PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی درمورد انتخاب پروژه

parhamm
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 08:48 صبح
سلام به همه ی دوستان برنامه نویس
من می خوام یه پروزه انتخاب کنم و یه تمرینی برام باشه و ساده که بتونم از پسش بر بیام و لی نمی دونم چی!!!
نمی دونم چه برنامه ی کاربردی رو انتخاب کنم
از دوستان خواهش می کنم که نظرشون رو بگویند
درضمن یه سوال دیگه هم داشتم
می تونیم نصف برناممون رو با c# و نصف دیگرشو باc++نوشت ؟ چه جوری ؟
پیشاپیش از همه ی دوستان ممنون:لبخند::لبخند:!!

nilmil_nil
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 08:55 صبح
دوست عزیز شما یکی از پروژه های ساده مثل تاکسی تلفنی
یا کتابخانه یا ....
میتونی انجام بدی
و می تونین تاپیک پروژه ثبت سفارشات آقای GWbasic رو دنبال کنید
یه سرچ بزنید پیدا میکنید

amir-aa
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 10:16 صبح
من فکر میکنم یک برنامه کوچیک بایگانی خیلی خوب باشه!!که بتونه فرضا نامه های یک اداره رو بایگانی کنه و اون ها رو از چند نظر دسته بندی کنه مثلا از نظر امنیت یا موضوع بعد مثلا اون هایی که محرمانه هستند رمز گذاری بشن و خلاصه سطح دسترسی داشته باشه

ehsan7007
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 10:23 صبح
حق با دوستانه !!

یه برنامه ی کار با دیتابیس و گزراش گیری مثل همون تاکسی تلفنی و اینا درست کنی بهترین راهه!!

Farshid007
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 10:56 صبح
چه دلیلی داره نصف برنامتو با سی شارپ نصفشو با ++C بنویسی؟؟
نه خیر نمیشه!
سی شارپ جای خود سی پلاس پلاس جای خود!
در ضمن سی شارپ تکمیل شده ی C و ++C می باشد

hakim22
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 11:47 صبح
دقت کنید که C# دارای کد مدیریت شده است . یعنی خودش حافظه ی مورد نیاز متغیرهای رو اختصاص داده و بعد آزاد می کند و ....
ولی C++ اینگونه نیست و شما باید خودت همه چیز را مدریت کنید و اصطلاحا به آن Unmanaged Code گفته میشود.

میشود با روشهایی اینکار را کرد و دو زبان را در یک پروژه استفاده کرد. از پروژه CS باشد و کدهای C++ به صورت DLL به برنامه وصل میشود.
اما شرح روش کار در یک پست نمیگنجد و باید در موردش جستجو کنید ( این کار حرفه ای است و برای شما که تازه قصد شروع برنامه نویسی دارید مناسب نیست که مسیرتان را از اینجا شروع کنید)

از یک دفترچه تلفن ساده شروع کنید.

hakim22
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 11:48 صبح
دقت کنید که C#‎ دارای کد مدیریت شده است . یعنی خودش حافظه ی مورد نیاز متغیرهای رو اختصاص داده و بعد آزاد می کند و ....
ولی C++‎ اینگونه نیست و شما باید خودت همه چیز را مدریت کنید و اصطلاحا به آن Unmanaged Code گفته میشود.

میشود با روشهایی اینکار را کرد و دو زبان را در یک پروژه استفاده کرد. از پروژه CS باشد و کدهای C++‎ به صورت DLL به برنامه وصل میشود.
اما شرح روش کار در یک پست نمیگنجد و باید در موردش جستجو کنید ( این کار حرفه ای است و برای شما که تازه قصد شروع برنامه نویسی دارید مناسب نیست که مسیرتان را از اینجا شروع کنید)

از یک دفترچه تلفن ساده شروع کنید.

JaVa
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 12:19 عصر
می تونیم نصف برناممون رو با C#‎‎ و نصف دیگرشو باC++‎‎نوشت ؟ چه جوری ؟

اینو تا انوجایی که من می دونم میشه البته با visual C++‎ (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?121-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-MFC-%D9%88-Visual-C) به این صورت که در ویژوال سی پلاس پلاس یه فایل dll بسازی بعد بیاری توی C#‎ استفاده کنی.

من می خوام یه پروزه انتخاب کنم و یه تمرینی برام باشه و ساده که بتونم از پسش بر بیام و لی نمی دونم چی!!!
توصیه ای که من می کنم اینه که شما می تونید به انتخاب خودتون یه برنامه مثل دفترچه تلفن و یا مدیریت کتابخانه رو بنویسی بعدش همین برنامه رو توی محیط شبکه هم اجراییش کن بعد بیا تحت وب هم پیاده سازیش بکن. با امکانات زیاد:متفکر:

موفق باشین.