PDA

View Full Version : سوال: شماره خطوط ویژوال بیسیک ؟؟؟؟

سپهر-111
دوشنبه 06 شهریور 1391, 18:55 عصر
سلام دوستان بزرگوار:قلب:
چطور میشه شماره خطوط در محیط ویژوال بیسیک فعال کرد؟؟؟
مثلا بدونیم الان در خط چند هستیم؟؟
البته من ابزار code smart هم نصب کردم
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید
باتشکر از لطف و محبت اساتیدبزرگوار

محسن واژدی
دوشنبه 06 شهریور 1391, 19:21 عصر
سلام علیکم
وی بی این امکان را ندارد، یعنی در زمانی که خطایی رخ نداده است نمیتوانیم شماره خطی که برنامه در آن قرار دارد را به دست بیاوریم، فقط در زمانی که خطایی در برنامه روی داده باشد و برای خطوط هم شماره خطا مشخص کرده باشیم در آن زمان دستور Erl شماره خطی که خطا در آن روی داده است را نشان میدهد
فعلا به CodeSMART دسترسی ندارم اما احتمالا بایستی بر روی گزینه ای با عنوان "Insert Line Numbers" در کلیک راست کلیک کنیم (برای تمامی خطوط هم بر روی این گزینه در نوار ابزار کلیک کنیم) آیکون گزینه هم اعداد 1 تا 3 قرمز رنگ بود

کد زیر را هم بررسی کنید: Private Sub Form_Load()
On Error GoTo t
10 Dim i
20 i = 3 / 0
Exit Sub
t:
MsgBox Err.Description, ,"Error line number: " & Erl
End Sub

موفق باشید

سپهر-111
دوشنبه 06 شهریور 1391, 19:41 عصر
سلام علیکم
وی بی این امکان را ندارد، یعنی در زمانی که خطایی رخ نداده است نمیتوانیم شماره خطی که برنامه در آن قرار دارد را به دست بیاوریم، فقط در زمانی که خطایی در برنامه روی داده باشد و برای خطوط هم شماره خطا مشخص کرده باشیم در آن زمان دستور Erl شماره خطی که خطا در آن روی داده است را نشان میدهد
فعلا به CodeSMART دسترسی ندارم اما احتمالا بایستی بر روی گزینه ای با عنوان "Insert Line Numbers" در کلیک راست کلیک کنیم (برای تمامی خطوط هم بر روی این گزینه در نوار ابزار کلیک کنیم) آیکون گزینه هم اعداد 1 تا 3 قرمز رنگ بود

کد زیر را هم بررسی کنید: Private Sub Form_Load()
On Error GoTo t
10 Dim i
20 i = 3 / 0
Exit Sub
t:
MsgBox Err.Description, ,"Error line number: " & Erl
End Sub

موفق باشید

سلام
ممنون استاد محسن
ولی من میخوام فقط بدونم الان کجای صحفه هستم و برای اجرای کد نمیخوام(اخه کدهام زیاد شده و میخوام بدونم فلان تابع تو کدوم خط نوشته شده)
گزینه
"Insert Line Numbers
هم فقط روی بعضی خطوط شماره میزاره و شماره ای هم که میزاره برای کل صحفه نیست
ایا راهی هست که خطوط سطری ویژوال بیسیک شماره دار بشه

یه چیزی مثل این ؟؟

91936

محسن واژدی
دوشنبه 06 شهریور 1391, 19:54 عصر
سلام علیکم
نه متاسفانه بجز موردی که عرض شد وی بی امکانی به این صورت ندارد، البته ویرایشگر کد در نسخه های .Net چرا اما در این نسخه :(

موفق باشید