PDA

View Full Version : مبتدی: permission ندادن هنگام اتصال به دیابیس

mehrdad85
شنبه 04 شهریور 1391, 22:24 عصر
سلام
دوستان چرا وقتی من یه دیتابیس با sql درست میکنم و داخل فرم ویندوزی خودم میخوام به اون connect بشم این پیغام خطا را میده؟
کسی میتونه کمک کنه؟

you don't have permission to open this file.

contact the file owner or administrator to obtain permission.

مرسی

hakim22
یک شنبه 05 شهریور 1391, 13:25 عصر
برای دریافت این پیام دلایل زیادی وجود داره.
اول چک کنید در قسمت properties مربوط به Instance خود SQL در تب Peremissions اسم User که باهاش بالا آمدید هست یا نه . اگر نبود Add کنید.
در ضمن برای انواع سرویس ها چندین User وجود داره که خود SQL server میسازه . معمولا با کاراکترهای # یا - و اینها وجود داره و کلماتی مثل sys یا sa توشون هست.
در همون قسمت Add user هست. و یک Search انجام بدید و فعلا همه نتایج رو اضافه کنید.

اگر مشکل شما حل نشد توضیح بدید که SQL در سروره یا محلی و شما Admin هستید یا نه ، دامنه هر دو سیستم یکیه و ...

SQL server تنظیمات دسترسی و امنیتی گسترده ای داره که چندین کتاب مرجع براش چاپ کردن اما همچنان سر در آوردن از جزئیات کارش خیلی سخته .
بسته به شرایط شما ممکنه راه حل های مختلفی وجود داشته باشه.
البته لازم به ذکر که اضافه کردن Premission بدون حساب و کتاب هم میتونه خودش یک حفره ی امنیتی بوجود بیاره . پس دقت کنید.

mehrdad85
دوشنبه 06 شهریور 1391, 00:35 صبح
سلام
دوست عزیز قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتید و اهمیتی که قائل شدید متشکرم

به حضور شما عارضم دیتابیس بصورت محلی هستش
من با همون یوزر ادمین هستم و اونو هم add کردم data base owner هم یوزی هست که از نوع ادمین هستش
اختیاراتی که میتونم برای هر یوزری که add میکنم تنظیم کنم را نمیدونم و اونو به صورت پیش فرض میذارم یه بار هم یادمه که همهی اختیارات را به همه یوزر ها دادم و ارور داد تا جایی یکی یکی اختیارات را کم کردم که سیستم دیگه اروری نده
به نظرت مشکل میتونه از کجا باشه؟

مرسی

hakim22
دوشنبه 06 شهریور 1391, 08:29 صبح
شما از Windows Authentication استفاده می کنید یا از خود SQL
کلمه ی عبور در حالت دوم باید جزئی از connectionString باشه.

hakim22
سه شنبه 07 شهریور 1391, 10:13 صبح
ویندوز فایر وال رو چک کنید( موقتا ببندید)

مطمئن بشید که sysadmin در لیست security نسخه ی SQL server هست

ببینید آیا دستور telnet برای دسترسی به پورت مربوط به SQL server پاسخ میده یا نه

آیا از سیستم kebrous استفاده می کنید ؟