PDA

View Full Version : باز کردن یک فایل دکیومنت در وی بی و سرچ در آن

adibadm
دوشنبه 12 دی 1384, 21:09 عصر
سلام
یه سوال داشتم. چطور می شه یه فایل داکیومنت که با ورد ایجاد شده رو توسط وی بی 6 یا وی بی دات نت خوند؟

pantea_l62
دوشنبه 12 دی 1384, 22:30 عصر
سلام
یه سوال داشتم. چطور می شه یه فایل داکیومنت که با ورد ایجاد شده رو توسط وی بی 6 یا وی بی دات نت خوند؟
سلام
در این رابطه اگه می خوای می تونی ورد رو در برنامت با یه باتون باز کنی و فایلهای روی هاردت رو به تبع در اونجا باز کنی.
اگه منظورت اینه یه شورتکات از وردت در system32 در پوشه ویندوزت بذار و یک باتون روی فرمت و در ایونت باتون این کد رو بذار.(vb.net)

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click

System.Diagnostics.Process.Start("word")
End Sub

ضمنا این که توی پرانتز با اسم ورد اسم همون شورتکاته .
موفق باشی

adibadm
دوشنبه 12 دی 1384, 23:38 عصر
این زمانی کاربرد داره که کاربر حتما ورد رو نصب کرده باشه. ولی من می خواهم که اگه ورد هم نصب نباشه بتونم تو فایل سرچ کنم

niloufar
سه شنبه 13 دی 1384, 11:30 صبح
و البته هزار مشکل دیگه

سلام
اینکه گفتم ادامه فرمایش adibadm بود. هزاران مشکل داره (مثل آنچه گفتند یا اینکه اصلا با این روش ما تو کد نویسی نمیتونیم سرچ کنیم و اصلا هیچ کاری کنیم و ...)
راه حل استفاده از OLEهاست. باید از اونا استفاده کنی تا بتونی به برنامه های مختلف وصل بشی که البته باید از کتابخانه های همان برنامه ها هم استفاده کنی. تو اینترنت و جاهای مختلف میتونی چیزهایی در مورد اونا بیابی.
از دوستان هم اگه کسی قبلا این سرچ را انجام داده یا حالشو داره انجام بده، بزاره ما هم استفاده کنیم.

adibadm
جمعه 16 دی 1384, 00:15 صبح
سلام دوستان
من این برنامه رو درست کردم فقط یه مشکل بزرگ داره، افیس باید حتما نصب باشه فرقی نمی کنه چه ورژنی باشه