PDA

View Full Version : سوال: قراردادن 2 عكس روي يكديگر در #C

masoud_sm2
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 18:41 عصر
سلام دوستان
من دارم روي يك پرو‍ژه كار ميكنم كه يك خروجي بصورت bitmap داره و در يك picturebox اونرو نشون ميده.در واقع يك عكس دارم كه در طول اجراي برنامه در قسمت هاي مختلف اون با استفاده از تابع bitmap.setpixel يك سري مربع رسم ميكنم و در نهايت اونرو نمايش ميدم. حالا ميخوام روي همون عكس به جاي رسم كردن مربع يك تصوير ديگه كه قبلا آماده كردم قرار بدم يعني يك عكس رو روي تصوير اصليم در يك مختصات خاص قرار بدم و در نهايت خروجي رو در يك picturebox قرار بدم. در ضمن تصوير اصليم در يك متغيير bitmap قرار داره.
لطفا راهنمايي كنيد.
اگه بصورت كد يا يه نمونه برنامه باشه ممنون ميشم.

the king
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 20:22 عصر
سلام دوستان
من دارم روي يك پرو‍ژه كار ميكنم كه يك خروجي بصورت bitmap داره و در يك picturebox اونرو نشون ميده.در واقع يك عكس دارم كه در طول اجراي برنامه در قسمت هاي مختلف اون با استفاده از تابع bitmap.setpixel يك سري مربع رسم ميكنم و در نهايت اونرو نمايش ميدم. حالا ميخوام روي همون عكس به جاي رسم كردن مربع يك تصوير ديگه كه قبلا آماده كردم قرار بدم يعني يك عكس رو روي تصوير اصليم در يك مختصات خاص قرار بدم و در نهايت خروجي رو در يك picturebox قرار بدم. در ضمن تصوير اصليم در يك متغيير bitmap قرار داره.
لطفا راهنمايي كنيد.
اگه بصورت كد يا يه نمونه برنامه باشه ممنون ميشم.

bitmap تون هر چی که هست برایش Graphics بسازید و با Graphics رویش DrawImage کنید :

using (Graphics g = Graphics.FromImage(yourBitmap))
{
g.DrawImage(yourImage, 0, 0);
}

اون 0 , 0 مختصات x و y ئه اما ترسیم DrawImage محدود به یک اندازه و مقیاس نیست.
پارامتر های DrawImage انواع مختلفی داره، می توانید برای تغییر اندازه Bitmap یا Image ای که نمایش اش می دهید استفاده کنید.

masoud_sm2
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 22:21 عصر
مرسی از راهنمایتون امتحان می کنم . نتیجش رو بهتون می گم