PDA

View Full Version : تغییر timezone در دایرکت ادمین - لینوکس

tehro0n
جمعه 10 شهریور 1391, 01:11 صبح
سلام،
آیا برای تغییر زمان دقیق دایرکت ادمین فقط با کدنویسی میشه انجام داد یا مثل cPanel هم جایی هست که این تغییرات را انجام دهیم
سرور من روی تهران دیفالت هست ولی تهرانش 40 دقیقه با ساعت اصلی اختلاف داره و مجبورم time() رو با 40 دقیقه جمع کنم
جایی هست که بشه این +40 رو اضافه کرد؟

ravand
جمعه 10 شهریور 1391, 08:02 صبح
برای حل این مشکل میتونید از این کد استفاده کنید:

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');

MMSHFE
جمعه 10 شهریور 1391, 09:03 صبح
یک فایل به اسم php.ini توی فهرست ریشه سایتتون بسازین و کد زیر رو توش اضافه کنید:

date.timezone = "Asia/Tehran"
همچنین اگه بخواین ساعت دقیق یک منطقه رو داشته باشین، میتونید توی فایل php.ini که ساختین به این شکل عمل کنید:

date.default_latitude = 29.4953
date.default_longitude = 60.8683

اینطوری دیگه نمیخواد توی کدتون مرتباً دستوری که جناب Ravand به درستی بهش اشاره کردن رو تکرار کنید.
موفق باشید.

tehro0n
جمعه 10 شهریور 1391, 13:12 عصر
یک فایل به اسم php.ini توی فهرست ریشه سایتتون بسازین و کد زیر رو توش اضافه کنید:

همچنین اگه بخواین ساعت دقیق یک منطقه رو داشته باشین، میتونید توی فایل php.ini که ساختین به این شکل عمل کنید:

اینطوری دیگه نمیخواد توی کدتون مرتباً دستوری که جناب Ravand به درستی بهش اشاره کردن رو تکرار کنید.
موفق باشید.

date_default_timezone_set('Asia/Tehran');

این ست رو که چه انجام بدم و چه ندم فرقی نمی کنه، چون همان طور که عرض کردم زمان من با تهران ست هست، مشکل من اینه که با اینکه با تهران ست شده ولی 40 دقیقه فاصله داره، تو همین چند روز هم فکر کنم زمان تهران تغییر کرده

در مورد php.ini آیا میشه از همان php.ini اصلی که با ادمین می تونم ادیت کنم استفاده کرد؟ فکر کنم تو شاخه /usr/local/ بود
و این که اصلا این مورد برای من کارسازه یا این هم همان ست تهران رو انجام می ده که در نهایت مشکل حل نخواهد شد؟
چیزی که من می خوام دستی مثلا بگیم +40 کن زمان الان رو در همه جا
البته با مختصاتی که دادید هم میشه 40 دقیقه آن ور تر رو هم پیدا کرد ولی سخته

MMSHFE
شنبه 11 شهریور 1391, 01:56 صبح
بهتره درمورد این مشکل با پشتیبانی سرور تماس بگیرین چون ساعت سرورشون احتمالاً درست تنظیم نیست. شما زمان GMT رو بگیرین ببینید درست نشون میده یا نه. اگه اون رو هم اشتباه نشون میده، ساعت سرورشون درست تنظیم نیست چون 40 دقیقه عدد روندی نیست و احتمالاً مشکلی در تنظیم ساعت وجود داره. موفق باشید.

tehro0n
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 05:09 صبح
سروری که دارم پشتیبانی نداره و فقط سرور رو اجاره می ده
به من گفتند که ساعت تغییر کرده و من باید ساعت رو ریست کنم! من تمام گزینه های سرویس مانیتور رو ریست کردم ولی زمان باز همان قبلی است!
چی کار باید بکنم؟

tehro0n
جمعه 17 شهریور 1391, 01:26 صبح

موفق باشید.

گرچه این مورد رو هم امتحان کردم، برای mktime ها کار نمی کنه و ست نمیشه