PDA

View Full Version : ذخیره اطلاعات در دیتابیس

p_adibi
دوشنبه 06 شهریور 1391, 16:03 عصر
با سلام و خسته نباشید

میشه فیلدهایی که می خوایم در دیتابیس ذخیره بشن داخل form نباشن و دکمه ارسال هم از نوع submit نباشه از نوع button باشه و عمل ذخیره سازی با دستور insert ای که می نویسیم انجام بشه؟
با تشکر منتظر پاسختان هستم

aliforever
دوشنبه 06 شهریور 1391, 17:37 عصر
سلام دوست عزیز .
تا اونجایی که من میدونم نه نمیشه .
شما میخوای چه کدی بنویسی اینجا بگو اگه من دوسنتم کمک می کنم اگه نه دوستان زحمت می کشن .
با دستور insert اطلاعات وارد دیتابیس میشه اما با دستور update اطلاعات ویرایش میشه . تا اونجایی که میدونم D: .

khanlo.javid
دوشنبه 06 شهریور 1391, 19:18 عصر
با سلام و خسته نباشید

میشه فیلدهایی که می خوایم در دیتابیس ذخیره بشن داخل form نباشن و دکمه ارسال هم از نوع submit نباشه از نوع button باشه و عمل ذخیره سازی با دستور insert ای که می نویسیم انجام بشه؟

برای دریافت مقادیر توسط php باید حتما فیلد ها داخل فرم باشن و متد فرم POST باشه ولی GET هم میتونه باشه ولی امنیتش پایین تره و دکمه هم باید از نوع submit باشه ولی این چیزی که شما میگید حتی شاید نشه با فناوری ajax هم همچین کاری انجام داد . :چشمک:
نمیدونم شما چطور میخوایید به کامپایلر بفهمونید که تو فیلد ها چه مقداری هست :متفکر: :متعجب:

tdkhakpur
دوشنبه 06 شهریور 1391, 19:59 عصر
با سلام و خسته نباشید

خب فیلدها رو شما باید بصورت کد نویسی داخل دیتابیس کنید همینطوری که نمیره.
در ضمن submit همون button حساب میشه اینجا اسم مستعار submit گرفته.

khanlo.javid
دوشنبه 06 شهریور 1391, 20:23 عصر
در ضمن submit همون button حساب میشه اینجا اسم مستعار submit گرفته.

چه جوری submit همون button حساب میشه ؟؟:متفکر: :متعجب:

یعنی نوع دکمه submit با button هیچ فرقی نداره ؟؟؟ :متفکر: :متعجب:

Unique
سه شنبه 07 شهریور 1391, 02:36 صبح
نمیدونم چرا بیهوده دارین با هم بحث میکنید ! جناب adibi وقتی شما دارین در مورد وب صحبت میکنید باید بدونین که دارین از پروتوکل http استفاده میکنید ! اگه یک header watcher روی مرورگر خود نصب کنید خواهید دید که درخواست های مرورگر به صورت get و post هستند در حالت get شما فیلد ها را در فرمت var=a با جدا کننده & در انتهای url میگذارین ولی در حالت فرم به صورت جدا از url و در سرآیند مربوط به خودش ارسال میشه !
حتی زمانی که دارین از AJAX هم استفاده میکنید به همین شکل هستش !

دکمه submit یا همون المان input با نوع submit اگه داخل فرم باشه پس از فشرده شدن با توجه به post یا get بودن فرم اطلاعات را برای سرویس دهنده ارسال میکنه ! حالا شما میتونید از یک دکمه دیگه استفاده کنید و در رویداد onclick متد submit را برای فرم مذکور صدا بزنین ! یا از AJAX استفاده کنید.

khanlo.javid
سه شنبه 07 شهریور 1391, 09:03 صبح
نمیدونم چرا بیهوده دارین با هم بحث میکنید ! جناب khanlo وقتی شما دارین در مورد وب صحبت میکنید باید بدونین که دارین از پروتوکل http استفاده میکنید ! اگه یک header watcher روی مرورگر خود نصب کنید خواهید دید که درخواست های مرورگر به صورت get و post هستند در حالت get شما فیلد ها را در فرمت var=a با جدا کننده & در انتهای url میگذارین ولی در حالت فرم به صورت جدا از url و در سرآیند مربوط به خودش ارسال میشه !
حتی زمانی که دارین از AJAX هم استفاده میکنید به همین شکل هستش !

دکمه submit یا همون المان input با نوع submit اگه داخل فرم باشه پس از فشرده شدن با توجه به post یا get بودن فرم اطلاعات را برای سرویس دهنده ارسال میکنه ! حالا شما میتونید از یک دکمه دیگه استفاده کنید و در رویداد onclick متد submit را برای فرم مذکور صدا بزنین ! یا از AJAX استفاده کنید.

به نظر من وقتی میشه از قبل متد دکمه رو submit تعیین کرد چه کاریه که از رویداد onclick و صدا زدن متد submit استفاده کنیم .:تشویق:

رضا قربانی
سه شنبه 07 شهریور 1391, 09:38 صبح
دوستان خیلی راحت با جاوا اسکریپت یا دستورات curl با یک لینک می تونید اطلاعات post رو ارسال کنید . (یک سرچ کوچیک توی انجمن بزنید) حتما نیازی به سابمیت یا دکمه ای برای ارسال مقادیر نیست.

خیلی از سایتهای امنیتی برای امنیت بیشتر از این روش ها استفاده می کنند ، اما امروزه نرم افزارهایی زیادی اومده که با کلیک بر روی هر درخواستی کل اطلاعات ارسال شده به سرور و پاسخ رو به شما نمایش میده.