PDA

View Full Version : سوال: کار با Hibernate

somaye1391
یک شنبه 05 شهریور 1391, 12:57 عصر
سلام
من یه پروژه جاوا تو Eclipse نوشتم و برای ارتباط با دیتابیس (postgresql) با Hibernate و Spring‌ کارمیکنم.البته تازه شروع کردم و این اولین پروژه ام است.
تو برنامه دو تا فرم هست که پرمیشه و در دیتابیس ذخیره میشه.یه جستجو داره که باید از اطلاعات هر دو فرم استفاده کنه و چون من برای هرکدوم از این فرم ها یک مدل تعریف کردم نمیدونم چطوری تو interface (Dao) و کلاس Impliment بگم که از هردوی این جدولها بخون.
البته قبلا یه پروژه ساده کتابخونه نوشتم ...
لطفا راهنمایی ام کنید
بسیار سپاسگذارم

spiderman200700
یک شنبه 05 شهریور 1391, 18:47 عصر
سلام.
لطفا یه کمی واضحتر بگو که میخوای چیکار کنی.

somaye1391
دوشنبه 06 شهریور 1391, 09:42 صبح
سلام.
لطفا یه کمی واضحتر بگو که میخوای چیکار کنی.
سلام
این برنامه املاکه،برای یک مجتمع تجاری 6طبقه که هر طبقه،22واحد داره ،یکی از فرم ها که کاربر پرمیکنه مربوط به ملکهای برای فروشه و یکی برای ملکهای اجاره ای،من میخوام وقتی کاربردر قسمت جستجو طبقه را وارد میکنه،در دو ستون نشون بده که مثلا پلاکهای 5،9،20،22 برای فروش و پلاکهای 1،2،4،... برای اجاره
چطوری بگم از هردوی این مدلها پلاکهاشون و بگیر و مشخص کن مربوط به فروشه یا اجاره؟
امیدوارم منظورمو رسونده باشم:خجالت:
متشکرم

spiderman200700
دوشنبه 06 شهریور 1391, 13:15 عصر
اگه منظورتو درست فهمیده باشم جوابت این میشه:
این بستگی به این داره که دیتابیس رو چطوری طراحی کرده باشی.
اگه برای هر واحد یه Object داشته باشی که توی دیتابیس ذخیره شده باشه، باید یه همچین queryای بنویسی(به زبان hql):
from vahed where vahed.tabaghe=5 and (vahed.status=1 or vahed.status=2)

با این qurey تمام واحد هایی که در طبقه 5 هستند و برای فروش یا اجاره هستند رو بهت میده. status=1 برای اجاره و status=2 برای فروش.
وقتی Object ها رو از دیتابیس گرفتی میتونی خودت چک کنی ببینی کدومش برای اجارس کدو برای فروش و هر کدومو در ستون مخصوص به خودش نشون بدی.

میتونی به جای روش بالا از دوتا query هم استفاده کنی.یه query برای واحد های اجاره ای ، یه query هم برای واحد های فروشی.