PDA

View Full Version : سرعت تایمر

m.khani_121
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 11:00 صبح
سلام دوستان . من یه تایمر گذاشتم تو برنامم که یه متن رو تایپ کنه خودش . بعد سرعتش رو گذاشتم 120 . ولی بعد از 4و5 دقیقه سرعتش خودش زیاد میشه و متن تند تند تایپ میشه . میشه سرعتش رو ثابت نگه دارم ؟؟؟

saman_h
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 11:10 صبح
سلام دوستان . من یه تایمر گذاشتم تو برنامم که یه متن رو تایپ کنه خودش . بعد سرعتش رو گذاشتم 120 . ولی بعد از 4و5 دقیقه سرعتش خودش زیاد میشه و متن تند تند تایپ میشه . میشه سرعتش رو ثابت نگه دارم ؟؟؟

سلام
دوست عزیز مقداری که به تایمر میدید بر حسب میلی ثانیه هست مثلا اگه بزنی 1000 ، یعنی 1 ثانیه
درضمن شما روی تایمرت دوبار کلیک کن و بین کدهایی که نوشتی این رو هم اضافه کن
Timer1.Interval=5000
دیگه اون میزان زمان رو خودت تعیین کن چقدر میخوای باشه . توی بدنه خود Timer که تعربفش کنی دیگه فکرنکنم تغییری بکنه

m.khani_121
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 11:49 صبح
دوست عزیز مقداری که به تایمر میدید بر حسب میلی ثانیه هست مثلا اگه بزنی 1000 ، یعنی 1 ثانیه
درضمن شما روی تایمرت دوبار کلیک کن و بین کدهایی که نوشتی این رو هم اضافه کن
1
Timer1.Interval=5000

دیگه اون میزان زمان رو خودت تعیین کن چقدر میخوای باشه . توی بدنه خود Timer که تعربفش کنی دیگه فکرنکنم تغییری بکنه

خوب من برا تایپ میخوام همین 200 کافی هست براش . بین کدها هم این کار رو کردم نشد !!

saman_h
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 12:59 عصر
خوب من برا تایپ میخوام همین 200 کافی هست براش . بین کدها هم این کار رو کردم نشد !!

دوست عزیز یک بار روی Solution کلیک راست بکن و Rebuild بزن احتمالا مشکلت حل میشه

m.khani_121
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 13:12 عصر
دوست عزیز یک بار روی Solution کلیک راست بکن و Rebuild بزن احتمالا مشکلت حل میشه

نه نشد داداش .

m0hammad_01
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 13:13 عصر

سلام
تا اونجایی که من میدونم، دقت forms.timer (همون تایمر رایجی که استفاده میکنیم) پایینه.مثلا ممکنه تو یک ساعت کار کردن، چند ثانیه نصبت به ساعت واقعی مثل ساعت سیستم جلو یا عقب بشه یا برخی مواقع تو سیستم های دیگه سرعتش متفاوت باشه.
برای کارهای دقیق از system.timers یا threading.timer باید استفاده کرد.البته BackgroundWorker هم ممکنه مورد استفاده قرار بگبره.
در مورد تایمر یا Timer تو انجمن جستجو کن.