PDA

View Full Version : چاپ متن فارسي ( راست به چپ ) به وسيله متد DrawString از كلاس Graphics

AriaGlobal
دوشنبه 06 شهریور 1391, 16:09 عصر
سلام من میخام یه متني رو به وسيله متد DrawString از كلاس Graphics به صورت راست به چپ ( RightToLeft = true) چاپ کنم از هیچ نتظيمي مربوط به رایت تو لفت کردن متن در کلاس گرافیک ندیدم ممنون میشم راهنماييم کنید

mahlake
شنبه 09 آذر 1392, 01:29 صبح
سلام من میخام یه متني رو به وسيله متد DrawString از كلاس Graphics به صورت راست به چپ ( RightToLeft = true) چاپ کنم از هیچ نتظيمي مربوط به رایت تو لفت کردن متن در کلاس گرافیک ندیدم ممنون میشم راهنماييم کنید

graphic.DrawString(textBox11.Text, new Font("Arial", 59, FontStyle.Bold), new SolidBrush(Color.Black), new Point(3967, 183), new StringFormat(StringFormatFlags.DirectionRightToLef t));
این کد رو نگاه کنید جواب تمام سوال هاتون رو میگیرید...

emad4000
شنبه 16 آبان 1394, 07:42 صبح
سلام
من از همین کد استفاده کردم، متن فارسی رو روی سیستم خودم درست نمایش میده، ولی برنامه روی IIS که میره به صورت حروف نامفهوم (غیر یونیکد) نمایش میده
میشه راهنمایی کنید، آیا کار دیگه ای هم می بایست انجام میدادم؟؟

reza_ali202000
شنبه 16 آبان 1394, 14:04 عصر
سلام
فایلتون به صورت یونیکد ذخیره نمیشه.
برا این کار یه جای همین فایل توضیحات فارسی بنویسیید تا زمان ذخیره شدن فایل به صورت یونیکد باشه.
برا فهمیدنش هم میتونین حجم فایل رو نگاه کنید که بعد از یونیکد شدن تقریبا حجمش دوبرابر میشه.

emad4000
شنبه 16 آبان 1394, 15:11 عصر
سلام
فایلتون به صورت یونیکد ذخیره نمیشه.
برا این کار یه جای همین فایل توضیحات فارسی بنویسیید تا زمان ذخیره شدن فایل به صورت یونیکد باشه.
برا فهمیدنش هم میتونین حجم فایل رو نگاه کنید که بعد از یونیکد شدن تقریبا حجمش دوبرابر میشه.
حجمش دوبرابر میشه؟؟؟؟ احتمالاً منظور من رو درست متوجه نشدید. من دارم عکس ذخیره می کنم، نه فایل متنی

یه برنامه وب نوشتم . تو این برنامه یه عکس دارم که می خوام روش یه متن فارسی بنویسم و ذخیره اش کنم.
وقتی برنامه رو توی Visual Studio روی سیستم خودم اجرا می کنم، درست کار می کنه
ولی وقتی برنامه رو می گذارم روی هاست، یه متن عجیب نشون می ده