PDA

View Full Version : نحوه كد نويسي براي يك برنامه تحت شبكه

akram_k
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 21:18 عصر
سلام . من يه سوال دارم كه شايد يكم ابتدايي به نظر برسه. من ميخوام يه برنامه رو واسه يه شبكه با چند سيستم طراحي كنم كه همه سيستم هاي شبكه ميتونند دسترسي يكساني به اون داشته باشند ميخوام بدونم ميتونم بدون در نظر گرفتن اينكه قراره برنامه تو شبكه اجرا بشه پرو‍ه رو حاضر كنم و در نهايت تنظيمات مربوط به شبكه رو توش اعمال كنم يا اينكه از همين ابتداي كار بايد يه سري چيز ها رو مد نظر قرار بدم و اگر اينطوريه چه چيز هايي لازمه . آخه من تا به حال برنامه تحت شبكه كار نكردم . ممنون ميشم راهنماييم كنيد .

kkkaka
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 21:28 عصر
برنامه شما چجور برنامه ایی هست ؟؟
اگر با بانک اطلاعاتی کار میکنه نیاز به تنظیم خاصی نیست فقط موقع اسفاده باید کانکشن استرینگتون رو بر اساس شبکه تنظیم کنید...
اگر هم از Socket Programing استفاده میکنید که دیگه اصول خودشو داره ...

alitavakoli
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 21:29 عصر
اگه برنامه به صورت کلاینت سرور نیست و فقط میخواد داخل شبکه شیر شه نیازی نیست کار خاصی انجام بدین برنامتون رو طراحی کنید و یک دریاو مجازی ایجا کنید و بین کلاینت ها به اشتراک بگذارید.
سوالی داشتید اینجا (http://naras.ir)مطرح کنید در خدمتم

akram_k
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 21:56 عصر
من از socket programing چيزي نميدونم . اين برنامه قراره يك سري اطلاعات رو توي database نگهداري كنه و عمليات مربوط به database هم مسلما در اون هست و تنها نكته اي كه شايد مهم باشه اينه كه فقط يه چاپگر تو شبكه وجود داره . همين!

alitavakoli
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 22:04 عصر
نیازی نیست از سوکت پروگرامینگ استفاده کنید.فقط کافیه یک درایو مجازی تو شبکه ایجاد کنید و برنام رو شیر کنید و یک سری تنظیمات که بایستی داخل sql server انجام شه.
سوالی داشتید اینجا (http://naras.ir)مطرح کنید در خدمتم

akram_k
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 22:08 عصر
ممنونم حتما به سايتي كه لينك كرديد سر ميزنم و از راهنمايي هاتون استفاده ميكنم.

alitavakoli
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 22:17 عصر
ممنونم حتما به سايتي كه لينك كرديد سر ميزنم و از راهنمايي هاتون استفاده ميكنم.
مشتاقانه منتظر سوالات دوستان هستم

ali_habibi1384
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 23:28 عصر
بارها در اين مورد در همين تالار بحث شده.لطفا جستجو كنيد