PDA

View Full Version : سوال: درج و نمایش در دو جدول

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 12:28 عصر
سلام دوستان چجوری میشه که تو دو تا جدول همزمان تو یه فرم درج کرد(insert) و تو ی دیتاگریدویو نمایش داد بازم از تو دوتا جدول ممنون لطفا راهنماییم کنین:افسرده:

nima.sh
جمعه 10 شهریور 1391, 12:56 عصر
سلام دوست عزیز....
منظورت اینه که دو تا جدول رو تو یه گرید ویو نشون بدی...؟

tooraj_azizi_1035
جمعه 10 شهریور 1391, 13:01 عصر
شما باید Hierarchical update رو با کمک TableAdapterMAnager انجام بدی. راهنمای گام به گام: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb384432.aspx

behruz1212
جمعه 10 شهریور 1391, 13:01 عصر
اره علاوه بر نشون دادن درج هم بکنه .برام مهم درج کردنشه که بلد نیستم وگرنه نمایشش رو از راه join کردن سلکت فک کنم بشه

nima.sh
جمعه 10 شهریور 1391, 13:30 عصر
اره علاوه بر نشون دادن درج هم بکنه .برام مهم درج کردنشه که بلد نیستم وگرنه نمایشش رو از راه join کردن سلکت فک کنم بشه
آره از راه join جواب میده..
اما برای insert:ساده ترین راه اینه که هر دو دستور(insert) رو داخل همون button بنویسی...
یا میتونی با EF مجزا بنویسی و اونا رو فراخوانی کنی....
موفق یاشی....

behruz1212
یک شنبه 19 شهریور 1391, 19:02 عصر
من این کدارو نوشتم ولی جواب نمیده:ناراحت:راهنماییم کنین

string ss = "insert into kharidforosh (shomare,tedad,gheymatekol,gheymatevahed,molahezat ,mahaleetebarat,madeh) values (N'{0}',N'{1}',N'{2}',N'{3}',N'{4}',N'{5}',N'{6}')";
ss = string.Format(ss, txtshomare.Text, txttedad.Text, txtgheymatekol.Text, txtgheymatevahed.Text, txtmolahezat.Text, txtetebarat.Text, txtmade.Text);
s.uai(ss);
string s1 = "insert into kala (namkala) values N'" + txtname.Text + "'";
s.uai(s1);
dataGridView1.DataSource = s.fil( "select kharidforosh.shomare,kharidforosh.tedad,kharidforo sh.gheymatekol,kharidforosh.gheymatevahed,kharidfo rosh.molahezat,kharidforosh.mahaleetebarat,kharidf orosh.madeh,kala.namkala from kharidforosh inner join kala on kharidforosh.shomarebarchasb=kala.shomarebarchasb" ,"kala" ).Tables[0];

Yanehsar
یک شنبه 19 شهریور 1391, 20:02 عصر
جدول سلام
دوست عزیز وقتی شما یک ویو میسازید کاملا شبیه یک جدول میمونه و میتونید داخل اون اد،ویرایش و حذف رو انجام بدید.
پس یه ویو بسازید و اطلاعات بایند کنید به دیتاگرید و میتونید داخل اون درج و بقیه کارها رو انجام بدید
موافق باشید