PDA

View Full Version : سوال: ثبت موقت و نهایی در دیتاگریدویو

behruz1212
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 11:05 صبح
سلام دوستان من یه دیتاگریدویو دارم و دو باتن . میخوام وقتی روی باتن اعمال تغییرات کلیک کردم همه ی اطلاعات داخل تکس باکسها که نوشتم با یه شماره ی معین داخل گرید ویو نمایش داده شود(مثلا چندتا کالا را با یک شماره ثبت کنم) بعد وقتی باتن ثبت نهایی رو زدم همش ثبت شود باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید ممنون:لبخندساده:

behruz1212
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 13:54 عصر
دوستان خواهش میکنم هر کی میدونه جواب بده که واقعا مهمه ممنون از همتون

Arash_janusV3
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 15:05 عصر
چرا چنین کاری را می خواهید انجام بدید؟
آیا برنامه حسابداریه؟
راه روش زیاده

ali_habibi1384
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 16:21 عصر
ديتا تيبل متصل به گريد رو تغيير بديد. براي ثبت نهايي هم با يه دستور آپديت اون اطلاعات رو به ديتا بيس بفرستيد(اطلاعات داخل ديتاتيبل رو)

Arash_janusV3
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 16:29 عصر
ديتا تيبل متصل به گريد رو تغيير بديد. براي ثبت نهايي هم با يه دستور آپديت اون اطلاعات رو به ديتا بيس بفرستيد(اطلاعات داخل ديتاتيبل رو)

این هم می شه ولی به شرطی که کاربر در همون لحظه اطلاعات رو ثبت نهائی کنه
اگر کاربر بخواهد بعد از مدتی یا بعد از بررسی و ... ثبت نهائی رو بزند دیگر اطلاعات رو در اختیار ندارد

یکی از بهترین روش ها اینه که
دو جدول در نظر گرفته شود
یکی موقت و دیگری دائم
وقتی کاربری اطلاعات رو به جدول موقت ارسال می کند بررسی های لازم را انجام داده و ثبت نهائی را انجام می دهد
و می بایست اطلاعات را از جدول موقت به جدول دائم انتقال داد

behruz1212
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 16:39 عصر
این یه برنامه ی انبارداریه که باید مثلا 5 تا کالا با یک شماره مثلا 4 ثبت موقت بشه و بعد از اینکه کاربر مطمئن شد اونارو ثبت نهایی کنه دوستانم

nima.sh
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 16:44 عصر
سلام دوست عزیز....
من یه پیشنهاد دارم،اگه یه برنامه حسابداریه،یه گرید ویو بذار برای فاکتور موقت تمام اطلاعات تکست باکس اونجا ثبت بشه،وقتی کامل شد رو باتن دومی کلیک کنه تمام اطلاعات گریدویو1 انتقال پیدا کنه به گرید ویو2 با این دستور:
;i++)for(int i=0;i<gridview1.Rowcount.
{
gridview2.selectRows[i].Cells["fieald name"].value=(object) GridViewghaza1.Rows[e.RowIndex].Cells["id"].Value;
}
موفق باشی....

behruz1212
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 16:46 عصر
اره اینم فکر خوبیه دوست عزیزم ممنون

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 12:53 عصر
ببخشید دوستان منطور از (object)چیه ؟؟؟ چرا نمیاد؟ و دیگه اینکه منطور از e چیه؟؟؟ ممنون

nima.sh
جمعه 10 شهریور 1391, 13:01 عصر
ببین دوست عزیز object از هر نوعی میگرهint,string,char و... به یه تعریف ساده تر از هر نوعی میتونی تو object بذاری...
معینیش هم میشه شئ...
منظور از e یعنی event یا رویداد مثل رویداد کیلیک که روی هر کامپوننت صورت میگیره...
موفق باشی....

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 17:09 عصر
دوستم ببخش e رو که میزنم rowindex نمیاد باید چکار کنم؟

nima.sh
جمعه 10 شهریور 1391, 17:40 عصر
دوستم ببخش e رو که میزنم rowindex نمیاد باید چکار کنم؟
منظورت رو درست متوجه نمیشم...؟

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 18:07 عصر
من وقتی e رو مینویسم و بعد . بعدش تو لیست rowindexنمیاد

nima.sh
جمعه 10 شهریور 1391, 18:18 عصر
میتونی سورس رو بذاری...؟
e رو باید داخل متد(منظورم رویداد)مخصوص به کامپوننت بنویسی...

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 18:35 عصر
میتونی سورس رو بذاری...؟
e رو باید داخل متد(منظورم رویداد)مخصوص به کامپوننت بنویسی...

من این کدارو در رویداد کلیک باتن نوشتم
(++for(int i=0;i<dataGridView1.RowCount;i
[.????dataGridView2.SelectedRows[i].Cells["shomare,namkala,tedad,gheymatekol"].Value=dataGridView1.Rows[e
بعد از e دیگه اون کدایی که گفتین نمیاد

programerinfonet
جمعه 10 شهریور 1391, 19:09 عصر
datagridview1.currentrow.cells[0.value.tostring()
]
بعدش هم دیتاگرید رو تو بانکت ذخیره کن

m.batimar
جمعه 10 شهریور 1391, 19:35 عصر
سلام به همه ی دوستان این جوابی که شما دادین باید اون حلقه ی forهم بنویسیم چون من امتحان کردم ارور میده که خارج از ایندکس است منم رو راهنمایی کنین مرسی

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 20:10 عصر
اره برای منم ارور میده که ایندکس خارج از رنج است

m.batimar
جمعه 10 شهریور 1391, 21:16 عصر
برای من این ارور رو میده
Index was out of range. Must be non-negative and less than the size of the collection.
Parameter name: index

h_tavakoli
یک شنبه 26 شهریور 1391, 16:09 عصر
سلام، من یه برنامه نویس مبتدی ام. از چیزایی که گفتید سر در نمی یارم. من چندتا textbox دارم و یه دونه gridview. میخوام هربار که روی button کلیک میکنم محتوای textbox ها به gridview اضافه بشه. لطفا کمک کنید. خیلی ضروریه.

h_tavakoli
یک شنبه 26 شهریور 1391, 17:02 عصر
کسی نیست به من کمک کنه ؟ :ناراحت:
چرا وقتی از تاریخ یه تاپیک مدتی میگذره کسی به اون تاپیک سر نمی زنه ؟

چرا ؟ :گریه:

shocraneh
یک شنبه 26 شهریور 1391, 18:45 عصر
سلام نمیدونم چرا دوستان توصیه کردند دو گرید رو صفحه داشته باشید؟؟ فرم یه خورده شلوغ نمیشه؟
به نظر من کم درد سرترین راه اینه که از اول ثبت دائم کنید و خوب اگه کاربر خاست قلم خاصی رو پاک کنه ، حذف می کنه . هم امن تره هم بی درد سرتره(من راههای دیگه ای رو هم امتحان کردم ولی نه از نظر خودم ونه از نظر کاربر جالب نیومدند)
شما اگه بخای تو یه جدول موقت هم ذخیره کنی ،خلاصه باید با دیتابیس کارکنی ،پس چرا از اول تو جدول اصلی ذخیره نکنی (بار شبکه زیاد میشه)
موفق باشید