PDA

View Full Version : سوال: خطای Incorrect syntax near 'personel' m

kurd_programming
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 17:08 عصر
سلام به همگی ... کسی میتونه کمک کنه که این خطای از کجای برنامه من گرفته میشه و چطوری رفع میشه .. خواهشا کمکم کنید .. یه تاپیک دیگه که بود رو مطالعه کردم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم ... وقتی که میخوام چیزی رو ثبت کنم این پیغام رو میده ...

login logform=new login();
private void radButton1_Click(object sender, EventArgs e)
{
SqlDataAdapter adp1 = new SqlDataAdapter("select codekala from kala",logform.con);
SqlDataAdapter adp2 = new SqlDataAdapter("select personelid form personel", logform.con);
SqlDataAdapter adp3 = new SqlDataAdapter("select factor from kala", logform.con);
DataSet ds1 = new DataSet();
DataSet ds2 = new DataSet();
DataSet ds3 = new DataSet();
DataView dv1 = new DataView();
DataView dv2 = new DataView();
DataView dv3 = new DataView();
adp1.Fill(ds1,"kala1");
adp2.Fill(ds2, "personel1");
adp3.Fill(ds3, "kala2");
dv1 = ds1.Tables["kala1"].DefaultView;
dv2 = ds2.Tables["personel1"].DefaultView;
dv3 = ds3.Tables["kala2"].DefaultView;
dv2.Sort = "personelid";
dv1.Sort = "codekala";
dv3.Sort = "factor";

خودم هرچی نگاه می کردم از data view dv2 ارور میگیره..

veniz2008
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 17:20 عصر
سلام. دوست عزیز در select دوم به جای کلمه from نوشتی form.
موفق باشی

kurd_programming
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 17:25 عصر
ممنون دوست عزیز الان خودم هم پیداش کردم میخواستم بیام تاپیک رو حذف کنم که شلوغ نشه ...
فقط برای کسانی که این خطا رو میده بیشتر خطای نحوی هستش که من در این جا دستور select رو بجای from نوشته بودم form
حالا مدیران سایت خواستند تاپیک رو حذف کنند. ایرادی نداره

m0hammad_01
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 17:28 عصر
سلام
دوست عزیز بهتره کوئری هایی که میخوای استفاده کنی رو اول ببری تو محیط SQL SERVER اجرا کنی.وقتی جوابت و گرفتی بیار تو کد ازش استفاده کن.اینطوری مطمئنی که کوئری بدون مشکل هستش. و اگع خطایی رخ بده یا از ارتباط با دیتا بیس هست یا از کد.
یکی از اشتباه ها رو دوستمون گفتن.یکی دیگه هم اینکه بین FROM و نام جدولت فاصله بزار.

kurd_programming
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 17:33 عصر
سلام
دوست عزیز بهتره کوئری هایی که میخوای استفاده کنی رو اول ببری تو محیط SQL SERVER اجرا کنی.وقتی جوابت و گرفتی بیار تو کد ازش استفاده کن.اینطوری مطمئنی که کوئری بدون مشکل هستش. و اگع خطایی رخ بده یا از ارتباط با دیتا بیس هست یا از کد.
یکی از اشتباه ها رو دوستمون گفتن.یکی دیگه هم اینکه بین FROM و نام جدولت فاصله بزار.
ممنون ولی بین همه دستورات فاصله داره ولی نمیدونم چرا اینجا بدون فاصله هستش خودم از اول فکر کردم که مشکل همینه ولی وقتی که نگاش کردم کاملا رعایت شده