PDA

View Full Version : سوال: ذخیره ی فرم به عنوان یک فایل DLL

voice.of.silence
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 11:03 صبح
سلام دوستان:
من می خوام که فرمهایم را به عنوان فایل DLL ذخیره کنم چرا که در برنامه های مختلف طراحی برخی از فرماها تکراری است .
اگر امکان دارد که فرم را به صورت فایل DLL ذخیره کرد و در برنامه های مختلف استفاده کرد را لطفا برایم راهنمایی کنید.

با تشکر.
Voice of Silence

hakim22
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 11:31 صبح
شما یک DLL میسازید و بهش یک فرم اضافه می کنید.

بعد وقتی به اون DLL یک reference بدید درون هر برنامه ی فرمهای توش رو می توانید به صورت یک شی استفاده کنید .

مهرداد صفا
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 11:58 صبح
سلام دوستان:
من می خوام که فرمهایم را به عنوان فایل DLL ذخیره کنم چرا که در برنامه های مختلف طراحی برخی از فرماها تکراری است .
اگر امکان دارد که فرم را به صورت فایل DLL ذخیره کرد و در برنامه های مختلف استفاده کرد را لطفا برایم راهنمایی کنید.

با تشکر.
Voice of Silence
سلام
همونطور که hakim22 جان گفتند نیاز به کار خاصی نیست کافیست یک پروژه ClassLibrary جدید ایجاد کنید و تمام فرمهاییی که میخواهید از منوی project/add existing item به پروژه اضافه کنید فقط اضافه کردن Referense های مورد نیاز را هم فراموش نکنید. اگر سوالی بود بپرسید.
موفق باشید.

voice.of.silence
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 16:37 عصر
سلام دوستم.
من یک user control همانطور که گفتی ایجاد کردم اما نمی توانم که آن را به برنامه بگم که اجرا کند.
اگر شما خط فرمانی را می شناسید لطفا به من هم بگید.
با تشکر .
Voice of Silence

SokooteShab1
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 18:48 عصر
بعد از اینکه پروژه روRebuild کنی به لیست کنترل هات اضافه میشه.

voice.of.silence
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 22:17 عصر
سلام دوست عزیز:
من تونستم که control library را که در خود برنامه ایجاد کردم از طریق toolbox به فرم اضافه کنم اما نمی دونم چرا وقتی که می خوام از control library دیگر استفاده کنم با ریفرنس دادن به toolbox اضافه نمی شه که بتوان آن را به فرم اضافه کرد.
از راهنماییتان ممنونم.

voice of silence

hakim22
شنبه 04 شهریور 1391, 10:29 صبح
مشخص کنید شما یک فایل Dll دارید یا یک کنترل جدید ساخته اید که قصد اضافه کردنش رو یک فرم دارید ( User control)

در مورد کامپوننتها برای اضافه شدن به فرم و یا نمایش در toolbox باید کلاس برنامه از یک سری کلاسهای هسته ارث ببرد.

مهرداد صفا
شنبه 04 شهریور 1391, 13:33 عصر
سلام دوست عزیز:
من تونستم که control library را که در خود برنامه ایجاد کردم از طریق toolbox به فرم اضافه کنم اما نمی دونم چرا وقتی که می خوام از control library دیگر استفاده کنم با ریفرنس دادن به toolbox اضافه نمی شه که بتوان آن را به فرم اضافه کرد.
از راهنماییتان ممنونم.

voice of silence
سلام
برای اضافه کردن کنترلها به ToolBox از منوی Tools/Choose ToolBox Items اقدام کنید.

voice.of.silence
شنبه 04 شهریور 1391, 22:34 عصر
با سلام مجدد و تشکر از حسن نظرتان:
می خواست در این جا بپرسم که چگونه می توان یک User Control را از یک برنامه خارج کرد و در برنامه ی دیگر افزود و یا آن را در Toolbox برای دسترسی همه ی برنامه ها قرار داد.
و دوم این که چگونه می توان Windows form control library را به برنامه هایمان افزود ؟ چگونه ریفرنس برایش نوشت. ( من می تونم که آن را وارد برنامه کنم با استفاده از Add Re اما نمی تونم آن را به کار گیرم.).
با سپاس .
Voice of Silence