده.بابا والا من سرچ کردم نیاز به کد دارم باید کدباشه بفهمم چیه
دوستان کمک کنید لطفا

Variable
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 19:30 عصر
2 روزه میخام جواب شما رو بدم . ولی هر بار یه اتفاقی می افتد که موقع ارسال . ارسال نمیشه .
من این کارو میکنم . نتیجه جدول مای اسکیول رو به صورت رشته جیسون اینکد میکنم . بعد به سمت کلاینت میفرستم . بعد سمت کلاینت این رشته جیسون رو به شی جاوا اسکریپت دیکد میکنم. که بعد استفاده از اشیا جاوا اسکریبپت خیلی ساده و راحته . مثلا

echo json_encode((funcDb( "SELECT * From myTable" )));

$.get('model/db.php',yorGetData,function(sqlJson){
jsonList=JSON.parse(sqlJson);
//console.log(jsonList);
$.each(jsonList,function(idx,el){
console.log(el);
});
});

اینجا sqlJson همون نتیجه ایی است که توسط پی اچ پی از مای اسکیول گرفته شده و به صورت جیسون فرستاده شده به سمت کلاینت .

شما برای تشخیص خطا هم بهتره در سمت سرور با دستورات پی اچ پی اگر نتیجه اسکیول خالی بود یا با خطا مواجه شدید . یه ارایه بسازید که یک یا دو مقدار داره . مثلا نام خطا و یک پیغام ( اینو هرچی دوست داری بنویس) بعد به جیسون در بیارو به کلاینت بفرست . در سمت کلاینت هم چک کن. که نتیجه ایا عنصری بهنام اون خطا داره ؟ گه داشت که پیغام رو نشون میدی . اگه نداشت که باقیه برنامه ...
البته اینکه نتیجه اسکیول در سمت سرور چه جوری مورد تشخیص خطا قرار میگیره رو بهتره از انجمن پی اچ پی بپرسی

amatur_barnamenevis
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 22:58 عصر
ممنون ولی من با json اصلا کار نکردم
راه دیگه ای وجود داره؟بدون json باشه

Variable
جمعه 03 شهریور 1391, 12:41 عصر
ایا شما از این چند خط کد که نوشتم . چیزیو متوجه نمیشید؟
هرکجا رو که متوجه نمیشید. بگید تا توضیح بدم .
جیسون یعنی هموم یک خط ()encode_json
و در سمت جاوا اسکریپت هم ()JSON.parse
این همه چیزیه که شما باید بلد باشید

amatur_barnamenevis
یک شنبه 05 شهریور 1391, 00:43 صبح
درسته مثلا من میخوام رکورد های خوانده شده از جدول رو دریافت کنم اونوقت چطوری میتونم مقادیر هر فیلد رو بفهمم؟

Variable
یک شنبه 05 شهریور 1391, 11:33 صبح
منظورتون اینه که سمت کلاینت و در جاوا اسکریپت چیجوری مقادیر رو ببینی؟
شما وقتی نتیجه بازگشتی از اسکیول رو به جیسون تبدیل میکنی . و در سمت جاوا اسکریپت هم اون رو به شی جاوا اسکریپت تبدیل میکنی .
میتونی با نقطه گذاری ازشی تبدیل شده به دست بیاری مثلا .
jsonList=JSON.parse(sqlJson);
console.log(jsonList)
که اگه بری تو کنسول مرورگر مثلا کروم نگاه کنی . میبینی که نتیجه به صورتی درختی چاپ شده یعنی میتونی باز کنیش و داخلش رو ببینی .
بعد هر رده که رفت داخل میشه با نقطه بهش دسترسی داشت .مثلا
sqlJson.user1.name
sqlJson.user2.name
همینجوری برای همه مقادیر در حیسون میتونی اینجوری بهشون دسترسی داشته باشی
سخت نیست یه چندتا نمونه کد پیدا کن ببین
متوجه میشی