PDA

View Full Version : مبتدی: ساخت گزارش به صورت داینامیک

alimooghashang
شنبه 04 شهریور 1391, 15:09 عصر
سلام
من یک جدول در زمان اجرا ایجاد میکنم و داده ها رو در اون ذخیره میکنم!
میخوام بدونم چطور میشه این جدول رو با کریستال ریپورت پرینت بگیرم؟
ممنون

Mahmoud Zaad
شنبه 04 شهریور 1391, 15:24 عصر
سلام
شما قطعا نام فیلدها و نوع اونها رو میدونید. خب با توجه به این فیلدها دیتاست و دیتاتیبل خودتون رو بسازید و خیلی عادی مثل قبل رفتار کنید. اصلا خودتون رو هم به اون راه نزنید.!!!!!
انگار نه انگار که زمان ایجاد این جدول کی بوده.

alimooghashang
شنبه 04 شهریور 1391, 15:46 عصر
سلام
شما قطعا نام فیلدها و نوع اونها رو میدونید. خب با توجه به این فیلدها دیتاست و دیتاتیبل خودتون رو بسازید و خیلی عادی مثل قبل رفتار کنید. اصلا خودتون رو هم به اون راه نزنید.!!!!!
انگار نه انگار که زمان ایجاد این جدول کی بوده.
خب، داخل فایل rpt چطور باید فیلد ها رو وارد کنم؟

alimooghashang
شنبه 04 شهریور 1391, 16:25 عصر
این دیتا تیبل من

reportData.Columns.Add("Name", typeof(string));
reportData.Columns.Add("time", typeof(TimeSpan));
reportData.Columns.Add("value", typeof(double));
reportData.Columns.Add("date", typeof(DateTime));

اینا رو چطوری باید داخل فایل rpt وارد کرد؟

Mahmoud Zaad
شنبه 04 شهریور 1391, 16:39 عصر
ببینید شما یه دیتاست به پروژه اضافه می کنید. (از طریق کلیک راست روی نام پروژه، انتخاب Add> New Item ) بعد دیتاست رو باز می کنید و در محیط دیتاست کلیک راست می کنید و دیتاتیبل خودتون رو با ستون های Name, time, value, date ایجاد می کنید حالا توی گزارش این دیتاست و دیتاتیبل رو معرفی می کنید. اگه با کریستال ریپورت گزارش گرفته باشید، هیچ تفاوتی با حالتی که بانک اطلاعاتی دارید، نداره. اینم (http://barnamenevis.org/showthread.php?323878-ارسال-چند-پارامتر-به-کریستال-رپورت-ویژوال-استودیو-2010&highlight=%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8% B1)یه مثال از گزارشگیری با کریستال ریپورت.

alimooghashang
شنبه 04 شهریور 1391, 16:42 عصر
اووووه
من الان تقریبا 20 تا دیتا تیبل دارم ، یعنی باید الان برم داخل dataset این تیبل ها رو بسازم؟
کار سختیه که

Mahmoud Zaad
شنبه 04 شهریور 1391, 16:53 عصر
کار کردن کلاً سخته. اگه فیلدها رو توی کلاس به صورت پراپرتی هم تعریف کرده باشی می تونی ازشون استفاده کنی و نیاز به دیتاست هم نداری.

مهدی هادیان2
پنج شنبه 30 شهریور 1391, 10:57 صبح
کار کردن کلاً سخته. اگه فیلدها رو توی کلاس به صورت پراپرتی هم تعریف کرده باشی می تونی ازشون استفاده کنی و نیاز به دیتاست هم نداری.
با سلام
لطف میکنید راجع به این کمی توضیح بدید
با سپاس فراوان

Mahmoud Zaad
جمعه 31 شهریور 1391, 10:56 صبح
با سلام
لطف میکنید راجع به این کمی توضیح بدید
با سپاس فراوان
سلام
شما می تونید در یک کلاس فیلدها رو به صورت پراپرتی تعریف کنید بعد در هنگام انتخاب دیتاسورس در پنجره Database Expert به جای استفاده از ADO.Net DataSets از .Net Objects استفاده کنید و در این شاخه، کلاس مورد نظر رو پیدا کنید و به عنوان دیتاسورس انتخاب کنید.
یه نمونه اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?357196-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AF&highlight=%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AF)ضمیم کردم.