PDA

View Full Version : Use Case

mahak_f
دوشنبه 12 دی 1384, 17:47 عصر
سلام. برنامه من یه سیستم فروش و ارتباط با مشتریه. در مرحله کشیدن Use Case ها من یه سوال دارم: مشتری در این سیستم می تواند از امکانات ÷س از فروش شرکت هم استفاده کند. من باید تمام خدمات ÷س از فروش را تحت یک Use Case بکشم یا هر کدام به صورت مجزا خود یک Use Case است؟ مثلا سوال درباره یک محصول خاص یا Use Case ای برای اطلاع یک باگ در محصولات که همگی به Use Case ÷شتیبانی مربوط می شوند.

vbdotneter
یک شنبه 02 بهمن 1384, 12:41 عصر
20 روز دیرتر جواب میدم چون تازه دیدم.
شما سعی نکن که با use case برنامه نویسی کنی. شما کلا باید بگید که سیستم چه سرویسهایی دارد و چه userهایی از سرویسها استفاده میکنن.

mahdimatrix
دوشنبه 03 بهمن 1384, 18:39 عصر
توصیه می کنم حتما به وبلاگ من با آدرس www.uml.blogfa.com یک سری بزنید. در مورد usecase ها مطالب مفیدی می توانید پیدا کنید.

smhoseyni
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1385, 14:21 عصر
جواب دقیق منوط به اینه که اطلاعات بیشری بدی، ولی اجمالا باید بیم که بستگی به نیازمندی‌های سیستم داره؛ مثلا اگه خدمات پس از فروش در مورد کالاتون، انجام تعمیر بنا به درخواست مشتری باشه (حالا چه محصول تلویزیون باشه و چه یخچال) احتمالا میتونی با یک Use-case مدل کنی، ولی اگه خدمات بعد از فروش تلویزیون تنظیم باشه و خدمات بعد از فروش یخچال شارژ گاز اون باشه باید use-case های متفاوتی بکشی.