PDA

View Full Version : سوال: متخصص در بانک اطلاعاتی

azita.70
جمعه 03 شهریور 1391, 13:58 عصر
سلام دوستان اگر تاپیک رو جای مناسبی ایجاد نکردم شرمنده.(دقیق نمی دونستم کجا مطرح کنم)

من علاقه به بانک اطلاعاتی دارم و اما اطلاعاتم درباره بازار کار در ایران و کارهایی که باید انجام بدم برای رسیدن به این تخصص خیلی کم .دقیقا می خواستم ببینم روی کار باید کنم و منابع آموزشی و شیوه چیه.ممنون باسپاس

bahar1370
جمعه 10 شهریور 1391, 15:32 عصر
سلام نه نمی شه بع عنوان یک حوزه کاری درنظر گرفت زیر مجموعه برنامه نویسی

Hybrid
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 00:40 صبح
من علاقه به بانک اطلاعاتی دارم و اما اطلاعاتم درباره بازار کار در ایران و کارهایی که باید انجام بدم برای رسیدن به این تخصص خیلی کم .دقیقا می خواستم ببینم روی کار باید کنم و منابع آموزشی و شیوه چیه.ممنون باسپاس

سلام ، برنامه نویسی بانک اطلاعاتی خیلی خوبه و واقعا لذت بخشه ، شما باید یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرین ( با هر کدوم که راحتی ) سپس واسه ذخیره سازی اطلاعات هم یک بانک اطلاعاتی رو یاد بگیرین ، بانک اطلاعاتی که در ایران روی بورسه الان SQL Server هست و تقریبا واسه کار در یک شرکت شما باید حداقل آشنایی نسبی با این بانک داشته باشین.ولی به نظر من روی Mysql هم یه کم مانور بده راحت یادش میگیری . پس اول SQL Server رو یاد بگیر و بعد Mysql .

خوشبختانه واسه بانک SQL Server کتاب های بسیاری با زبان فارسی وجود داره و با کمی جستجو در گوگل به منابع اطلاعاتی جامع و رایگانی میرسید.

موفق باشید