PDA

View Full Version : سوال: فرق حالت Relase با Debug

armsoftpc
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 21:13 عصر
به نام خدا
با سلام
وقتی که ما یه پروژه Class Library یا همون dll ایجاد کردیم ، برای این که dll رو به بقیه بدیم، آیا باید اون رو روی relase تنظیم کنیم یا دیباگ یا اصلا فرقی نمی کنه! حالا حتما مهم نیست که dll باشه.
من که تست کردم فرقی نمی کنه(البته توی سی شارپ اما توی Cpp فرق میکنه، هم از لحاظ حجمی و هم اصلا توی کامپیوتری که ویژوال استودیو رو نداشته باشه اجرا نمیشه)، منتظر جوابتون هستم.
خواهشا از قرار دادن لینک های متن های انگلیسی یا خود متن انگلیسی خودداری فرمایید.:تشویق:
موفق باشید.

nunegandom
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 22:22 عصر
سلام
debug: این حالت دارای کدهای اضافی از طرف ویژوال هست(کد باینری) و اسمش هم معلومه...
release: یعنی کاملا آماده و بدون باگ هست و ویژوال کدهایی که خودش برای عیب یابی بهش وارد کرده بود رو حذف میکنه، که حجمش یکم کمتر میشه و (احتمالا) سرعتشم بیشتر!

negar.rafie
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 22:40 عصر
جالا باید از کدوم استفاده کنیم؟

the king
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 22:57 عصر
جالا باید از کدوم استفاده کنیم؟

تا وقتی پروژه تون کامل و بی نقص نشده و هنوز روال عیب یابی رو طی می کنه از Debug استفاده کنید. البته مجبور نیستید که در محصول نهایی
سراغ Release بروید، اما برای کاهش حجم فایل و اصل پنهان سازی اطلاعات معمولا محصول نهایی که دست کاربر نهایی می دهند با Release کامپایل شده.

armsoftpc
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 13:33 عصر
با سلامی دوباره
یه سوالی دیگه هم داشتم اینکه، وقتی نرم افزار کامل شد و اون رو با relase کامپایل کردیم ، آیا نیازی هست برای انتقالش به سایر سیستم ها که فقط دات نت فریم ورک 4 رو دارند، ستاپ سازی کنیم.(دیتابیس هم Sqlight)
در ضمن برای ساختن ستاپ کدام یک از 3 ستاپ ساز setup factory , install sheid و یا پروژه ستاپ ویژوال استودیو بهتر است.

abdullah20
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 13:56 عصر
با سلام
فرض کنید نرم افزاری که شما طراحی کردید یه ماشین حساب است
حتی در این مورد هم به نظر من عمل ستاپ سازی باید انجام بشه چون ارزش کاری که کردی را بیشتر میکنه
(ولی بستگی به نرم افزار شما هم داره مثلا شما این نرم افزار های مدیریت پسورد را نگاه کنید من مشاهده می کنم که اکثر اونها فایل نصبی هستند و باید روی سیستم کاربر نصب بشن که به نظر من این گونه نرم افزار ها باید به صورت قابل حمل ارائه بشن چون اگر کاربر خواست که در کامیوتر دیگه از پسوردهای خود استفاده کنه اون موقع چه کار کنه؟)
حالا فرض کنید نرم افزار شما یه نرم افزار بزرگی است
که مثلا باید بره فلان کلید رجیستری را مقدارش را عوض کنه یا فلان فونت را باید نصب کنه و . . . .
که اگر بخوایم یه فایل اموزشی مثلا برای نصب نرم افزار خودمون درست کنیم که کاربر تمام این کارها را انجام بده اولا زمان بر است و در مواقعی مشکل ساز
برای عمل ستاپ سازی هم Install Shield بهترین گزینه است

armsoftpc
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 14:48 عصر
ممنون از شما، لطفا دوستان دیگر هم نظرشون رو اعلام کنند.

برای عمل ستاپ سازی هم Install Shield بهترین گزینه است
خیلی ستاپ هایی که با این نرم افزار ساخته میشه کنده و سنگین است، ستاپ فکتوری خیلی سریع تر و کم حجم تره، در مورد ستاپ ساز ویژوال استودیو هم خیلی ساده است، حالا به نظر شما باز عاقلانه است که از Install Shield استفاده شود، در ضمن این نرم افزار کپی رایت خودش رو روی کل ستاپ میزاره که خیلی کار مزخرفی است ، من شاید نخوام دیگران بدونند نرم افزارم رو با چی ستاپ کردم.

گونه نرم افزار ها باید به صورت قابل حمل ارائه بشن
منظورتون این که همین جوری فایل اجرایی و... که درون پوشه relase است رو کپی کنیم و به کارها بدیم.

abdullah20
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 15:10 عصر
خیر همان مثلا قبلی را در نظر بگرید
اگر نرم افزار شما یک ماشین حساب است لام نیست که از Install Shield استفاده کنید و بهتر است از دیگر برنامه های ستاپ ساز مثل Setup Factory استفاده کنید
ولی اگر برنامه شما قرار است هنگام نصب تغییرات نسبتا زیادی انجام دهد مثل تغیرات رجیستری ،مواقعی که برنامه ما حاوی دیتابیس مثل sql است بهترین گزینه Install Shield است

منظورتون این که همین جوری فایل اجرایی و... که درون پوشه relase است رو کپی کنیم و به کارها بدیم.

بله دیگه منظورتون از همین جوری چیه؟
اگه منظورتون گذاشتن قفل روی نرم افزار است که اون ربطی به ستاپ ساختن نداره