PDA

View Full Version : استارت اول برنامه نویسی

saeeid ch
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 06:37 صبح
سلام
چطوری برنامه نویسی را شروع کنم
از چه زبانی شروع کنم
ریاضی من در چه حد باشد و چقدر تاثیر در برنامه نویسی دارد راهنایی ام کنید ممنون

alitavakoli
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 08:04 صبح
با توجه به نیاز شما بایستی یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنی و اینکه ریاضیات در برنامه نویسی تاثیر داره بایستی بگم که 100% البته اون هم باز به زمینه کاریتون بستگی داره مثلا تو بحث برنامه نویسی دیتا بیس نیازی نیست که ریاضی بلد باشد ولی برای کارهایی مثل پردازش تصویر یا شبکه عصبی و ... مهم ترین اصل ریاضیات هست.

++Hichkas
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 09:57 صبح
بسم رب المهدی(عج)
سلام
دوست عزیز از این نمونه تاپیکها اگر سرچ کنید زیاد هستن که سوالشون شبیه سوال شماست ولی باید بگم اول هدفتون تعیین کنید که میخواین تو چه زمینه ای کد بزنید و بعدش بهترین زبان در اون مورد رو انتخاب کنید و کار کنید در مورد ریاضی هم نظرم مثل alitavakoli است

hadi0x7c7
جمعه 10 شهریور 1391, 01:41 صبح
اگه از ما میشنوی اول انگلیسیتو قوی کن بعد از اون هم google.com سایت خوبی هستش واسه شروع.

بهروز عباسی
جمعه 10 شهریور 1391, 02:03 صبح
سلام
از چه زبانی شروع کنم

درود

با برنامه نوشتن.

از چه زبانی شروع کنم
انتخاب زبان بستگی به حدف و نیاز شما از برنامه نویس شدن داره و اینکه هر زبان را بحر کاری ساخته اند:
مثلاً شما قصد دارید در زمینه برنامه نویسی ویندوز فعالیت کنید چند انتخاب دارید از زبان های Native استفاده کنید یا مثلاً NET.
در Native : زبان دلفی ,c و خانواده اش ,asm و...
شما قصد نوشتن برنامه های دیتابیسی و پایگاه داده برای ویندوز (Native )را دارید دلفی بهترین گزینه.
برای برنامه نویسی سیستمی c و یا asm
و همین طور الا آخر پس بهتره اول هدفت رو مشخص کنی تا بتونی یک زبان خوب انتخاب کنی.
معمولاً vb شروع کاره اما C زبانی که برای برنامه نویس ها و مثال های که ارائه میشه یه جورایی رسمی شده.

دوستمون پاسخ داد دیگه

با توجه به نیاز شما بایستی یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنی و اینکه ریاضیات در برنامه نویسی تاثیر داره بایستی بگم که 100% البته اون هم باز به زمینه کاریتون بستگی داره مثلا تو بحث برنامه نویسی دیتا بیس نیازی نیست که ریاضی بلد باشد ولی برای کارهایی مثل پردازش تصویر یا شبکه عصبی و ... مهم ترین اصل ریاضیات هست.
ولی باور کن من هنوز جدول ضرب رو کامل بلد نیستم:متفکر: ترم های گذشته هم نتونستم ریاضی رو پاس کنم اما می تونم چند خط برنامه بنویسم:لبخند:

موفق باشی.