PDA

View Full Version : سوال: سرور مجازی

soroush.r70
جمعه 03 شهریور 1391, 16:27 عصر
من دارم یه سایت موسیقی راه اندازی می کنم تابه حال با سرور مجازی کار نکردم می خواستم بدونم کار باهاش همون مثل میزبانی وب که کنترل پنل هایی مثل سی پنل یا دایرکت ادمین داره هست در ضمن سرور لینوکس می خوام بگیرم اگه کسی می تونه در مورد سرور مجازی و نحوه ی کارش یه خورده بهم اطلاعات بده ممنون

pejman_view
جمعه 03 شهریور 1391, 23:26 عصر
سلام

سرور مجازی مانند کامپیوتر معمولی و کانفیگش هم تقریباً یکی است. اما تنها تفاوت آن با کامپیوتر معمولی استفاده محدود از سخت افزارها است بگونه ایی که شما قادر هستید فرضاً 16 گیگابایت رم را بین 16 نفر با رم های 1 گیگابایت بصورت مجازی تقسیم کنید بگونه ایی که هر کدام فقط اجازه دارند تنها 1 گیگابایت از رم اصلی شما را استفاده کند. و هیچ تفاوتی با کامپیوتر معمولی نخواهد داشت! می توانید بر روی آن بصورت جداگانه سیستم عامل نصب کنید، شبکه کار کنید و ...
مثلاً در بعضی از شرکت ها برای کارمندهای خود از این سیستم استفاده می کنند و یک cloudserver (سروری مجتمع و مشتمل از چند سرور که بصورت موازی در یک ابر در کنار هم کار می کنند) یا dedicate server (سرور کاملاً اختصاصی تمامی منابع سخت افزاری قابل استفاده است و این سرور را بعد از تقسیم کردن منابعش به نام Virtual Private Server می دانند که مخفف آن همان VPS است.) قدرتمند را بصورت مجازی بین کارمندهای خود به اشتراک می گذارند و از دستگاه هایی به نام KVM استفاده می کنند که خروجی تصویر، صدا، کیبورد و موس را تقسیم می کند.
برای داشتن پنل ها مانند سی پنل شما بایستی ماهیانه مبلغی را بابت حق اشتراک و استفاده از نرم افزار پرداخت کنید.
با نصب سی پنل خیلی از تنظیمات برای شما انجام خواهد شد اما تنظیمات کافی و نهایی نیستند... اما بنظر من بهتر است تا زمانی که در مورد نحوه کانفیگ و ایجاد تنظیمات امنیتی آگاه نیستید، وی پی اس هایی بخرید که مدیریت کامل داشته باشند که معمولاً در انگلیسی به آنها Managed VPS گفته می شود.

امیدوارم که توضیحاتم با توجه به آنچه که خلاصه بود کاملاً شفاف بوده باشه

با آرزوی موفقیت

رضا قربانی
شنبه 04 شهریور 1391, 09:42 صبح
توی ویندوز ریموت دسکتاب می دونی چیه ؟ همونی که داخلش آی پی یه کامپیوتر دیگه رو میدی و واردش میشی و کل دسکتاپ کامپیوتر مبداء توی دستت میگیری !!! :ی

خب با این اوصاف شما میایی یک کامپیوتر با فضای خاصی در اینترنت میخری که اونم برای خودش رم و سی پی یو و سرعت داره و شما میتونی به روش های مختلف وارد کامپیوتری که خریدی بشی یک نمون همین رموت دسکتاپ.

وقتی سرور مجازی رو خریدی بهت آی پی و پسورد و این چیزا میدن که مربوط به فضای خریداری شده از طرف شما میشه. البته توی اینترنت سرچ بزن یک سری رایگان ریخته برای تست .

soroush.r70
شنبه 04 شهریور 1391, 09:45 صبح
با تشکر یه سوال دیگه چون در سایتم دانلود وجود داره هاست دانلود چطوره یه توضیح می دین شما چه چیزی رو پیشنهاد می کنید...؟