PDA

View Full Version : تبدیل از C#‎‎‎ به VB

mkk_ce
جمعه 03 شهریور 1391, 12:21 عصر
معادل این خطوط تو VB چی میشه؟
ممنون

public event KeyPressEventHandler Key1;

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)

{
if (Key1 != null)
{

}
}

JaVa
جمعه 03 شهریور 1391, 13:43 عصر
سلام و...

از لینک زیر می تونی برای تبدیل Convert C# to VB.NET استفاده کنی.*

Convert C# to VB.NET (http://www.developerfusion.com/tools/convert/csharp-to-vb/)

موفق باشید.*

mkk_ce
جمعه 03 شهریور 1391, 14:08 عصر
ممنون از جوابتون.
ولی تبدیلی که این برنامه انجام می ده همیشه درست نیست. خصوصا این قطعه کد رو درست تبدیل نمی کنه و VS از کد تبدیل شده ایراد می گیره.

younes221
جمعه 03 شهریور 1391, 14:11 عصر
ولی تبدیلی که این برنامه انجام می ده همیشه درست نیست. خصوصا این قطعه کد رو درست تبدیل نمی کنه و VS از کد تبدیل شده ایراد می گیره.

سلام ، دقتش که 100 درصد نیست !! ممکنه بعضی از جاها مشکلاتی رو به وجود بیاره ، ولی معمولا تغییرات بسیار اندکی لازم داره تا درست بشه ،

دیگه اینقدر هم تنبل نباش !! :))

JaVa
جمعه 03 شهریور 1391, 14:27 عصر
حالا این کد می خوای چکار کنه ؟!
در ضمن دوستمون درست میگه قرار نیست که 100% جواب بده خودت هم باید ....

موفق باشید.*

mkk_ce
جمعه 03 شهریور 1391, 14:35 عصر
من انتظار ندارم که همشو انجام بده.

من کل برنامه رو تبدیل کردم ولی این قطعه کد درست تبدیل نمیشه.

ممنون از توجه شما.

مجتبی کریمی
جمعه 03 شهریور 1391, 22:01 عصر
معادلی برای این کد تو VB نیست؟

the king
شنبه 04 شهریور 1391, 01:58 صبح
معادل این خطوط تو VB چی میشه؟
ممنون

public event KeyPressEventHandler Key1;

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)

{
if (Key1 != null)
{

}
}

در #C رخداد ها رو با EventHandler شون کنترل می کنند، در حالت عادی EventHandler اون رخداد null ئه، مگر اینکه در شیء اون
رخداد رو به متدی متصل کنند. رخداد کلاس رو فقط زمانی میشه از داخل کدشون فراخوانی کرد که در شیء اون کلاس به متدی متصل اند.
به همین دلیل قبل از فراخوانی باید چک بشه تا اگر null باشند یعنی به جایی متصل نیستند و نباید فراخوانی بشوند چون به دلیل null
بودنش Error خواهد داد.

اما در VB.NET خود کلاس اصلا خبر دار نمیشه که رخداد به جایی وصل هست یا نیست، خیلی ساده و بدون شرط RaiseEvent می کنه،
حالا اگر به جایی وصل بود متد فراخوانی میشه و اگر وصل نبود کد نادیده گرفته میشه. به همین جهت اون بخش If معادلی در VB.NET
نداره چون RaiseEvent با اسم رخداد کار می کنه، نه متغیر EventHandler ای که ممکنه Nothing باشه یا نباشه و نیازی به If نداره.