PDA

View Full Version : حرفه ای: نحوه دسترسی به متد Refresh یک CustomControl از درون یک کلاس دیگر

ASKaffash
دوشنبه 06 شهریور 1391, 07:15 صبح
سلام
صورت اصلی مسئله در تاپیک کاملا اشاره شده است : من در خاصیت Y به سادگی می توانم متد Refresh درون CustomControl را اجرا کنم حالا برای خاصیت آرایه ای X که از کلاس X بدست آمده با تغییر خاصیت P چگونه می توانم در همان نقطه متد Refresh درون CustomControl را اجرا کنم (هم در زمان RunTime و هم در زمان Design Time) لطفا به شکل پیوست نگاه کنید

hakim22
دوشنبه 06 شهریور 1391, 11:54 صبح
شما یک متد Static درون CustomControl اضافه کنید و اسمشو بگذارید CustomControlRefresh
بعد اونو هر جایی می خواهید اجرا کنید.

نکته : برای استفاده از متدهای غیر Static از یک شی . ابتدا باید یک نمونه از اون شی رو بسازید. ولی در اینجا شما میخواهید عملیات refresh رو به صورت کلی و برای یک کلاس به صورت یکجا اجرا کنید و هیچ درکی هم از نمونه های ایجاد شده ندارید. تنها راه به نظر من استفاده از متدهای Static است.

ASKaffash
یک شنبه 12 شهریور 1391, 07:56 صبح
سلام
اصلا یک متد Static دسترسی به Member های درون کلاس ندارد و تنها راه ارسال یک نمونه ازشی بعنوان پارامتر ورودی به متد Static است که این موضوع فایده ای ندارد در ضمن در طراحی OOP ترجیحا نباید از Static استفاده کرد درغیر اینصورت می شود برنامه نویسی سنتی نه OOP