PDA

View Full Version : سوال: گرافیک در سیشارپ (رنگ آمیزی بصورت Fill With Color)

k1csharpdeveloper
شنبه 04 شهریور 1391, 02:04 صبح
من میخواستم با کلیک روی هر ناحیه از این شکل اون ناحیه رنگش تغیر کنه مثلا سبز بشه و با کلیک مجدد قرمز و با کلیک مجدد آبی و با کلیک آخر سفید بشه و هیچ رنگی نداشته باشه میخواستم ببینم برای کار روی این جور مباحث و کلا کارهای گرافیکی توی سیشارپ باید چکار کنم.

the king
شنبه 04 شهریور 1391, 03:05 صبح
من میخواستم با کلیک روی هر ناحیه از این شکل اون ناحیه رنگش تغیر کنه مثلا سبز بشه و با کلیک مجدد قرمز و با کلیک مجدد آبی و با کلیک آخر سفید بشه و هیچ رنگی نداشته باشه میخواستم ببینم برای کار روی این جور مباحث و کلا کارهای گرافیکی توی سیشارپ باید چکار کنم.

برای اون ناحیه هایی که در تصویر دارید GraphicsPath تعریف کنید، همه میشه کادر دورشون رو رسم کرد و هم داخلشون رو رنگ کرد و هم موقع کلیک کردن می توانید
چک کنید که آیا موقعیت مورد نظر ماوس داخل این GraphicsPath هست یا خیر.

به مثال پیوستی مراجعه کنید :
91795

k1csharpdeveloper
شنبه 04 شهریور 1391, 14:33 عصر
دوست عزیز من میدونی اصلا این سیستم رو برای چه کاری میخوام شاید برای همه و شما هم خیلی مفید باشه یک نرم افزاری هست که توی آمریکا ساخته شده و برای دندانپزشکی استفاده میشه و این نرم افزار قسمتی داره که دندانهایی رو با توابع گرافیکی ترسیم کرده و مثلا میزنیم پرکردن دندان قبلش انتخاب میکنیم ناحیه دندون رو و قسمت هایی ازون رو با توجه به نوع درمان انجام میدیم دوست دارم شما هم دانلود کنید و طرز کارش رو ببینید من یک سری عکس برای نشون دادن کار میذارم تا ببینید و بهم بگید دقیقا چکار کنم بهتره بازم خیلی کمک بزرگی کردید بهم ممنونم
و سوال دیگه ای که مد نظرم هست اینه که چطوری میتونیم تغیراتی رو که اعمال میکنیم روی همین شکلی که شما برام ساختید توی دیتابیس داخل یک رکورد ذخیره کنیم آیا از کلش به عنوان یک عکس ذخیره کنیم یا؟؟

k1csharpdeveloper
شنبه 04 شهریور 1391, 14:44 عصر
و اما ایده ای که ساده تر هستش و قابل درکتره این تصاویره که الان میبینید اولین تصویر یک سری دندون رو میبینید و شکل پایین هر دندون نشون میده که کدوم طرف دندون درمان شده سمت راست چب بالا ... که این با این قضیه که دوست عزیزو برنامه نویس خبره ما گفتن حل میشه ولی سوال مهم اینه که آیا میشه یک bitmap اضافه کرد یعنی یک عکس از هر دندون بگیرم و اضافه کنم به Picturebox بعدش بیایم این کارها رو انجام بدیم ؟؟؟ این خیلی مهمه چون ترسیم این دندونها مخصوصا شکلهای قبلی خیلی سخته
توضیحات تصاویر:
تصویر اول نشون دهنده محیط برنامه هستش
تصویر دوم با رایت کلیک روی هر دندون ظاهر میشه و توی این قسمت میشه درمان ها رو اضافه کرد و هر عکس نشون دهنده یک درمانه
تصویر سوم رو که میبینید من 2 تا دندون رو انتخاب کردم و درمانی رو روی اونها انجام دادم چون باید این قابلیت باشه که چند تا دندون رو انتخاب کردو بعد درمان رو زد که زمانبر نباشه پایین این تصاویر هم یک دیتاگرید هست که نام درمان و هزینه و .. رو میزنه و save میشه توی دیتابیس

k1csharpdeveloper
یک شنبه 05 شهریور 1391, 17:45 عصر
از دوستان برنامه نویس کسی نظری نداره ؟؟؟!!!!!!!

k1csharpdeveloper
دوشنبه 06 شهریور 1391, 22:10 عصر
دوستان میخواستم ببینم میشه یک عکس رو به برنامه اضافه کرد و روی قسمتهای اون عکس رنگ اضافه کرد بطوری که برجستگی و تورفتگی اون عکس دیده بشه ؟؟؟

k1csharpdeveloper
جمعه 10 شهریور 1391, 01:32 صبح
دوستان کسی اگه نمونه ای از ترسیم اشکال و رنگ آمیزی اونها داره لینک بده ممنون میشم هدف من اینه که بتونم یک عکس دندون بکشم از روی نمونه یک عکس بصورت اتوماتیک و ناحیه بندی کنه عکس رو و با کلیک روی هر قسمت اونجا رنگش عوض بشه و همینطور سایه عکس هم بیفته م معلوم باشه برآمدگی ها و تورفتگی ها