PDA

View Full Version : تجزيه و تحليل طراحي نرم افزار بيمه و محاسبه خدمات

Yanehsar
پنج شنبه 09 شهریور 1391, 22:37 عصر
سلام دوستان عزيزم
من ميخوام برنامه اي رو طراحي كنم كه امور بيمه شدگان رو انجام بده.
برنامه به اين صورت هستش كه بيمه شده براي معالجه خود به پزشك مراجعه كرده و خدماتي رو براي درمان خود انجام داده كه براي اين خدمات يا فاكتور دريافت كرده يا از دفترچه استفاده نموده.
خب حالا با اين فاكتور و برگه هاي دفترچه و ... مياد به بيمه و كار نرم افزار شروع ميشه.
اپراتور بايد تعداد و نوع خدمات رو وارد كنه و براساس قيمت پايه نرم افزار مبلغ كل رو به بيمار پرداخت كنه مثال بزنم بهتر متوجه بشم.
بيمار با 5 تا فاكتور پزشك متخصص،2 تا فاكتور فوق تخصص يك برگه آزمايش مياد بيمه مبلغ پرداختي توسط بيمار سي تومان هستش.حالا برنامه بايد كه قيمت كل 5 تا پزشك متخصص و 2 فوق تخصص و آزمايش چقدر ميشه و با توجه به سي تومان پرداخت شده توسط بيمار حساب كتاب كنه داخل بانك ذخيره كنه رسيد چاپ كنه و حسابداري پرداخت كنه.
البته تعرفه هاي سرپرست با عائله فرق داره و خدمات متفاوتي هم داره حدود 10 نوع خدمت مانند ويزيت،آزمايش،دارو،فيزيوتر اپي و... .
من بصورت كلي بيان كردم تا دوستان تو طراحي بانك و نحوه نوشتن برنامه كمكمن كنن تا كم كم كاملش كنم
ممنون از همه دوستان

Yanehsar
جمعه 10 شهریور 1391, 23:24 عصر
سلام دوستان عزيزم
من ميخوام برنامه اي رو طراحي كنم كه امور بيمه شدگان رو انجام بده.

سلام دوستان كه تا الان نظري نداندن .من بانكمو اينطوري طراحي كردم دوستان ممنون ميشم نگاه كنيد و نظر بديد.مرسي

92137

Yanehsar
دوشنبه 13 شهریور 1391, 13:09 عصر
dustan nazai nadaran?mamon misham nazari badan dustan.

sh_Yousefi
دوشنبه 14 اسفند 1391, 14:18 عصر
من این کار را انجام دادم.
www.jafam.ir
برو تو این سایت هر سوالی داشتی بپرس.
البته این کار حدود یکسال طول کشید

بهزادانلاین
شنبه 03 فروردین 1392, 21:48 عصر
بيمار با 5 تا فاكتور پزشك متخصص،2 تا فاكتور فوق تخصص يك برگه آزمايش مياد بيمه مبلغ پرداختي توسط بيمار سي تومان هستش.حالا برنامه بايد كه قيمت كل 5 تا پزشك متخصص و 2 فوق تخصص و آزمايش چقدر ميشه و با توجه به سي تومان پرداخت شده توسط بيمار حساب كتاب كنه داخل بانك ذخيره كنه رسيد چاپ كنه و حسابداري پرداخت كنه.

خب باید یه جدول برای فاکتور ها در نظر بگیری و محاسبات هر فاکتور جداگانه محاسبه شده ودر نهایت جمع کل سهم بیمار و سازمان مشخص بشه
به نظرم اینطوری بهتره