PDA

View Full Version : استفاده از paging با ajax و تاثیر ان بر Seo

sanaz.dadkhah
جمعه 10 شهریور 1391, 14:14 عصر
سلام من میخاهم که مطالب سمت کاربرم را توسط ajax صفحه بندی کنم و نشان دهم یعنی اصلا نمی خاهم که با url مثله اکثر سایت ها کار کنم مثله این(http://www.test/page/6/)
1-این کار چه تاثیری بر seo داره (مثبت یا منفی)
2-به نظر دوستان اصلا استفاده بکنم؟

amir22448
جمعه 10 شهریور 1391, 16:52 عصر
سلام.به نظر من از Paging استفاده بکنی بهتره.برای مثال ما یک صفحه ی خبر داریم که در اونجا آخرین خبر ها رو نمایش بده.فرض کن Paging نداره.بازدیدکننده ی سایت چطوری می تونه به خبر های اولیه ی سایت دسترسی پیدا کنه؟نمی شه.اگه پیجینگ نداشته باشه بازدیدکننده نمی فهمه که شما چند صفحه یا اصلا چند تا صفحه خبر گذاشتید.اما اگه پیجینگ باشه می فهمند که چه قدر زحمت کشیده اید.

و اما مثبت یا منفی.به نظر من هیچ کدوم ولی یه کم امتیاز مثبت از منفی بیشتره.برای اینکه سایت های زیادی یا اصلا بگم تقریبا تمام سایت ها پیجینگ دارند ولی خیلی هاشون محبوبند و خیلی هاشون محبوب نیستند.سایت های محبوب از پیجینگ استفاده کردند.

sanaz.dadkhah
جمعه 10 شهریور 1391, 21:38 عصر
منظور من این است که paging با ajax پیاده شود

amir22448
جمعه 10 شهریور 1391, 22:19 عصر
خوب الان این چه فرقی با Paging با jQuery هست؟با این که فرقی درکارایی ندارند jQuery با استفاده از افکت ها و جلوه های تصویری درست می کنه.

sanaz.dadkhah
شنبه 11 شهریور 1391, 09:52 صبح
ببینید من تو ی مقاله خوندم که خواندن اطلاعات توسط ajax باعث میشه که روبات ها نتونن درست سایت را پویش کنن

kartuf
چهارشنبه 05 مهر 1391, 09:10 صبح
چون ربات ها قادر به تشخیص و تفسیر کد های جاوا اسکریپت نیستند استفاده از این روش باعث نادیده گرفتن باقی صفحات میشه مگر اینکه شما اونها رو با سایت مپ به گوگل معرفی کنید