PDA

View Full Version : برگشت زدن تراکنش

mohrdmk
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 12:59 عصر
سلام. میخواستم بدونم برگشت زدن تراکنش در درگاه سامان، روش خاصی داره؟ چون وقتی سعی میکنم با تابع reverseTransaction تراکنش رو برگشت بزنم، میگه که تراکنش با کارتی غیر از کارت بانک سامان صورت گرفته... با این حساب امکان برگشت زدن فقط برای اون پرداخت هایی هست که کارتشون سامانه دیگه؟

MMSHFE
جمعه 03 شهریور 1391, 13:36 عصر
تا جایی که میدونم، بانک ملت تمامی پرداختهایی که ظرف مدت 15 دقیقه Settle نشن رو برگشت میزنه. reverseTransaction برای وقتی هست که پرداخت با موفقیت انجام شده و سایتتون هم محصول رو تحویل داده ولی به هر دلیلی میخواین برگشت بزنید. سامان رو مطمئن نیستم ولی باید شبیه همین روش باشه چون قاعده ابلاغی بانک مرکزی هست و توی بانک خودمون (انصار) هم از همین سیستم استفاده میکنیم. بنابراین، قاعدتاً اگه تراکنشی Settle نشه، بعد از مدت مشخص (که توی Document نوشته) برگشت میخوره. پس حواستون باشه بعد از اینکه تراکنش با موفقیت انجام شد، حتماً تابع Settle رو صدا بزنید (مثلاً توی ملت، اسمش bpSettlePayment هست) در غیر اینصورت، پول از دستتون رفته (طرف رو تأیید کردین و سرویس رو بهش دادین ولی بانک پولو برگشت میزنه).

ayub_coder
جمعه 03 شهریور 1391, 16:33 عصر
آیا این قاعده settle برای بانک پاسارگاد هم به همین شکله؟برای بانک پاسارگاد من فقط عمل واریز و انجام و در نهایت چک می کردم که با موفقیت پرداخت شده یا نه. کار دیگه ای انجام نمی دادم.! :متفکر:

MMSHFE
جمعه 03 شهریور 1391, 20:01 عصر
قاعدتاً باید همه اینطوری باشن یعنی شما درنهایت باید پرداخت رو ثبت کنید وگرنه برگشت میخوره. قانون تجارت الکترونیک بانک مرکزی اینطوری تعریف کرده. حالا نمیدونم پاسارگاد اینو رعایت میکنه یا نه ولی درهرحال بهتره چک کنید ببینید پول تو حسابتون هست یا نه. یه گزارش از حساب بگیرین ببینید برگشت نخورده باشه و سرتون بی کلاه بمونه :چشمک:

prg_mail
شنبه 24 فروردین 1392, 17:25 عصر
اگه یه نفرو پیدا کردین از پاسارگاد ناراضی باشه-واقعا سیستم پرداخته