PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن ستون در پایگاه داده

m.batimar
دوشنبه 06 شهریور 1391, 13:11 عصر
سلام من یه پایگاه داده ایجاد کردم و جدولاشم درست کردم حالا میخوام به یکی از جدولا یه ستون یا فیلد اضافه کنم ولی موقعه سیو کردنش ارور میده و سیو نمیشه باید چکار کنم خیلی مهمه، اگه بخوام همون ستون کلید اصلی هم باشه باید چکار کنم... پایگاه دادمم sql2088 است ممنون:متفکر:

k1csharpdeveloper
دوشنبه 06 شهریور 1391, 13:42 عصر
دوست عزیز اول شما Connect شو و بعد از اینکه وارد SqlServer شدی از منوی بالا برو داخل Tools و روی نود General برو و تیک Prevent Saving Changes That Require Table reCreation رو بردار تا وقتی کار مجددی روی جداولت انجام میدی ذخیره بشه

neda_1367_sh
دوشنبه 06 شهریور 1391, 15:53 عصر
دوست عزیز اول شما Connect شو و بعد از اینکه وارد SqlServer شدی از منوی بالا برو داخل Tools و روی نود General برو و تیک Prevent Saving Changes That Require Table reCreation رو بردار تا وقتی کار مجددی روی جداولت انجام میدی ذخیره بشه
اگه از Sql Server خود ویژوال استادیو استفاده کنم و بخوام تغییر ایجاد کنم باید چیکار کنم؟
آخه من همیشه مجبور میشم جدولارو از اول ایجاد کنم.
الان میخوام کلید چند تا جدولو تغییر بدم چیکار کنم؟

m.batimar
دوشنبه 06 شهریور 1391, 17:23 عصر
ممنون دوستم. ولی این گزینه ای که گفتی نیست که ... من از microsot sqlserver mananement studio استفاده میکنم بازم اگه میشه دوباره نگاه کنید ممنون:افسرده:

hamidkh
دوشنبه 06 شهریور 1391, 17:40 عصر
سلام
اونکاری که دوستمون گفتن انجام بدین برای محیط خود ویژوال استودیو است. زمان که از طریق server explorer استودیو به بانکتون وصل میشین میتونید هر تغییری مد نظرتون هست انجام بدین روی دیتا بیس. البته با برداشتن اون تیکی که k1csharpdeveloper گفتن.

neda_1367_sh
دوشنبه 06 شهریور 1391, 18:27 عصر
منم همچین گزینه ای پیدا نکردم بخاطر همین فکر کردم این گزینه برا sql خود ویژوال استادیو نیست.
امکان داره تو ورژنای مختلف این گزینه یا مسیرش فرق کنه؟

hamidkh
دوشنبه 06 شهریور 1391, 18:40 عصر
ببینید در کل مسیری که هست برای این گزینه اینطوریه
tools>option بعدش هم از درخت سمت چپ گزینه DataBase Tools رو گسترش بدین و گزینه Table and DataBase Designers رو انتخاب کنید و تیک Prevent saving... رو از قسمت راست پنجره بردارین.

m.batimar
دوشنبه 06 شهریور 1391, 20:51 عصر
ممنون از همه ی دوستان