PDA

View Full Version : سوال: سطح دسترسی برای کاربران در یک سایت

nimaariya
دوشنبه 06 شهریور 1391, 00:02 صبح
با عرض سلام خدمت شما کاربران و مهندسان سایت
بنده یک سایت طراحی کرده ام که سه سطح کاربری دارد در تیبل اسکیو ال سرور تعریف کرده ام که خزانه دار با ایدی 1 - کارمند با ایدی 2 - سرپرست با ایدی 3 - که هرکدام از این کاربران صفحات مربوط به خودشان را باید ببینند. سوالم اینجاست که من از کامپوننتهای asp.net استفاده نکردم مثلا لاگین و ثبت نام و غیره ... خودم یک صفحه لاگین نوشتم اگر میشود راهنمایی کنید که کدی تعریف کنم که اگر کارمند لاگین کرد بره تو این صفحه و خزانه دار ..... ممنونتونم.

navid_8x
دوشنبه 06 شهریور 1391, 00:43 صبح
چرا از Roles در Asp.net استفاده نمی کنی؟ نیاز نیست خودت جدول بزنی. این ها همه توی asp.net وجود داره و فقط شما باید اونارو تنظیم کنین.

nimaariya
دوشنبه 06 شهریور 1391, 00:51 صبح
مهندس جان سلام استفاده از roles مبتنی بر اینه که من دیتابیسشو اتچ کنم این کارو کردم ولی وقتی برای کاربر اومدم سطح مشخص کنم البته بگم تمام پوشه ها و تنظیماتو انجام دادم و سطح کاریم در حد خوبیه ارور میده نمیدونم اگر بتونین step bye step بگید یا اینکه یک کدی که این تنظیم و داشته باشه خیلی به من کمک بزرگی کردین ممنونم

navid_8x
دوشنبه 06 شهریور 1391, 04:10 صبح
منظور من Roles در sql نیست. یک کلاس Roles در asp.net هستش. از Menu در website گزینه ی Asp.net configuration رو بزنین. از اونجا تنظیم میشه