PDA

View Full Version : سوال در مورد برنامه مورد استفاده در ++C

hamid3pnn
جمعه 03 شهریور 1391, 16:56 عصر
با سلام خدمت دوستان

میخواستم بپرسم در حال حاضر بهترین و راحت ترین محیط برای برنامه نویسی C++‎‎ چه نرم افزاری هست؟

چون میخواستم visual C++‎‎ 6 رو دانلود کنم به من گفتن اون خیلی قدیمی شده ,

ویژوال های جدید مگه برای دات نت نیستند؟ برای C++‎‎ هم میشه استفاده کرد؟

چون نمیخوام خیلی پیچیده باشه و بعد از C++‎‎ که یه مقدار بلد هستم میخوام سی شارپ یاد بگیرم

ولی نمیدونم سی شارپ بهتره یا php؟ و در حال حاضر و برای آینده توی ایران بهترین برنامه نویسی برای درآمد کدام هست؟

لطفا به همه سوالات جواب بدید خیلی ممنون میشم

انشاءالله سربلند باشید

hamid3pnn
جمعه 03 شهریور 1391, 18:57 عصر
دوستان عزیزی که تاپیک رو میبینند لطفا فقط نگاه نکنند و در حد اطلاعات خودشون لااقل نظر بدن ممنون میشم

maktoom
جمعه 03 شهریور 1391, 19:55 عصر
سلام
خیلی خیلی بهتره اگه خودتون معروفتریناش رو بردارید تستش کنید و جوابتون رو پیدا کنید. این مثه اینه که بپرسی این میوه توی دیس چه مزه ایه؟ خوب وردار گاز بزن. یا خوشت میاد دیگه نمی خوری یا خوشت میاد اینو دوسش داری.
برید تجربه کنید بجای اینکه فقط بپرسید. چیزی برای از دست دادن نیست. فقط تجربه کسب می کنید.
الان مثلا یکی بیاد بگه دستورت بعضی از کامپایلرا برای بعضی موارد فرق می کنه... . این دردی از شما دوا می کنه؟ شما چیزی یاد گرفتید؟ وقتی یاد می گیرید که دستور رو توی محیطش زدی دیدی کامپایلر ارور گرفت. بعد بری سایت پشتیبانش بخونی آره این کامپایلر خاص واسه این دستور استاندارد یه سینتکس دیگه داره.(مثلا قسمت رنگ ها)
اینقدر نخواستن تجربه کردن مانع پیشرفتتون میشه.
زبانهای سی و سی پلاس پلاس زبانهایی هستن که برنامه نویس تربیت می کنن. وقتی یاد گرفتید خودتون دیگه می فهمید چه زبانی رو مطابق با نیازتون پی بگیرید.
خوب چه اشکال داره یه کم پی اچ پی بخونید در حد آشنایی و بفمید بدردتون می خوره یا نه؟ خوبیش اینه بعد از دو سه سال حداقل با 10-12 تا زبون آشنایی مقدماتی دارید 2-3 تا هم خوب کار کردید. این بده مگه؟ اصلا برنامه نویس که اینطور بشینه عقب فقط بپرسه که چیز یاد نمیگیره.
موفق باشید.

hamid3pnn
جمعه 03 شهریور 1391, 23:27 عصر
خیلی ممنون
من c++ رو با محیط borland و visual c++ 6 کار کردم و با netbeans هم جاوا کار کردم ولی نمیخوام توی محیطهای مختلف کار کنم و میخوام نهایتا توی یک یا دو محیط

برنامه نویسی کنم که کارکردن باهاش رو به صورت حرفه ای یاد بگیرم و به همین خاطر پرسیدم که دوستانی که حرفه ای تر هستن مثل شما بیان کمک کنن

و همش رو لازم نباشه خودم تجربه کنم

the king
شنبه 04 شهریور 1391, 02:28 صبح
شرایط برنامه نویسی حرفه ای با تمایلات شخصی برنامه نویس جور در نمیاد، سیستم عامل ها سریع عوض می شوند، تکنولوژی های جدید میاد،
نیاز ها و سخت افزار ها تغییر می کنه، هیچ زبان و کامپایلری نمی تونه همینطوری ثابت بمونه اما برای نیاز های فردا پاسخگو باشه. شما هم
باید با این تغییرات هماهنگ باشید، از عوض کردن زبان برنامه نویسی و کامپایلر فرار نکنید، شما هم باید روی این موج تغییرات حرکت کنید.

بهترین و ساده ترین رو توانایی و عادت های برنامه نویس تعیین می کنه، برای همه یکسان نیست، اما در مورد ++C قضیه پیچیده تره.
سراغ ++C نروید مگر اینکه بخواهید سالها نسبت به یک زبان پیچیده و دردسر ساز وفادار باشید، برای ++C نویسان حرفه ای
اصلا سادگی و قدیمی بودن کامپایلر مطرح نیست، ++C برای کسانی است که پیچیدگی کد نویسی و تنوع کتابخانه ها
و ناسازگاری شون با هم آشفته شون نمی کنه.

متاسفانه زبان ++C برای برنامه نویسانی که روی سادگی کد نویسی و سهولت حمل کد حساب ویژه ای باز می کنند مناسب نیست،
یک زبان قدیمی است که استاندارد زبان اش خیلی خوب مستند سازی نشده و ابهاماتی در مستندات زبان اش هست.
کامپایلر ها و کتابخانه های متعددی داره هر کدوم ساز خودشون رو می زنند، یک کد ممکنه روی کامپایلر های مختلف یا بدون تغییر قابل اجرا نباشه
یا اگه قابل اجرا باشه اجرایش نتیجه های متفاوتی داشته باشه. از همه بدتر این ساختار کد نویسی خاص هر IDE است که باعث شده از زبان استاندارد
تنها چیزی که باقی بمونه اسم ++C اش باشد.

maktoom
شنبه 04 شهریور 1391, 11:08 صبح
اگه میخوای اکثر جاها برات جا باشه یه چیز یادبگیر هم سمت سرور به کارت بیاد هم سمت کلاینت. یعنی یکی رو اون سمت خیلی خوب مسلطباش یکی رو هم این سمت.
جاوا هر دو سمت رو داره. ازینا خیلی هست. پایتون و... . تکنولوژی دات نت هم هست. ببین چی بلدی و چی هم باید یاد بگیری. هر زبانی رو امروز شروع کنی نهایتا 3 ماه دیگه تو ش مهارت داری.(دیگه زبان دوم و سوم به بعد زودتر یاد می گیری مثل اولا نیست). ممکنه بری سراغ سی شارپ بین راعه متوجه میشی باید ای اس پی یا پی اچ پی یا اس کیوال هم یادبگیری. خوب میری یاد می گیری. اما اینکه الان بخوای انفجاری تصمیم بگیری و خودت رو بذاری تویه فیلد خاص بنظرم درست نیست. برو جلو بعد هر چیز دیگه که لازم بود یاد بگیری یاد بگیر.
به عنوان پیشنهاد: الان شما جاوا بلدی. خوب بعدش سرولت یاد بگیر. بعدش جی اس پی. بعدش استراتس. بعدش هایبرنت. اینطوری هم سرور رو داری هم کلاینت.
یه سمتی برو که بفهمی کجاباید بری.