PDA

View Full Version : مبتدی: ارتباط با جداول پایگاه داده

rahime
دوشنبه 06 شهریور 1391, 11:15 صبح
سلام
من قبلا از attach کردن پایگاه داده به vb استفاده می کردم وقتی build میکردم پروِژه رو تمام table هاو crystal report ها خودش می امد توی toolbox البته برای یه سیستم

حالا که با پیشنهاد دوستان از connection String استفاده کردم نمیدونم چطوری دوباره اون TableAdapter های آماده رو بیارم
میشه راهنمایی کنید

r. salehi
دوشنبه 06 شهریور 1391, 14:01 عصر
سلام
من دقیقا نمیدونم چه کاری مدنظرتون هست اما اگر همون طور که نوشتید مایلید از Tableadapter کنید از این متد پیش برید و خودتون رو هم بیحهت درگیر اون زحمات اضافه ConnectionString نکنید.
- روی اسم پروژه در solution explorer رایت کلیک کنید و گزینه افزودن آیتم جدید را انتخاب کنید. از پنجره ای که باز میشه از قسمت دیتا یک DataSet به پروژه خودتون اضافه کنید و اسم مورد نظرتون را روش بگذارید.
-حالا دیتاستی که ساختین را بازکنید و از قسمت Server Explorer بانک مورد نظرتون را انتخاب کنید و جداول رو داخل دیتا ست با روش drag and drop اضافه کنید.
- حالا به محیط برنامه برگردید و کدهای زیر را اضافه کنید.

Dim MyTableAdapter1 As New Database1DataSetTableAdapters.MyItemTableAdapter
Dim MyDataTable1 As New Database1DataSet.MyItemDataTable
MyTableAdapter1.Fill(MyDataTable1)

در کدهای فوق ابتدا یک دیتا آداپتر و سپس یک دیتاتیبل از جدول فرضی MyItem در DataSet1 ساختیم. (فرض کردیم جدولی که در داخل بانک اطلاعاتی دارید اسمش MyItem هست) بعد دیتا تیبل رو با متد Fill پرکریدم.
حالا شما قادر خواهید بود از MyDataTable1 استفاده کنید. مثلا میتونید اون را مستقیما برای پرکردن دیتاسورس یک دیتاگریدویو استفاده کنید.
امیدوارم به منظورتون رسیده باشید.

rahime
دوشنبه 06 شهریور 1391, 14:18 عصر
سلام
من دقیقا نمیدونم چه کاری مدنظرتون هست اما اگر همون طور که نوشتید مایلید از Tableadapter کنید از این متد پیش برید و خودتون رو هم بیحهت درگیر اون زحمات اضافه ConnectionString نکنید.
- روی اسم پروژه در solution explorer رایت کلیک کنید و گزینه افزودن آیتم جدید را انتخاب کنید. از پنجره ای که باز میشه از قسمت دیتا یک DataSet به پروژه خودتون اضافه کنید و اسم مورد نظرتون را روش بگذارید.
-حالا دیتاستی که ساختین را بازکنید و از قسمت Server Explorer بانک مورد نظرتون را انتخاب کنید و جداول رو داخل دیتا ست با روش drag and drop اضافه کنید.
- حالا به محیط برنامه برگردید و کدهای زیر را اضافه کنید.

Dim MyTableAdapter1 As New Database1DataSetTableAdapters.MyItemTableAdapter

Dim MyDataTable1 As New Database1DataSet.MyItemDataTable
MyTableAdapter1.Fill(MyDataTable1)

در کدهای فوق ابتدا یک دیتا آداپتر و سپس یک دیتاتیبل از جدول فرضی MyItem در DataSet1 ساختیم. (فرض کردیم جدولی که در داخل بانک اطلاعاتی دارید اسمش MyItem هست) بعد دیتا تیبل رو با متد Fill پرکریدم.
حالا شما قادر خواهید بود از MyDataTable1 استفاده کنید. مثلا میتونید اون را مستقیما برای پرکردن دیتاسورس یک دیتاگریدویو استفاده کنید.
امیدوارم به منظورتون رسیده باشید.

دوست عزیز اگه بتونی کمکم کنی ممنون میشم
من الان کاملا گیج شدم من قبلا از منوی Tools از گزینه Connect to database برای ارتباط با پایگاه داده استفاده می کردم
بعد که خواستم تحت شبکه باشه دوستان گفتن از connection string استفاده کن در صورتی که واسه قبلی این کار رو نمی کردم
الان نمیدونم حالا که از
SqlConnectionStringBuilder برای ارتباط استفاده کردم باز هم باید DB رو اتچ کنم یا نه چون اگه Attach نکنم اصلا توی Server Explorer نمیاد که بخوام DataSet رو باهاش تکمیل کنم