PDA

View Full Version : سوال: اتصال پلکانی DataGriadview و Rich textbox

mohammad bayervand
شنبه 04 شهریور 1391, 18:34 عصر
با سلام
همانطور که در عکس مشاده میکنید میخواهم برای هر ردیف در فاکتور سمت راست اطلاعاتی در سمت چپ ذخیره کنم
1) تعداد اطلاعات در سمت چپ زیاد است و در آینده باید از آنها گزارش گیری هم بکنم
حالا اگر برای آن از دیتاگرید استفاده کنم بهتر است یا همان richtextbox

2) اگر مانند سمت راست برای سمت چپ هم از دیتا گرید استفاده کنم چگونه برای هر ردیف از دیتا گرید سمت راست تعداد بی نهایت ردیف در دیتا گرید سمت چپ اختصاص بدم که با انتخاب هر ردیف سمت راست اطلاعات سمت چپ نمایش داده شود.

91832

mohammad bayervand
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 17:30 عصر
اقا هیچ کس مارو قابل ندونست که جوابی هر چند ناچیز لطف کنه
من احساس دوری از جمع بهم دست داده بابا !

faravaghi
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 18:14 عصر
سلام گرامی،
خدا نکنه از جمع دور باشی.
اینا همش بستگی داره به شما که بانک اطلاعاتی که ساختید از چه ساختاری برخورداره و می خواهید با کدوم روش کار کنید.

البته اینو بگم کار با DataGridView یکم سخته ولی امکانات زیادی در اختیار شما قرار میده.
سمت چپ رو باچی پر میکنید؟
آیا اطلاعات از کاربر گرفته میشه یا از بانک؟

در ضمن دیتاگرید یه رویداد به نام CellContentClick داره . هر وقت روی یک سلول از هر ردیف کلیک میشه میتونید برید و اطلاعات رو بخونید و توی گرید سمت چپ نمایش بدین.

یکم بیشتر توضیح بدین و کم کم بریم جلو تا مشکل شما دوست گرانقدر حل بشه.
کلا من درخدمتم

mohammad bayervand
دوشنبه 20 شهریور 1391, 09:04 صبح
سلام دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم که شما فرض کن یک عمده فروش قطعات رایانه هستید .
تعداد 20 عدد مادربرد در یک سطر از فاکتور فروخته شده و شما قصد دارید شماره سریال این 20 مادربرد را وارد کنید تا سابقه تاریخ گارانتی آنها را داشته باشید
و به همین ترتیب برای هر سطر از فاکتور این روال تکرار شود
خوب بر این اساس برای هر سطر از دیتا گرید سمت راست تعداد نا معلومی سطر در دیتا گرید سمت چپ خواهیم داشت .
قسمت مربوط به دیتا بیس را که برای دیتا گرید سمت چپ باید یک جدول جدا و دارای شاخص از جدول اول ایجاد کنم را میدانم .
مشکل من دقیقا 3 مورد را شامل میشود:
1. ارتباط بین دو جدول در دیتا بیس را چگونه بر قرار کنم (SQL)
2.متد های مورد نیاز برای برقراری ارتباط بین دو دیتا گرید ؟
3.برای سمت چپ استفاده از دیتا گرید بهتر است یا لیست باکس؟

از اینکه جواب من را میدهید صمیمانه متشکرم.

faravaghi
دوشنبه 20 شهریور 1391, 23:14 عصر
سلام،

ارتباط بین دو جدول در دیتا بیس را چگونه بر قرار کنم (SQL) برای این سوال باید بگم شما میتونید به روش زیر عمل کنید.(البته این نظر منه، شاید اساتید نظر بهتری داشته باشن):

یک فیلد برای هر فاکتور در نظر بگیرین و تمام کلید های اصلی جدول دوم رو توی این فیلد ذخیره کنید. این جوری می تونید باید SELECT ساده اطلاعات جدول دوم رو داشته باشید.

2.متد های مورد نیاز برای برقراری ارتباط بین دو دیتا گرید ؟که سوال منو جواب ندادین!
آیا اطلاعات از کاربر گرفته میشه و در سمت چپ قرار میگیره یا از بانک اطلاعاتی؟

3.برای سمت چپ استفاده از دیتا گرید بهتر است یا لیست باکس؟دوباره پیشنهاد من گریدویو است که بهتر کنترل میشه و داده بیشتری توی اون ذخیره میشه.
اگه قرار باشه داده های اون از بانک استخراج بشه با گریدویو میتونید شماره یکتای اون جدول و فیلد های احتمالی دیگه رو هم به همراه شماره سریال توی گریدیو بیارید و لی قابل نمایش نباشه که وقتی قراره ازش استفاده بشه این بهتر انجام میشه.

mohammad bayervand
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 01:49 صبح
اطلاعات هر دو یعنی گریدویو راستی و چپی از کاربر گرفته میشه

ممنون از پیگیری شما