PDA

View Full Version : گفتگو: خواهشمندم حداقل یه نگاه بکنید

صفحه : 1 [2]

ehsan7007
شنبه 25 شهریور 1391, 23:03 عصر
یه تایپیک دیگه ، البته همینطوری که نمی شه!
تازه اول باید ببینیم بقیه دوستان چی میگن!

nima.sh
شنبه 25 شهریور 1391, 23:09 عصر
خب،الان مشکل ما اینه دقیق نمیدونیم چند نفریم...
تعداد خیلی مهمه...
به نظر من....

ehsan7007
شنبه 25 شهریور 1391, 23:11 عصر
چطوره کلی باشه؟!
هرکی میاد تو تالار بهش دسترسی داشته باشه!
فکر می کنم بیشتر از صد نفر (!) شرکت کنن!

nima.sh
شنبه 25 شهریور 1391, 23:18 عصر
آره،فکر خوبیه....
حالا موضوع چی باشه...؟

nima.sh
شنبه 25 شهریور 1391, 23:22 عصر
من میگم یه پروژه تجاری باشه...
هم ساده و هم کاربردی....
البته یه نظره...

ehsan7007
شنبه 25 شهریور 1391, 23:25 عصر
گفتم که ، هر چی!
شایدم در چند قسمت !

خلاصه هر کسی یه چیزی بهش اضافه کنه دیگه!

من که میگم خودمون نبریم و بدوزیم ، صبر کنیم تا بقیه هم نظر بدن.

nima.sh
شنبه 25 شهریور 1391, 23:27 عصر
آره،خوبه،پس موسس تاپیک شما باشید...
اگه افتخار بدید...:تشویق:

alias136790
دوشنبه 03 مهر 1391, 14:42 عصر
نمیدونم بحث به کجا رسیده و تا الان چند نفر میخوان همکاری کنن؟
خبری شد ما رو بی اطلاع نذارین.
من پیشنهاد یه پروژه رو میدم هم تجاری هست هم کاربردی ولی قبلش باید یه سری تحقیقاتی انجام بشه.
دیدین تو خارج یه مغازه هایی هست که یه سکه توشون میندازی و میتونی ازش نوشیدنی بخری.نیازی هم به فروشنده نیست.البته این برنامه هم کار سخت افزاری داره هم نرم افزاری
تا نظر دوستان چی باشه.

vaheeed
دوشنبه 03 مهر 1391, 20:07 عصر
این پست هم فقط واسه کسایی هست که مثل من 2 روز هر چی سایت رو زدم بالا نیومد و این پست رو یه جورایی شانسی دیدم ، تا پست بالا بیادو بچه ها ببینند . من که خیلی مبتدی هستم و نمیتونم کمکی کنم البته واسه برنامه نویسی ولی واسه الگوریتم میشه گفت اگه ترشی نخورم شاید فرجی بشه!!!!:چشمک: من علوم کامپیوتر خوندم تو ایران کلا باید بگم چقدر برنامه نویسی بلدم!!!!! در حالی که اساس تمام برنامه های اصولی با الگوریتم های قوی هست که ما هم کلا الگوریتم میخونیم !!!!

nima.sh
سه شنبه 11 مهر 1391, 01:12 صبح
سلامی دوباره به همه دوستان....
8 روز از آخرین پست میگذره،من این تاپیک رو یک ماه ایجاد کردم به امید اینکه یه جوابی بگیرم ولی متاسفانه تا الان که به هیچ نتیجه ای نرسیدیم،البته نه به هیچی هیچی،قرار بود دوستان همکاری کنند ولی متاسفانه 1 ماه نشده دیگه تموم شد،امیدوارم دوستان بازهم یه نگاهی به این تاپیک بندازن و بگن که آخرین کاری که از دستمون برمیاد چیه....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!
ممنون از همه دوستانی که .....................

≡ ALEX ≡
جمعه 14 مهر 1391, 21:43 عصر
سلام، صرفا جهت آپدیت عرض کنم حرف بنده هنوز پابرجاست و لابلای کارهام دارم پیگیری می کنم این قضیه رو هم. امیدوارم به زودی شاهد استارت این قضیه باشیم. ارادتمند

nima.sh
دوشنبه 15 آبان 1391, 09:03 صبح
سلامی دوباره به همه ی دوستان....
نزدیک به دو ماه از ثبت این تاپیک میگذره،ولی واقعا هیچ چیز مشخص نشده.....
نمیدونم دیگه باید چیکار کنم......؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه دوستان نظری دارند،خیلی خوشحال میشم بشنوم،اگرنه بهتره این تاپیک حذف بشه تا اگه کسی خواست یه فعالیتی بکنه،چشمش به این تاپیک نیفته و نا امید نشه....
به هر حال من هنوز هم پای حرف هام هستم،اگه کسی خواست همکاری بکنه خیلی خوشحال میشم....
ممنون از همگی دوستان....
و همچنین از مدیرانی که حمایتکردند....
موفق و پیروز باشید....

≡ ALEX ≡
پنج شنبه 18 آبان 1391, 00:20 صبح
یکم دیگه صبر کنید همه چیز مشخص میشه! پابرجام هنوز! :لبخند:

arefba
پنج شنبه 18 آبان 1391, 03:59 صبح
من تازه به این جمع اضافه شدم
میخوام اینو بگم که به خاطر اینترنتی بودن قضیه خیلی ها بودن در چنین گروهی رو نمی خواهند چون ممکنه چندین نفر این وسط بیشترین تلاش رو بکنند و بعد چند نفر دیگه سوئ استفاده
پیشنهاد من اینه
که اول گروهی رو تشکیل بدیم
برای اون مدیر تعیین کنیم
و بعد یه همایش کوچیک توی یکی از شهر ها ترتیب بدیم (هزینه اش هم دونگی به پای اعزای گروه)
بعد اون نوبت یه ایده توپ گه به رای گذاشته شه بین اعضای گروه (هرچه تعداد بیشتر بهتر)
راه اندازی یه استارتاپ توپ (با صد نفر سرمایه دار خورد و همون صد نفر برنامه نویس اون استارتاپ )
حالا فکر کنید که به کجا ها میتونه برسه
- میتونه یه ایده ی خوب برای طراحی سایت باشه (حتی اونایی که از وب سر در نمیارن این وسط چیزی یاد می گیرن و سهام دار ایده میشن ) و در نهایت حداقل سایت بتونه رتبه 2 هزار و یا سه هزار دنیا بشه که تا 20 میلیون تو ماه هم درامد میتونه داشته باشه
- میتونه تکمیل و کار بر روی یه قضیه مثل پردازش تصویر باشه
- و ...
همین سایت پونیشا رو می بینید
یادمه استاد کرامتی می گفت یه عده از بچه های همین کلاس های مجتمع آموزشی برنامه نویس این رو نوشتن
میخوام بهتون بگم میشه اگه میخواید
با یه روند اصولی
و یه برنامه ریزی به نحوی که حق هیچکسی پایمال نشه و همه چی طبق قانون پیش بره

programerinfonet
پنج شنبه 18 آبان 1391, 09:03 صبح
بابا ناسلامتی قرار بود همه یک بار جمع شن یک جا ...
چی شد پس
موضوع چیه ؟
چند نفریم ؟
اینا مهم تر از همه است . البته درحال حاضر . ما باید مشخص شیم چند نفریم بعد بریم سراغ موضوع و این حرفا

maythammsp2000
پنج شنبه 18 آبان 1391, 11:07 صبح
دوستان به جاي اين حرفا فكر عمل باشي.دو صد گفته چون نيم كردار نيست.بياييد با كمك هم گروهي تشكيل بديم.

علم اگر در ثريا هم باشد مرداني از سرزمين پارس بدان دست ميابند. پيامبر اكرم (ص)

programerinfonet
پنج شنبه 18 آبان 1391, 12:30 عصر
به نظر من یک تایپک جدید ایجاد کنید
تحت عنوان پروژه ی open source
تا یک مدت زمان مشخص مثلأ 10 روز هر کس خواست به جمع بپیونده بعدش دیگه بریم سراغ کار
من فکر کنم 2ماهی باشه که همین طوری الافیم

arefba
پنج شنبه 18 آبان 1391, 16:19 عصر
اگه میخواین من یه سایتی براش درست کنم و آدرسش رو توی یه تاپیک میزاریم اونایی که میخوان میان تو سایت ثبت نام می کنند

maythammsp2000
پنج شنبه 18 آبان 1391, 16:22 عصر
من با نطر arefba موافقم.اونايي كه مي خوان و مي تونن به هر نحو كمك بكنن به تفكيك كاربريشون ثبت نام كنن.به نظرتون چطوره؟

programerinfonet
پنج شنبه 18 آبان 1391, 16:51 عصر
دقیقأ بهترین کار ممکن رو می کنه این دوستمون
یک سایت بالا بیاریم اونجا ادامه ی کار رو میریم

nima.sh
جمعه 19 آبان 1391, 03:58 صبح
از نظرات همه دوستان ممنون،فقط یه خواهش کوچیک از ≡ ALEX ≡ عزیز....
میشه خودتون رو کامل برای ما معرفی کنید و بفرمایید که در چه زمینه ای فعالیت دارید،در شرکت یا ارگان خاصی مشغول هستید.....؟
خدای ناکرده قصد جسارت ندارم،فقط یه خورده کنجکاو شدم....
به هر حال من خیلی خوشحال میشم این گروه راه بیفته....
بعد این همه تلاش با یه دانشگاه صحبت کردم و Ok دادن،البته دانشجوهای اونجا برنامه نویس های زیاد بزرگی(به جز چند نفر) نیستند ولی از هیچ بهتره.....
ممنون از همه دوستانی که به فکر هستند....

programerinfonet
جمعه 19 آبان 1391, 12:49 عصر
این دوستمون که قول طراحی یک سایت جهت پیشبرد پروژه رو داده بود چی کار کرد پس ؟
ما به یک نقطه ی مشترک جهت جمع شدن و بحث و تبادل نظر داریم
یک جا که همیشه فعال باشه
نه اینجا

MAHDI.MALVERDI
جمعه 19 آبان 1391, 23:33 عصر
من و چند تا دوستام همچین طرحی داشتیم به چندتا جا رفتیم گفتن این کارا از شما برنمیاد و از این جور حرف ها اگه می خواین همچین کاری رو شروع کنید من پایه ام اما باید فکر یه پشتیبان هم باشین

zarifcomputer
شنبه 20 آبان 1391, 03:09 صبح
سلام به نیمای عزیز
خیلی خوشحالم که بین این همه آدم که فقط حرف های منفی زدند یکی مثل شما پیدا شده که هنوز هم امیدواره و داره ادامه میده.
حدود 14 صفحه این تاپیک را کلمه به کلمه خوندم . خیلی کنجکاو شدم ببینم آخرش چی میشه
شما از ابتدای شهریور ماه بحث را شروع کردین و الان که آبان ماه داره به آخر خودش نزدیک میشه تعدادی از اعضاء آماده به فعالیت را شناسایی کردید
آقای الکس هم که یه وعده هایی دادند . امیدوارم که بالاخره به وعده هاشون عمل کنند
وقتی صفحه های اول را میخوندم با نظرات منفی بیشتر موافق بودم ولی هرچه بیشتر خوندم نظرم عوض شد
یاد یه خاطره ای افتادم که تعدادی آدم منفی باف برای خودم بوجود آوردند
تو یه شرکتی کار میکردم و مدیربخش ما به من یه کاری سپرد که در زمان خودش کار نویی بود . وقتی شروع به انجام دادنش کردم همکارام مدام منو دلسرد میکردن و هی میگفتن که این کار تو به هیچ دردی نمیخوره . خلاصه اینکه من به حرفشون گوش ندادم و به کارم ادامه دادم . البته مدیرم هم ازم حمایت کرد. آخرش این شد که در پایان اون کار با موفقیت انجام شد و خیلی از همون هایی که منفی بافی میکردن در انتها قسمت هایی از کار را به عهده گرفتند .
من از سال 81 به صورت تجربی برنامه نویسی را با دلفی شروع کردم و بعد ها به هر نرم افزاری که تونستم سرک کشیدم .
سی شارپ دات نت و اس کیو ال هم بلدم . چند بار هم وب سایت طراحی کردم . وکلی هم نرم افزار با دلفی نوشتم . البته خودم فکر میکنم که خیلی چیز ها هست که باید یاد بگیرم
یه ایده توپ هم دارم که اگه مایل بودید دربارش حرف بزنیم . این ایده میتونه برای شروع کار گروه خیلی خوب باشه . ایده در مورد راه اندازی یک بازی اینترنتی هست . سناریو بازی را 1 سال قبل نوشتم و منتظر یک فرصت بودم تا شروع به اجراش کنم ولی به دلایلی که قبلا هم در این تاپیک توسط دیگران مطرح شد موفق نشدم . و مهمترین دلیلش این بود که یک دست صدا نداره ( چیزی که بارها شما بهش اشاره کردید) جزئیات طرحم را برای هر کسی که توضیح دادم خیلی خوشش آمد و براش جذابیت داشت و تا مدتها سراغش را ازم میگرفتند که چی شد؟
خلاصه این که میتونید روی کمک من هم حساب کنید . من هم میتونم تو کد نویسی کمک کنم . هم تو تحلیل طرح و سناریو و هم در زمینه دیتابیس
اینم ایمیل منه:
zarifcomputer@yahoo.com

nima.sh
شنبه 20 آبان 1391, 06:19 صبح
سلام به نیمای عزیز
خیلی خوشحالم که بین این همه آدم که فقط حرف های منفی زدند یکی مثل شما پیدا شده که هنوز هم امیدواره و داره ادامه میده.
حدود 14 صفحه این تاپیک را کلمه به کلمه خوندم . خیلی کنجکاو شدم ببینم آخرش چی میشه
شما از ابتدای شهریور ماه بحث را شروع کردین و الان که آبان ماه داره به آخر خودش نزدیک میشه تعدادی از اعضاء آماده به فعالیت را شناسایی کردید
آقای الکس هم که یه وعده هایی دادند . امیدوارم که بالاخره به وعده هاشون عمل کنند
وقتی صفحه های اول را میخوندم با نظرات منفی بیشتر موافق بودم ولی هرچه بیشتر خوندم نظرم عوض شد
یاد یه خاطره ای افتادم که تعدادی آدم منفی باف برای خودم بوجود آوردند
تو یه شرکتی کار میکردم و مدیربخش ما به من یه کاری سپرد که در زمان خودش کار نویی بود . وقتی شروع به انجام دادنش کردم همکارام مدام منو دلسرد میکردن و هی میگفتن که این کار تو به هیچ دردی نمیخوره . خلاصه اینکه من به حرفشون گوش ندادم و به کارم ادامه دادم . البته مدیرم هم ازم حمایت کرد. آخرش این شد که در پایان اون کار با موفقیت انجام شد و خیلی از همون هایی که منفی بافی میکردن در انتها قسمت هایی از کار را به عهده گرفتند .
من از سال 81 به صورت تجربی برنامه نویسی را با دلفی شروع کردم و بعد ها به هر نرم افزاری که تونستم سرک کشیدم .
سی شارپ دات نت و اس کیو ال هم بلدم . چند بار هم وب سایت طراحی کردم . وکلی هم نرم افزار با دلفی نوشتم . البته خودم فکر میکنم که خیلی چیز ها هست که باید یاد بگیرم
یه ایده توپ هم دارم که اگه مایل بودید دربارش حرف بزنیم . این ایده میتونه برای شروع کار گروه خیلی خوب باشه . ایده در مورد راه اندازی یک بازی اینترنتی هست . سناریو بازی را 1 سال قبل نوشتم و منتظر یک فرصت بودم تا شروع به اجراش کنم ولی به دلایلی که قبلا هم در این تاپیک توسط دیگران مطرح شد موفق نشدم . و مهمترین دلیلش این بود که یک دست صدا نداره ( چیزی که بارها شما بهش اشاره کردید) جزئیات طرحم را برای هر کسی که توضیح دادم خیلی خوشش آمد و براش جذابیت داشت و تا مدتها سراغش را ازم میگرفتند که چی شد؟
خلاصه این که میتونید روی کمک من هم حساب کنید . من هم میتونم تو کد نویسی کمک کنم . هم تو تحلیل طرح و سناریو و هم در زمینه دیتابیس
اینم ایمیل منه:
zarifcomputer@yahoo.com
سلام دوست عزیز...
ممنون....
همونطور که خودت گفتی یه دست صدا نداره،من هیچ وقت دلسرد نمیشم،ولی خودت بگو دیگه چه راهی مونده که انجام ندادم....؟
تمام پست هارو که خوندی،مشکل اصلی آشنایی بچه ها با هم دیگه،مکان مناسب و (شرمنده که این رو میگم) اعتماده.....
تو پست های قبلی که مشاهده کردی یوزری به نام tanavar_ayat اومده بود،من که اصلا نمیشناختمش،به همین خاطره که میگم بین دوستان باید اعتماد وجود داشته باشه...
خب،به هر حال من باز هم منتظرم،امیدوارم به یه نتیجه کلی برسیم،از ALEX عزیز هم میخوام که همه رو در جریان کار قرار بدند تا اگه کاری از دست بقیه دوستان برمیاد انجام بشه....
به امید سرافرازی وطن....

masoud_z_65
شنبه 20 آبان 1391, 09:41 صبح
بچه ها همه این حرفا زمانی عملی میشه که اولین آشنایی بیرون از نت گذاشته بشه
به نظر من از تهران شروع کنیم و اولین قرار رو بزارید اونجا معلوم میشه که کیا پایه هستن
قرار هم جمعه باشه که کسی بهونه نیاره من سر کار بودم
بعد به مرور بچه های شهرستان هم میتونید ایده بگیرن و قرار بزارن و بعد هر شهرستانی که فعالیتشو شروع کرد توسط یک نفر(سرگروه) به تهران لینک میشه و فعالیت ها با هم مچ میشن و هماهنگیا انجام میشه
البته اینکار یه پروسه زمانبر هستش و صبر و تحمل و هدف و انگیزه میخواد و نباید بچه ها وسط کار ول کنند و برن.....

zarifcomputer
شنبه 20 آبان 1391, 09:46 صبح
سلام دوست عزیز...
ممنون....
همونطور که خودت گفتی یه دست صدا نداره،من هیچ وقت دلسرد نمیشم،ولی خودت بگو دیگه چه راهی مونده که انجام ندادم....؟
تمام پست هارو که خوندی،مشکل اصلی آشنایی بچه ها با هم دیگه،مکان مناسب و (شرمنده که این رو میگم) اعتماده.....
تو پست های قبلی که مشاهده کردی یوزری به نام tanavar_ayat اومده بود،من که اصلا نمیشناختمش،به همین خاطره که میگم بین دوستان باید اعتماد وجود داشته باشه...
خب،به هر حال من باز هم منتظرم،امیدوارم به یه نتیجه کلی برسیم،از ALEX عزیز هم میخوام که همه رو در جریان کار قرار بدند تا اگه کاری از دست بقیه دوستان برمیاد انجام بشه....
به امید سرافرازی وطن....

سلام
حق با شماست . مشکلات اصلی همین هایی بود که شما فرمودید . البته من فکر میکنم مهمترینش همون اعتماد است و بعدش هم مسائل مالی . آشنایی و مکان مناسب اهمیت کمتری داره
به نظر من داشتن یک رهبر خوب میتونه بین بچه ها هماهنگی ایجاد کنه و باعث پیشرفت کار و هدف بشه . البته بقیه بچه ها باید به این رهبر اعتماد کنند و ازش حرف شنوی داشته باشند . به نظر من رهبر باید اول توانایی فنی قابل قبولی داشته باشه و دوم هم کاریزما داشته باشه . از روابط عمومی خوبی هم بهرمند باشه تا بتونه به خوبی با افراد ارتباط برقرار کنه

متاسفانه ما ایرانی ها کمتر خومونو نیازمند یاد گیری میدونیم و فکر میکنیم انسان کاملی هستیم و دنبال رفع نقایص خودمون نیستیم.

درمورد شروع کار هم فکر میکنم دیگه دارید زمان را از دست میدید. چون پرسیدید که "چه راهی مونده که انجام ندادم....؟" نظرمو میگم

از یکی شنیدم که از بزرگی نقل میکرد : برای راه انداختن قطار اولین قطعات ریل را بچین و قطار را راه بیانداز و بعد همینطور که قطار آهسته آهسته حرکت میکنه تو هم قسمت های جلوی قطار را ریل گذاری کن . این یک مثال بود برای اینکه بفهمیم که تا کار را شروع نکنیم هیچ اتفاقی نمی افته . باید با همین تعداد 7 - 8 نفر کار را با یک پروژه ساده شروع میکردید . حتما در آینده تعداد زیادی از گروه شما استقبال میکردند و حتما حامی مالی هم پیدا میشد. ولی چون تا اینجا نزدیک به 70 روز است که اعضا فقط حرفهای منفی و مثبت زدند و عملا هیچ کاری انجام ندادند شاید خیلی از موافقین هم دلسرد شده باشند.
در مورد آلکس عزیز هم باید عرض کنم که حضور فیزیکی در یک کنفرانس خیلی خوبه ولی فکر میکنم هر چیزی که باعث بشه اعضاء به زحمت بیافتند ممکنه خوب نباشه . تصور کنید مسافرت برای اعضاء هم هزینه داره و هم ممکنه در راه سفر با این جاده های نا امن خطرناک هم باشه .
ما در عصری زندگی میکنیم که مردم متمایل به انجام بیشتر کارهاشون از طریق اینترنت هستند . چون تقریبا ارزانترین و ساده ترین راه بشمار میاد . پس بهتره از همین بستر برای برقراری ارتباط استفاده بشه (البته برای شروع ) برگزاری جلسات را میتونید در آینده به صورت پیشرفته تری هم انجام بدید. مثل کنفرانس های ویدئویی آنلاین با یاهو مسنجر یا اسکایپ یا خیلی از نرم افزار های دیگه ای که برای همین کار وجود داره.

اینکه "تغییر دیگران کاریست غیر ممکن" از بدیهیات است و "باید برای تغییر از خودمون شروع کنیم" یک اصل است .

در پیشنهاد ها دیدم که دوستان گفته بودند برای هدفمون باید یک سایت راه اندازی کنیم تا اعضاء بیان و حرف ها و کارهاشونو انوجا با هم در میون بذارن . خیلی خوبه ولی چرا تا حالا انجام نشده . اجازه بدید ملزومات این کار را عرض کنم (البته حتما همه دوستان بهتر از بنده این چیز ها را بلدند)

1- انتخاب اسم برای تیم (که البته انتخاب شده و به تصویب اکثریت هم رسیده)
2- چک برای ثبت دامنه که فکر میکنم این کار هم انجام شده
3- خرید دامنه و هاست اولیه با حداقل امکانات : برای این کار حدودا به 150 هزار تومن پول نیاز داریم و یک نفر که این کار را انجام بده (خرید هر دامنه حدودا 10 الی 20 هزار تومن و مابقی هم برای هاست)
اگر تا اینجا فراهم کردن 150 هزار تومن کار سختی نیست باید تا الان دامنه ثبت شده بود و هاست هم خریداری شده بود و توسط همین تیم 8 نفره یک سایت معمولی برای شروع کار راه اندازی میشد . نمیدونم مشکل کجاست که تا حالا نشده؟
4- بعد از راه اندازی هم باید یک نفر که معتمد همه هست مدیر سایت بشه . کسی که با رای اعضا انتخاب بشه . این اولین قدم برای جلب اعتماد هست . البته ببخشید که اینو میگم . ما ایرانی ها شیفته القاب هستیم . اگه یه جا قرار باشه خودمونو معرفی کنیم با پیشوند تحصیلی خودمونو معرفی میکنیم مثلا دکتر فلانی هستم یا مهندس فلانی هستم و از این دست... . باید بدونیم که این یک عادت زشت است . هر کس هر چقدر درس خونده برای کسب کمالات خودش بوده و درست نیست به دیگران فخر فروشی کنه . درخت هرچه پربار تر سربزیر تره. مثلا کسی که مدیر سایت میشه معنیش این نیست که نسبت به دیگران برتری خاصی داره . این فقط یعنی مسئولیت پذیرفته تا به دیگران برای پیشبرد اهداف گروه کمک کنه .
5- بعد از انتخاب مدیر سایت و مشخص شدن مسئولیت ایشان اعضاء رزومه هاشونو به سایت ارسال میکنند و یک صفحه هم برای جذب اعضاء جدید در سایت قرار میدیم تا اگه کسی خواست به گروه اضافه بشه راه براش ساده باشه. نباید دور خودمون حصار درست کنیم. باید همه بتونند با هم براحتی تبادل نظر کنند . در کمال ادب و احترام با هم بحث کنند و ....
باید به اعضاء جدید برای آموزش کمک بشه و افراد قویتر متواضعانه دست افراد ضعیفتر را بگیرند و بالا بکشند.
6- برای راه اندازی کنفرانس های آنلاین فعلا میتونید از یاهو مسنجر در تارخ و زمانهای از پیش اعلام شده این کار را انجام بدید. من نمونه این کار را دیدم . انجمن فیزیکدانان جوان ایران هم یک انجمن اینترنتی است که کنفرانس آنلاین اعضاء خودشونو هر هفته به همین روش اجرا میکنند . برای این کار رهبر باید آدرس ایمیل یاهو تمام اعضاء را داشته باشه و یک روز را در هفته با انتخاب اعضاء برای برگزاری کنفرانس هماهنگ کنه و در تاریخ مقرر و سر ساعت همه اعضاء آنلاین بشوند و شروع به بحث کنند . (البته باید قوانینی هم برای این کنفرانس ها وجود داشته باشه که در حین اجرا هرج و مرج و بی نظمی اتفاق نیافته)

بقیه را هم دوستان دیگر خودشون استاد هستند و میتوند نظر بدهند .

masoud_z_65
شنبه 20 آبان 1391, 09:47 صبح
برای شروع مثلا خود آقا نیما یه تاریخ رو اعلام کنه با مکان(ترجیحا وسط شهر که بازم کسی بهونه نیاره برا هم خوب باشه) و اگه اون روز کاربر عزیز ZarifComputer هم بتونه بیاد بعد از اشنایی بچه ها برای اولین اقدام ایشون پروزشون رو شرح بدن

zarifcomputer
شنبه 20 آبان 1391, 09:51 صبح
برای شروع مثلا خود آقا نیما یه تاریخ رو اعلام کنه با مکان(ترجیحا وسط شهر که بازم کسی بهونه نیاره برا هم خوب باشه) و اگه اون روز کاربر عزیز ZarifComputer هم بتونه بیاد بعد از اشنایی بچه ها برای اولین اقدام ایشون پروزشون رو شرح بدن

سلام مسعود جان
آقا نیما ساکن رشت هستند . به عرایض بنده در پست قبلی توجه کنید

masoud_z_65
شنبه 20 آبان 1391, 09:55 صبح
سلام مسعود جان
آقا نیما ساکن رشت هستند . به عرایض بنده در پست قبلی توجه کنید

پست شمارو خوندم...اون نظر من بود که حضوری بهتره اما این طور که شما هم گفتید میشه خب....نظر اکثر بچه ها اگه این باشه منم موافقم....مهم اینه که استارت کار زده بشه

zarifcomputer
شنبه 20 آبان 1391, 10:07 صبح
پست شمارو خوندم...اون نظر من بود که حضوری بهتره اما این طور که شما هم گفتید میشه خب....نظر اکثر بچه ها اگه این باشه منم موافقم....مهم اینه که استارت کار زده بشه

برای اینکه جلو دوباره کاری ها گرفته بشه باید اول آقا نیما به اعضاء فعلی که ایمیل ازشون گرفته فراخوان بزنه تا همین تعداد محدود هم نظر بدهند. من فکر میکنم اعضایی که خیلی وقته ازشون خبری نیست یا دلسرد شدند و یا از اولش هم همینطوری الکی یه موافقتی کردن و رفتن .
شاعر میگه :
به عمل کار برآید به سخن دانی نیست
یا
دو صد گفته چون نیم کردار نیست

maythammsp2000
شنبه 20 آبان 1391, 11:50 صبح
سلام/من بچه شهرستان هستم.خيلي دوستدارم كه توگروه باشم و كمكي هرچند كوچيك رو انجام بدم.ترخدا هروقت تشكيل گروه شروع شد منو بي خبر نزاريد.ممنون

maythammsp2000@gmail.com
09187898676
اينم راههاي تماس با من.منتظر هستم

viv.ninga
شنبه 20 آبان 1391, 13:33 عصر
من برنامه نویس نیستم ولی با همه جور سیستم عامل کار کردم هرنوع ایراد خوبی بدی هر سیستم رو دیدم خواستین کمک می کنم

programerinfonet
شنبه 20 آبان 1391, 16:41 عصر
سلام دوستان :
همان طور نظر اکثریت هست ما یک جایی رو هماهنگ می کنیم (تا به اینجا شده تهران) بعد حضور اولیه و افراد منتخب همونجا
تا در مرحله ی اول با هم آشنا بشیم ببینیم چی کاره ایم
دوستان تهرانی : اگه دفتری شرکتی کافی نتی جایی دارن خبر بدن که مزاحمش بشیم " الکس جان " شما

S_VB.max
شنبه 20 آبان 1391, 16:49 عصر
درخت بودن زیباست، زیباتر از آن با هم بودن و جنگل ساختن است
منم به نوبه خود از این حرکت انقلابی حمایت می کنم

MAHDI.MALVERDI
شنبه 20 آبان 1391, 22:10 عصر
سلام دوستای عزیز به نظر من اگه این قرار مرکز ایران مثل اصفهان باشه بهتره چون از تمام نقاط ایران راحت می تونن به اصفهان برسند تا تهران
اگه خبری هم شد مارو بی خبر نذارید اینم همست ایمیلم
mahdi.malverdi@gmail.com

samadblaj
شنبه 20 آبان 1391, 22:29 عصر
من تازه به این جمع اضافه شدم
میخوام اینو بگم که به خاطر اینترنتی بودن قضیه خیلی ها بودن در چنین گروهی رو نمی خواهند چون ممکنه چندین نفر این وسط بیشترین تلاش رو بکنند و بعد چند نفر دیگه سوئ استفاده
پیشنهاد من اینه
که اول گروهی رو تشکیل بدیم
برای اون مدیر تعیین کنیم
و بعد یه همایش کوچیک توی یکی از شهر ها ترتیب بدیم (هزینه اش هم دونگی به پای اعزای گروه)
بعد اون نوبت یه ایده توپ گه به رای گذاشته شه بین اعضای گروه (هرچه تعداد بیشتر بهتر)
راه اندازی یه استارتاپ توپ (با صد نفر سرمایه دار خورد و همون صد نفر برنامه نویس اون استارتاپ )
حالا فکر کنید که به کجا ها میتونه برسه
- میتونه یه ایده ی خوب برای طراحی سایت باشه (حتی اونایی که از وب سر در نمیارن این وسط چیزی یاد می گیرن و سهام دار ایده میشن ) و در نهایت حداقل سایت بتونه رتبه 2 هزار و یا سه هزار دنیا بشه که تا 20 میلیون تو ماه هم درامد میتونه داشته باشه
- میتونه تکمیل و کار بر روی یه قضیه مثل پردازش تصویر باشه
- و ...
همین سایت پونیشا رو می بینید
یادمه استاد کرامتی می گفت یه عده از بچه های همین کلاس های مجتمع آموزشی برنامه نویس این رو نوشتن
میخوام بهتون بگم میشه اگه میخواید
با یه روند اصولی
و یه برنامه ریزی به نحوی که حق هیچکسی پایمال نشه و همه چی طبق قانون پیش بره

دوست عزیز این سایت خیلی وقت هستش ایجاد شده ایده های زیادی هم پیشنهاد میشه سرمایه گذاران...
من خودم توی این دوره حضور داشتم به دوستان هم پیشنهاد میکنم حتما یک بار استفاده کنند بلیت حضورش 200 تومن هست با تمامی امکانات و باور کنید برداشت و استفاده از این تعامل خیلی بیشتر از هزینه ای که میکنید هست...
بیش از 60 نفر بر روی سن رفتن و به نوعی ایده و پینشنهاد خودشون رو برای بهتر شدن دادن.
آدرس سایت (http://startupweekend.ir/)

zarifcomputer
یک شنبه 21 آبان 1391, 00:22 صبح
دوست عزیز این سایت خیلی وقت هستش ایجاد شده ایده های زیادی هم پیشنهاد میشه سرمایه گذاران...
من خودم توی این دوره حضور داشتم به دوستان هم پیشنهاد میکنم حتما یک بار استفاده کنند بلیت حضورش 200 تومن هست با تمامی امکانات و باور کنید برداشت و استفاده از این تعامل خیلی بیشتر از هزینه ای که میکنید هست...
بیش از 60 نفر بر روی سن رفتن و به نوعی ایده و پینشنهاد خودشون رو برای بهتر شدن دادن.
آدرس سایت (http://startupweekend.ir/)

چه خوب !!!!

≡ ALEX ≡
یک شنبه 21 آبان 1391, 02:29 صبح
از نظرات همه دوستان ممنون،فقط یه خواهش کوچیک از ≡ ALEX ≡ عزیز....
میشه خودتون رو کامل برای ما معرفی کنید و بفرمایید که در چه زمینه ای فعالیت دارید،در شرکت یا ارگان خاصی مشغول هستید.....؟
خدای ناکرده قصد جسارت ندارم،فقط یه خورده کنجکاو شدم....
به هر حال من خیلی خوشحال میشم این گروه راه بیفته....
بعد این همه تلاش با یه دانشگاه صحبت کردم و Ok دادن،البته دانشجوهای اونجا برنامه نویس های زیاد بزرگی(به جز چند نفر) نیستند ولی از هیچ بهتره.....
ممنون از همه دوستانی که به فکر هستند....

نیما جان بنده بنا به تجربه از دادن اطلاعات اضافی در فضای وب خودداری می کنم و در برخی موارد با ارایه رزومه کاری مورد انتقاد افراد نا آشنا قرار می گیرم. این بار هم به خاطر درخواست شما و خیلی خلاصه در مورد خودم میگم: برنامه نویس، متخصص شبکه و متخصص امنیت. زبان های مختلفی رو کار کردم (ویندوز، لینوکس، مکینتاش، موبایل، وب) و توانایی کار باهاشون رو دارم. Cisco و Microsoft خوندم و چند سال Hacking & Cracking کار کردم و لذا در برنامه نویسی یا مدیریت شبکه از تجربیات ام در این زمینه بهره بسیار می برم. در زمینه طراحی و ساخت Game و نیز برنامه نویسی آن و همچنین در زمینه هوش مصنوعی و همچنین روباتیک کار کرده ام. خلاصه مطلب اینکه بنده عاشق کامپیوتر هستم و از سنین پایین به حوزه های مختلفی وارد شده ام. بخش دیگر ذهن من درگیر مدیریت فروش و بازاریابی و تبلیغات و مهمتر از آن حسابداری و سرمایه گذاری شده است که مطالعات جانبی من را شکل می دهند و در مدیریت شرکت کمکم می کند. دوست ندارم از تخصصم برای کسب درآمد استفاده کنم و پروژه هایی رو شخصا انجام میدم که دوست دارم تجربه کنم و من رو ارضا کنند.

-------------------------------

دوستان فکر کنم تو این 15 صفحه بحث و گفتگو همه به این نتیجه رسیده باشیم که از لحاظ آماری عده قابل توجهی آمادگی همکاری و ورود در این عرصه رو دارند. لذا نیازی به ادامه دادن این تاپیک نیست. من همانطور که قول دادم این گروه رو به درستی و با امکانات مورد و به کمک دوستان نیاز تشکیل میدم. تاخیر بنده هم به خاطر درگیری های روزمره هستش که افراد شاغل و درگیر زندگی این مورد رو درک می کنند. پروژه های سنگینی زیر دست دارم ولی در لابلای کارهایم دنبال قضیه شما هم هستم. کمی صبور باشید همه کار ها درست می شود و این گروه اولین روز کاری خود را تجربه خواهد کرد.

ارادتمند

samadblaj
یک شنبه 21 آبان 1391, 08:42 صبح
چه خوب !!!!

دوست عزیز بهتر بود قبل از نظر دادن یه سر به سایت میزدید و برنامه سمینار رو مشاهده میکردید (سه روز متوالی) و همینطور متوجه حضور مهمانان بزگی خواهید شد که واقعا تجربه بزرگی خواهد بود...

S_VB.max
یک شنبه 21 آبان 1391, 09:24 صبح
اگه هدف ساخت پروژه ای باشه که بتونه با شرکت بزرگی مثل مایکروسافت رقابت کنه استفاده از محصولات اون شرکت مثل WPF و سی شارپ و ... صلاح نیست

nima.sh
یک شنبه 21 آبان 1391, 10:17 صبح
سلامی دوباره به همه ی دوستان عزیز....
ممنون از همگی که پست گذاشتید....
به نظر من تمام مشکلات ما با یه بار ملاقات حضوری درست میشه،فقط و فقط حضوری(حتی شده برای 1 بار)،بعد از اون به گفته دوستان ملاقات های اینترنتی(yahoo,Skype,...)فقط میمونه معین کردن یه تاریخ،تاریخ الکامپ مشخص شده 19 الی 22 آذر ماه(منبع (http://aftana.ir/vdcj.yetfuqexvsfzu.html))یعنی روزهای یکشنبه،دوشنبه،سه شنبه و چهارشنبه،من با هیچ کدوم از روزها مشکلی ندارم،هر روزی باشه من موافقم،فقط میمنونه نظرات دوستان،ایمیل های اون دسته از دوستانی رو مه قبلا تو جمع ما بودند رو دارم،به همه یه فراخوان میدم،یه تاپیک جداگانه هم یک هفته مونده به برگزاری میزنم،هرکس مایل بود تشریف بیاره....
من مشتاقانه منتظر اون روز هستم....
به امید دیدار در الکامپ...
موفق و پیروز باشید....

nima.sh
یک شنبه 21 آبان 1391, 10:36 صبح
محل دائمی نمایشگاها....

zarifcomputer
یک شنبه 21 آبان 1391, 10:47 صبح
دوست عزیز بهتر بود قبل از نظر دادن یه سر به سایت میزدید و برنامه سمینار رو مشاهده میکردید (سه روز متوالی) و همینطور متوجه حضور مهمانان بزگی خواهید شد که واقعا تجربه بزرگی خواهد بود...

قصد جسارت نداشتم . فقط خیلی تعجب کردم که خیلی راحت در مورد 200 تومن پیشنهاد دادید . البته به سایت هم سر زدم و تقریبا متوجه خیلی چیزها شدم . مطمئن هستم که به هزینه اش می ارزه . فقط فکر کردم ممکنه کسانی باشند که 200 هزار تومن براشون رقم قابل توجهی باشه . مثل خودم !!!

zarifcomputer
یک شنبه 21 آبان 1391, 11:00 صبح
اگه هدف ساخت پروژه ای باشه که بتونه با شرکت بزرگی مثل مایکروسافت رقابت کنه استفاده از محصولات اون شرکت مثل WPF و سی شارپ و ... صلاح نیست

منم با نظر شما موافقم . فکر میکنم شاید تولید یک نرم افزار جامع ایرانی که کاربرد عمومی داشته باشه برای شروع بهتر باشه . مثلا یه نرم افزار حسابداری یا آموزشی یا یه مجموعه از پروژه های دانشجویی و این جور چیزا یا همین طرح بنده. البته بازم نظر اکثریت ملاک انتخاب است. ایشالا برای کارهای بزرگتر باید تیم با تجربه تر بشه.

S_VB.max
یک شنبه 21 آبان 1391, 11:34 صبح
به نظر من تمام مشکلات ما با یه بار ملاقات حضوری درست میشه،فقط و فقط حضوری(حتی شده برای 1 بار)

برای اینکه یک انجمن از افراد با استعداد را دور هم جمع کنیم با وجود اینترنت نیاز به حضور فیزیکی نیست خیلی از پروژه های Open Source بصورت مجازی مدیریت می شوند
ما نیاز داریم که به این فرضیه بپردازیم که دنیایی از تکنیک های مدیریت پروژه وجود داره ما به اونا آشنایی نداریم

samadblaj
یک شنبه 21 آبان 1391, 13:08 عصر
قصد جسارت نداشتم . فقط خیلی تعجب کردم که خیلی راحت در مورد 200 تومن پیشنهاد دادید . البته به سایت هم سر زدم و تقریبا متوجه خیلی چیزها شدم . مطمئن هستم که به هزینه اش می ارزه . فقط فکر کردم ممکنه کسانی باشند که 200 هزار تومن براشون رقم قابل توجهی باشه . مثل خودم !!!
نه دوست عزیز برای همه ما این پول ، پول زیادی هستش اینم توی این اوضاع اقتصادی.
بلیت حضور من در این سمینار جایزه بود.
موفق باشید.

masoud_z_65
یک شنبه 21 آبان 1391, 13:21 عصر
من هستم
Zayyani.masoud@gmail.com
09358538789

ممنون بابت زحماتی که میکشید

باز هم میگم اولین قرار حضوری باشه بهتره
به نظر من تا زمانی که به شناخت هم برسیم اولین قرارها هرچی حضوری تر باشه بهتره و بعد از شروع پروژه دیگه میشه از طریق نت با هم درارتباط بود برای هماهنگی های پروژه

zarifcomputer
یک شنبه 21 آبان 1391, 14:34 عصر
برای اینکه یک انجمن از افراد با استعداد را دور هم جمع کنیم با وجود اینترنت نیاز به حضور فیزیکی نیست خیلی از پروژه های Open Source بصورت مجازی مدیریت می شوند
ما نیاز داریم که به این فرضیه بپردازیم که دنیایی از تکنیک های مدیریت پروژه وجود داره ما به اونا آشنایی نداریم

بنده یک بار این روش را امتحان کردم . با یکی از دوستانم بدون نیاز به حضور فیزیکی یک پروژه را پیش میبردیم .

حضور فیزیکی و ملاقات برای 1 بار خیلی هم سخت و غیر قابل اجرا نیست. میشه برای آشنایی بیشتر جلسه اول را در نمایشگاه برگزار کرد . ولی شاید دوستانی که در تهران زندگی نمیکنند تصور درستی از ترافیک های وحشتناک تهران نداشته باشند
تصویر کنید ترافیک سنگین تقریبا از ساعت 7 صبح شروع میشه و تا حدود 9 ادامه داره و به مرور تا 10:30 ازش کاسته میشه و دوباره از ساعت 16 شروع میشه و تا گاهی اوقات تا ساعت 22 ادامه پیدا میکنه . خصوصا که اگه مناسبت نمایشگاه هم وجود داشته باشه که دیگه اکثر خیابان های منتهی به نمایشگاه قفل میشوند . سال قبل که من و دوستانم خواستیم به نمایشگاه بریم مجبور شدیم ساعت 6 صبح از خونه بزنیم بیرون تا 9 وارد نمایشگاه بشیم . هماهنگی در دنیای واقعی بسیار مشکل تر از هماهنگی در اینترنت هست . شما برای آنلاین شدن فقط به برق + کامپیوتر + اینترنت نیاز دارید . ولی برای یک قرار در دنیای واقعی اونم در تهران و برای نمایشگاه پر طرفداری مثل الکامپ خیلی چیز ها را باید رعایت کنید تا خوش قول باشید .
بد نیست یه نگاهی هم به این بندازید
http://www.tehrantraffic.com/trafficmap/map.asp

در مورد اجرای پروژه های Open Source یا تیمی در اینترنت باید مطالبی در مورد مدیریت پروژه و کار با نرم افزار هایی مثل SVN را بدانیم . سایت Source Forge امکان استفاده از SVN را برای اجرای پروژه های تیمی برنامه نویسی فراهم کرده . فقط کافیست عضو سایت بشوید و نرم افزار SVN را هم روی سیستم خودتان نصب کنید . (من یه PDF فارسی که راهنمای استفاده از SVN هست دارم اگه کسی خواست تو پیام خصوصی بگه تا براش ایمیل کنم) از اینجا به بعدش را کافیست با مدیر پروژه هماهنگ باشید تا کار ها مثل ساعت پیش بروند . برای مدیر پروژه هم پیشنهاد میکنم کسی را به گروه اضافه کنیم که به صورت تخصصی کنترل پروژه را انجام داده باشه و شغلش همین باشه . لزومی نداره حتما مدیر پروژه برنامه نویش باشه . بچه هایی که مدیریت صنایع خوندن میتونند خیلی به ما در کنترل پروژه کمک کنند

S_VB.max
یک شنبه 21 آبان 1391, 17:11 عصر
با SVNموافقم استفاده از اون بسیار راحت و تنظیمات خاصی نیاز نداره
کافیه نسخه کلاینت اونا روی کامپیوتر خودمون نصب کنیم و به کمک یوزر و پسوردی که در سرور برای پروژه ست کردیم به اون وصل بشیم

علاوه بر این موضوع مسئله دیگری که باید به آن بپردازیم انتخاب یک زبان برنامه نویسی مناسب است چون همانطور که قبلا اشاره کردم اگه هدف ساخت پروژه ای باشه که بتونه با شرکت بزرگی مثل مایکروسافت رقابت کنه استفاده از محصولات اون شرکت مثل WPF و سی شارپ و ... صلاح نیست

nima.sh
یک شنبه 21 آبان 1391, 21:19 عصر
بنده یک بار این روش را امتحان کردم . با یکی از دوستانم بدون نیاز به حضور فیزیکی یک پروژه را پیش میبردیم .

حضور فیزیکی و ملاقات برای 1 بار خیلی هم سخت و غیر قابل اجرا نیست. میشه برای آشنایی بیشتر جلسه اول را در نمایشگاه برگزار کرد . ولی شاید دوستانی که در تهران زندگی نمیکنند تصور درستی از ترافیک های وحشتناک تهران نداشته باشند
تصویر کنید ترافیک سنگین تقریبا از ساعت 7 صبح شروع میشه و تا حدود 9 ادامه داره و به مرور تا 10:30 ازش کاسته میشه و دوباره از ساعت 16 شروع میشه و تا گاهی اوقات تا ساعت 22 ادامه پیدا میکنه . خصوصا که اگه مناسبت نمایشگاه هم وجود داشته باشه که دیگه اکثر خیابان های منتهی به نمایشگاه قفل میشوند . سال قبل که من و دوستانم خواستیم به نمایشگاه بریم مجبور شدیم ساعت 6 صبح از خونه بزنیم بیرون تا 9 وارد نمایشگاه بشیم . هماهنگی در دنیای واقعی بسیار مشکل تر از هماهنگی در اینترنت هست . شما برای آنلاین شدن فقط به برق + کامپیوتر + اینترنت نیاز دارید . ولی برای یک قرار در دنیای واقعی اونم در تهران و برای نمایشگاه پر طرفداری مثل الکامپ خیلی چیز ها را باید رعایت کنید تا خوش قول باشید .
بد نیست یه نگاهی هم به این بندازید
http://www.tehrantraffic.com/trafficmap/map.asp

ممنون دوست عزیز....
من برای نمایشگاه کتاب و الکامپ همیشه به تهران میام،درسته ترافیک وحشتناکی داره،ولی مترو خیلی کار رو راحت کرده،اگه سختی باشه،فقط 1باره.....؟
ما حداقل یه بار همدیگه رو ببینیم،بهتر میتونیم تصمیم بگیریم...
من منتظر پیام همه دوستان هستم.....
موفق وسربلند باشید....

nima.sh
دوشنبه 22 آبان 1391, 21:17 عصر
دوستان عزیز،خواهش میکنم نظر خودتونو بگید،حداقل یه بار همدیگه رو ببینم،صحبت کنیم،بعد هر کس موافق بود تیم تشکیل بشه....
تو این چهار روز چه روزی میتونید تشریف بیارید....؟
نمایشگاه از یکشنبه 19آذر تا چهارشنبه 22آذر برگزار میشه....
منتظر نظراتتون هستم...
موفق باشید....

RASAM
سه شنبه 23 آبان 1391, 06:28 صبح
سلام نیما جون منم میتونم بدون هیچ چشمداشتی تجربیات ناچیرم را جهت این امر خیر ارائه دهم. jalali_2005@yahoo.com

masoud_z_65
سه شنبه 23 آبان 1391, 22:12 عصر
منم با svn موافقم

در ضمن اینجوری عالی میشه و هر قسمت از پروژه رو چند نفر انجام میدن

≡ ALEX ≡
جمعه 26 آبان 1391, 01:56 صبح
دوستان در بخش نرم افزار های Open Source یک نظر سنجی ایجاد کرده ام و ازتون درخواست می کنم در آن شرکت کنید. البته تاپیک اش مخفی شده، فکر کنم باید مدیران تایید کنند تا نمایش داده بشه. بحث سر نهایی شدن نام این تشکیلات هستش و امیدوارم دوستان لطف کنند از مدیران و افراد قدیمی و با تجربه تر سایت هم بخواهند که در این نظر سنجی شرکت کنند.

Persian Conference on Computer Technology and Development (PCCTD)
Persian Conference on Computer Science and Information Technology (PCCSIT)

linux
جمعه 26 آبان 1391, 11:36 صبح
یک مقداری از نوشته ها را خواندم، خوب سوالی پرسیده شده که جواب دادن بهش، و پیدا کردن پاسخ درست به این راحتی ها هم نیست و شاید لازم باشه یک کتاب نوشته بشه در موردش از طرف متخصیصن امر و شاید هم بشه ازش یک تز دکتری علوم انسانی مانند جامعه شناسی و اقتصاد ازش درآورد. در اینجا هرکسی از دید خودش سعی کرده جواب بده و خوب شور و شوق جوانی هم به کمک بعضی‌هاتون آمده و شور حسینی گرفته که ما هم یک کاری بکنیم بسیار هم عالی هست.
نرم افزارها کلا در پاسخ به نیازها ساخته می شوند و بر خلاف گفته دوستان ما طراح نرم‌افزار حرفه‌ای و برنامه نویس حرفه تو کشور خیلی کم داریم شاید، سیستم آموزش عالی ما کلا ناکارآمد و هست و خروجی‌های اکثر رشته‌ها از جمله همین نرم‌افزار و سخت‌افزار اکثرا فاقد دانش فنی هستند و هرکسی هم با دوخط برنامه نوشتن خودش را برنامه نویس می‌داند. ما برای یک جایی برنامه نویس سی شارپ لازم داشتیم از ۳۰-۴۰ نفری که آمدند فقط ۱-۲ نفر مسلط به بحث oop بودند بقیه مفاهیم اولیه شی گرایی را هم نمی دانستند ولی تا دلتان بخواهد از جانوس و کامپوننتهای آماده اطلاع داشتند.
تولید نرم‌افزاری در حد سیستم عامل شدنی هست و اگر به این سایت (http://wiki.osdev.org/Expanded_Main_Page) سر بزنید و بگردید می بینید که چقدر سیستم عامل تولید شده ولی بحث بر سر فراگیر شدن سیستم عامل هست و بعد از تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کاربران در آن سیستم عامل.
اختراع دوباره چرخ باعث اتلاف منابع خواهد بود، بهترین گزینه این هست که ببینید در شرایط فعلی چه کاری می تواند نیازهای کابران ایرانی را جواب دهد.
با جنبش نرم‌افزارهای آزاد که از ده سال پیش به این طرف اوج گرفت دوستان بهتر هست که به جای اینکه از اول شروع به پایه‌گذاری جنبش جدیدی بکنند وارد این بحث شوند و از اینجا به کمک بازار نرم افزارهای ایرانی بیایید.
سیستم عامل آماده هست و ابزارهای توسعه نرم‌افزار در حد خیلی خوب مهیا هستند.
این پیشنهاد من به شما هست.
۱- سیستم عامل آزاد مانند لینوکس انتخاب کنید
۲- اگر تصمیم برای تولید نرم‌افزار دارید ببنید که نسخه آزاد از آن چیزی که شما می خواهید هست؟ اگر هست در صورت برآورد کردن نیازهای شما فقط آنرا فارسی کنید در غیر این صورت به گروه توسعه دهندگان بپیوندید و نیازهای خود را در آن نرم افزار بگنجانید.
۳- همه را تشویق به استفاده از نرم‌افزارهای آزاد کنید.
در بیست سال گذشته ماکروسافت چندین بار همه چیز را از اول شروع کرده ولی در دنیای نرم‌افزاره ای آزاد این چنین نبوده است.

≡ ALEX ≡
جمعه 26 آبان 1391, 12:56 عصر
linux عزیز در واقع قرار نیست ما دور هم جمع شویم و صرفا محض خالی نبودن عریضه اقدام به تولید نرم افزار های Open Source نماییم. چیزی که مد نظر ماست اجتماعی متشکل از افراد متخصص و متبهر در سطح اولیه و نیز نوآموزانی در سطح پایین تر می باشد. متخصصین که بعد از مصاحبه تایید می شوند، در کنفرانس های دوره ای گرد هم می آیند و اطلاعات و نقطه نظرات خود را به اشتراک می گذارند. نوآموزان نیز با قرار گیری در مسیر صحیح آموزش از پایه به درستی تعلیم دیده و در آینده در سطوح بالاتر به فعالیت خواهند پرداخت. از طرف دیگر در اجتماع متخصصین بر حسب تقاضا و نیاز بازار اقدام به برنامه ریزی، طراحی و ساخت نرم افزار و یا سخت افزار مورد نظر می شود.

چیزی که بنده در ذهن دارم کامل هستش و پیچیدگی های خاص خود را دارد که در وقت مناسب به سمع و نظر عزیزان خواهد رسید.

nima.sh
جمعه 26 آبان 1391, 13:03 عصر
یک مقداری از نوشته ها را خواندم، خوب سوالی پرسیده شده که جواب دادن بهش، و پیدا کردن پاسخ درست به این راحتی ها هم نیست و شاید لازم باشه یک کتاب نوشته بشه در موردش از طرف متخصیصن امر و شاید هم بشه ازش یک تز دکتری علوم انسانی مانند جامعه شناسی و اقتصاد ازش درآورد. در اینجا هرکسی از دید خودش سعی کرده جواب بده و خوب شور و شوق جوانی هم به کمک بعضی‌هاتون آمده و شور حسینی گرفته که ما هم یک کاری بکنیم بسیار هم عالی هست.
نرم افزارها کلا در پاسخ به نیازها ساخته می شوند و بر خلاف گفته دوستان ما طراح نرم‌افزار حرفه‌ای و برنامه نویس حرفه تو کشور خیلی کم داریم شاید، سیستم آموزش عالی ما کلا ناکارآمد و هست و خروجی‌های اکثر رشته‌ها از جمله همین نرم‌افزار و سخت‌افزار اکثرا فاقد دانش فنی هستند و هرکسی هم با دوخط برنامه نوشتن خودش را برنامه نویس می‌داند. ما برای یک جایی برنامه نویس سی شارپ لازم داشتیم از ۳۰-۴۰ نفری که آمدند فقط ۱-۲ نفر مسلط به بحث oop بودند بقیه مفاهیم اولیه شی گرایی را هم نمی دانستند ولی تا دلتان بخواهد از جانوس و کامپوننتهای آماده اطلاع داشتند.
تولید نرم‌افزاری در حد سیستم عامل شدنی هست و اگر به این سایت (http://wiki.osdev.org/Expanded_Main_Page) سر بزنید و بگردید می بینید که چقدر سیستم عامل تولید شده ولی بحث بر سر فراگیر شدن سیستم عامل هست و بعد از تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کاربران در آن سیستم عامل.
اختراع دوباره چرخ باعث اتلاف منابع خواهد بود، بهترین گزینه این هست که ببینید در شرایط فعلی چه کاری می تواند نیازهای کابران ایرانی را جواب دهد.
با جنبش نرم‌افزارهای آزاد که از ده سال پیش به این طرف اوج گرفت دوستان بهتر هست که به جای اینکه از اول شروع به پایه‌گذاری جنبش جدیدی بکنند وارد این بحث شوند و از اینجا به کمک بازار نرم افزارهای ایرانی بیایید.
سیستم عامل آماده هست و ابزارهای توسعه نرم‌افزار در حد خیلی خوب مهیا هستند.
این پیشنهاد من به شما هست.
۱- سیستم عامل آزاد مانند لینوکس انتخاب کنید
۲- اگر تصمیم برای تولید نرم‌افزار دارید ببنید که نسخه آزاد از آن چیزی که شما می خواهید هست؟ اگر هست در صورت برآورد کردن نیازهای شما فقط آنرا فارسی کنید در غیر این صورت به گروه توسعه دهندگان بپیوندید و نیازهای خود را در آن نرم افزار بگنجانید.
۳- همه را تشویق به استفاده از نرم‌افزارهای آزاد کنید.
در بیست سال گذشته ماکروسافت چندین بار همه چیز را از اول شروع کرده ولی در دنیای نرم‌افزاره ای آزاد این چنین نبوده است.
ممنون دوست عزیز....
تمامی حرف های شما درست....
ولی این رو هم خاطر نشان بشم که هیچ تیمی برای شروع دست به پرژه های بزرگ نمیزنه،مخصوصا تو ایران که هیچ کس به هم(عذر میخوام که این حرف رو میزنم) اعتماد نداره....
از نظر من آینده این کشور افتضاحه،خودتون برید دانشگاه،موسسات آموزش عالی و.... نگاه کنید،چند نفر برای پیشرفت میاند....؟
هدف من پیشرفته،فقط پیشرفت،با تشکیل این تیم میتونیم،اطلاعات و پیشرفت رو بین همدیگه به اشتراک بذاریم،تا آینده ای روشن تر داشته باشیم،علاوه بر این به اقتصاد نابسامان کشور هم کمک میشه(البته اگه(......) اجازه بدند)....
خیلی ها هستند که میخواند یآموزش ببینند،خیلی ها هستند که میخواند بیشتر یاد بگیرند،خیلی ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند...
setp by step،آروم آروم،این کار یه پروسه بلند مدته،همه میتونند نقشی داشته باشند،همه باید حمایت کنند،صبر داشته باشند،فقط به حرف نباشه،فقط عمل...
دوستان الکامپ نزدیکه،خواهشا فقط یه بار فقط یه بار حضورا همیدگه رو ملاقات کنیم،اگه به توافق نرسیدم،یا هرکس خوشش نیومد، میتونه واسه خودش تصمیم بگیره،به خدا یه بار صحبت حضوری ضرری نداره،همه باید جمع بشن،نه فقط یه نفر یا دو نفر....
از ALEX عزیز هم ممنون،امیدوارم که با خبرهای خوبشون مارو خوشحال کنند و به این قضیه فیصله ببخشند...
موفق و پیروز باشید...

≡ ALEX ≡
جمعه 26 آبان 1391, 14:16 عصر
نیما جان کدومش جامع و کامل هست و مناسب اهداف ما؟!

توجه داشته باشید هدف این تیم ارتقا تکنولوژی کامپیوتر و اشتراک دانش و تجربه هستش.

afshines
جمعه 26 آبان 1391, 14:16 عصر
ممنون دوست عزیز....
تمامی حرف های شما درست....
ولی این رو هم خاطر نشان بشم که هیچ تیمی برای شروع دست به پرژه های بزرگ نمیزنه،مخصوصا تو ایران که هیچ کس به هم(عذر میخوام که این حرف رو میزنم) اعتماد نداره....
از نظر من آینده این کشور افتضاحه،خودتون برید دانشگاه،موسسات آموزش عالی و.... نگاه کنید،چند نفر برای پیشرفت میاند....؟
هدف من پیشرفته،فقط پیشرفت،با تشکیل این تیم میتونیم،اطلاعات و پیشرفت رو بین همدیگه به اشتراک بذاریم،تا آینده ای روشن تر داشته باشیم،علاوه بر این به اقتصاد نابسامان کشور هم کمک میشه(البته اگه(......) اجازه بدند)....
خیلی ها هستند که میخواند یآموزش ببینند،خیلی ها هستند که میخواند بیشتر یاد بگیرند،خیلی ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند...
setp by step،آروم آروم،این کار یه پروسه بلند مدته،همه میتونند نقشی داشته باشند،همه باید حمایت کنند،صبر داشته باشند،فقط به حرف نباشه،فقط عمل...
دوستان الکامپ نزدیکه،خواهشا فقط یه بار فقط یه بار حضورا همیدگه رو ملاقات کنیم،اگه به توافق نرسیدم،یا هرکس خوشش نیومد، میتونه واسه خودش تصمیم بگیره،به خدا یه بار صحبت حضوری ضرری نداره،همه باید جمع بشن،نه فقط یه نفر یا دو نفر....
از ALEX عزیز هم ممنون،امیدوارم که با خبرهای خوبشون مارو خوشحال کنند و به این قضیه فیصله ببخشند...
موفق و پیروز باشید...

باید همدیگرو ببینیم و از هم دیگه استفاده ببریم این که نمیشه . اونطوری اعتمادم بهم پیدا می کنیم نیما جان درست میگن هدف فقط پیشرفته از هر نظری حالا می خواد مالی باشه یا فنی و علمی و...

nima.sh
جمعه 26 آبان 1391, 15:16 عصر
نیما جان کدومش جامع و کامل هست و مناسب اهداف ما؟!

توجه داشته باشید هدف این تیم ارتقا تکنولوژی کامپیوتر و اشتراک دانش و تجربه هستش.
به نظر من این خیلی مناسبه،کامل و پرمحتوا:
(Persian Conference on Computer Science and Information Technology (PCCSIT
خیلی دوست دارم دوستان دیگه
هم نظر بدند،بالاخره کار گروهی دیگه.....

masoud_z_65
شنبه 27 آبان 1391, 08:35 صبح
به نظر من اولی بهتره:

چون مختصر باشه بهتره هرچند ار این هم مختصر تر باشه چه بهتر
هرچند حالا اسم زیاد مهم نیست
این نظر من بود

programerinfonet
شنبه 27 آبان 1391, 09:07 صبح
به نظر من این خیلی مناسبه،کامل و پرمحتوا:
(Persian Conference on Computer Science and Information Technology (PCCSIT
خیلی دوست دارم دوستان دیگه
هم نظر بدند،بالاخره کار گروهی دیگه.....
من هم موافقم
هرچند طولانی تره اما بهتره

≡ ALEX ≡
شنبه 27 آبان 1391, 09:14 صبح
نیما جان من تاپیک نظر سنجی زدم ولی مثل اینکه مدیر بخش تایید نکرده هنوز (توی بخش Open Source داده بودم)... بی زحمت خودت یه نظر سنجی راه بنداز، از همه هم دعوت کن تا سریع تر نتیجه بگیریم. اینم از متن نظر سنجی:

"به نظر شما کدام عنوان برای سازمانی با هدف به اشتراک گذاری دانش و تجربه و ارتقا علوم و تکنولوژی کامپیوتری و نیز بیان ایده های نوین و اجرای گروهی پروژه های تجاری و Open Source زیر نظر سازمان و همچنین آموزش افراد مبتدی جهت قرار گرفتن در مسیر درست آموزشی، مناسب بوده و جامع و کامل می باشد؟!"

ضمنا در مورد چنین سازمانی اصلا طولانی بودن و این قبیل مسائل اهمیتی نداره. لطفا این رو هم زیر نظر سنجی بنویس که در مورد زیبایی کار کسی نظر نده و نظرات فقط از لحاظ فنی و شیوایی نام سازمان باشه.

nima.sh
شنبه 27 آبان 1391, 12:32 عصر
نیما جان من تاپیک نظر سنجی زدم ولی مثل اینکه مدیر بخش تایید نکرده هنوز (توی بخش Open Source داده بودم)... بی زحمت خودت یه نظر سنجی راه بنداز، از همه هم دعوت کن تا سریع تر نتیجه بگیریم. اینم از متن نظر سنجی:

"به نظر شما کدام عنوان برای سازمانی با هدف به اشتراک گذاری دانش و تجربه و ارتقا علوم و تکنولوژی کامپیوتری و نیز بیان ایده های نوین و اجرای گروهی پروژه های تجاری و Open Source زیر نظر سازمان و همچنین آموزش افراد مبتدی جهت قرار گرفتن در مسیر درست آموزشی، مناسب بوده و جامع و کامل می باشد؟!"

ضمنا در مورد چنین سازمانی اصلا طولانی بودن و این قبیل مسائل اهمیتی نداره. لطفا این رو هم زیر نظر سنجی بنویس که در مورد زیبایی کار کسی نظر نده و نظرات فقط از لحاظ فنی و شیوایی نام سازمان باشه.
ALEX عزیز ممنون....
این هم از لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?369097-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C)

Amir Oveisi
شنبه 27 آبان 1391, 17:32 عصر
پس از خوندن 327 تا پست، چند تا توصیه دارم من باب تجربه:
1- حواستون باشه که نتیجه زحماتتون سودش (چه مادی چه غیر مادی) به همه کسانی که درگیر بودند برسه و افرادی از موقعیت سو استفاده نکنند (حالا به هر شیوه ای)
2- توجه داشته باشید که یک برنامه نویس تا زمانی که دغدغه مادی داشته باشه تو بک گراند ذهنش، هیچ وقت نمی تونه بیشتر از 50% بالفعل بشه. پس سعی کنید طرح های خوبی برای جذب اسپانسر داشته باشید.
3- برای همه کارهاتون قانون داشته باشید و همینجوری مرامی کارهارو پیش نبرید! (بعدا براتون دردسر ساز میشه)
4- به گروهتون رسمیت ببخشید و جایی ثبتش کنید که پس فردا اتفاقی افتاد بتونید از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید.
5- چند نفر داشته باشید که درگیر کارهای بالایی باشند و افراد فنی رو درگیر امور غیر فنی نکنید.

خیلی سخته، ولی موفق باشید

nima.sh
یک شنبه 28 آبان 1391, 09:02 صبح
پس از خوندن 327 تا پست، چند تا توصیه دارم من باب تجربه:
1- حواستون باشه که نتیجه زحماتتون سودش (چه مادی چه غیر مادی) به همه کسانی که درگیر بودند برسه و افرادی از موقعیت سو استفاده نکنند (حالا به هر شیوه ای)
2- توجه داشته باشید که یک برنامه نویس تا زمانی که دغدغه مادی داشته باشه تو بک گراند ذهنش، هیچ وقت نمی تونه بیشتر از 50% بالفعل بشه. پس سعی کنید طرح های خوبی برای جذب اسپانسر داشته باشید.
3- برای همه کارهاتون قانون داشته باشید و همینجوری مرامی کارهارو پیش نبرید! (بعدا براتون دردسر ساز میشه)
4- به گروهتون رسمیت ببخشید و جایی ثبتش کنید که پس فردا اتفاقی افتاد بتونید از طریق مراجع قانونی پیگیری کنید.
5- چند نفر داشته باشید که درگیر کارهای بالایی باشند و افراد فنی رو درگیر امور غیر فنی نکنید.

خیلی سخته، ولی موفق باشید
ممنون دوست عزیز....
امیدوارم باز هم به این تیم برای پیشبرد اهداف پیشنهادهای موفقیت آمیزی بدید....
موفق و سربلند باشید....

≡ ALEX ≡
یک شنبه 28 آبان 1391, 13:15 عصر
ALEX عزیز ممنون....
این هم از لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?369097-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%85-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C)

عزیز سوال رو کاش میذاشتی تو پست اول و تیتر پرسش رو هم کوتاه تر انتخاب می کردی. چون الان عملا نا مفهومه.

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 05:31 صبح
عزیز سوال رو کاش میذاشتی تو پست اول و تیتر پرسش رو هم کوتاه تر انتخاب می کردی. چون الان عملا نا مفهومه.
درسته،حق با شماست،سوال نا مفهومه(نمیدونستم چند تا کاراکتر قبول میکنه)....
تو همون تاپیک یه پست دیگه میذارم،برای سوال....

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 06:48 صبح
دوستان اگه یه نگاه به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?367918-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-quot-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-quot-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE-2012&p=1629819#post1629819)هم بندازند بد نیست....
مسئولین سایت هم طبق روال هر ساله یه قرار ملاقات گذاشتند،اگه امکانش باشه ما هم میتونیم شرکت کنیم،هم برای کسب اطلاعات و پیشنهادات برای تشکیل گروه....
از همه دوستان خواهش میکنم که نظر بدن....
ممنون از همگی....
موفق و سرافراز باشید...

≡ ALEX ≡
دوشنبه 29 آبان 1391, 11:57 صبح
نیما جان پست نظر سنجی خودت رو حذف کن لطفا... دوستان برای نظر سنجی تشریف بیارند اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?369396)!

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 20:26 عصر
دوستان عزیز،دوباره سلام....
کسی نمیخواد نظر بده،چه تاریخی همدیگه رو ببینیم.....؟
یعنی 333 پست زدیم،الکی....؟
البته جناب ALEX،واقعا دارن زحمت میکشن،جای تشکر و قدردانی داره....
خواهش میکنم،یه روزی رو تعیین کنید....
پیروز باشید....

programerinfonet
دوشنبه 29 آبان 1391, 22:25 عصر
مگه قرار نشد تو الکامپ ؟

programerinfonet
دوشنبه 29 آبان 1391, 22:27 عصر
آقا بابت اسم گروه همون PCCSIT تأیید بشه . تو عین دوبار نظر سنجی هم رأی اکثریت همین بود
زیاد کشش ندیم بهتره

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 22:32 عصر
ممنون علیرضا جان....
مشکل اینجاست که یه تاریخی رو معین کنیم،که همه حضور داشته باشن،من هر روزی باشه میام....
مشکلی نیست...

programerinfonet
دوشنبه 29 آبان 1391, 22:45 عصر
اول صبر کن اسم تایید بشه
بعد برای اسم انتخابی یک ایمیل می سازیم و میگیم هر کس تمایل به همکاری داره رزومه به همراه مشخصات تماس رو به اون ایمیل ارسال کنه تا باهاشون هماهنگ کنیم

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 22:56 عصر
آره درسته علیرضا جان،ولی همونطور که جناب ALEX فرمودند،هدف به اشتراک گذاری دانش و تجربه و ارتقا علوم و تکنولوژی کامپیوتری و نیز بیان ایده های نوین و اجرای گروهی پروژه های تجاری و Open Source زیر نظر سازمان و همچنین آموزش افراد مبتدی جهت قرار گرفتن در مسیر درست آموزشی است....
نظر من به شخصه اینه که تو نمایشگاه الکامپ یه قرار ملاقات بذاریم....
همین....
موفق باشید....

programerinfonet
دوشنبه 29 آبان 1391, 23:05 عصر
پس بی زحمت یه نگاه به تقویم بنداز ببین روزی هست که نمایشگاه افتاده باشه جمعه ؟البته جمعه شلوغه ولی مهم نیست

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 23:07 عصر
جمعه نیست،یکشنبه تا چهارشنبه....

programerinfonet
دوشنبه 29 آبان 1391, 23:11 عصر
ای بابا
پس ردیف کن برای روز دوشنبش بعد از ظهر همه تو نمایشگاه باشیم

nima.sh
دوشنبه 29 آبان 1391, 23:14 عصر
من مخالفتی ندارم،میخوام بدونم بقیه دوستان هم میتونند بیان....؟
به همه ایمیل دادم،پیام خصوصی هم دادم...
ولی متاسفانه....

masoud_z_65
سه شنبه 30 آبان 1391, 11:10 صبح
آقا یالاخره کسی که میخواد به هدفش برسه باید سختی بکشه
همون دوشنبه رو بگید هرکسی خواست میاد دیگه....اگه هرکسی بخواد یه نظری بده که نمیشه اینجوری هرکسی یه روز میگه
من خودم شاغلم ولی خب مرخصی روزانه یا ساعتی میگیرم میام هرجور شده نتونمم بیام خودم ضرر میکنم
پس دوشنبه مثلا ساعت 11 کنار مثلا آبنما وسط نمایشگاه...خوبه؟

programerinfonet
سه شنبه 30 آبان 1391, 11:12 صبح
آقا یالاخره کسی که میخواد به هدفش برسه باید سختی بکشه
همون دوشنبه رو بگید هرکسی خواست میاد دیگه....اگه هرکسی بخواد یه نظری بده که نمیشه اینجوری هرکسی یه روز میگه
من خودم شاغلم ولی خب مرخصی روزانه یا ساعتی میگیرم میام هرجور شده نتونمم بیام خودم ضرر میکنم
پس دوشنبه مثلا ساعت 11 کنار مثلا آبنما وسط نمایشگاه...خوبه؟
دقیقأ من هم با نظر شماموافقم
آقا قرار روز دوشنبهدرنمایشگاه الکامپ
هر کسخواستبیاد

nima.sh
سه شنبه 30 آبان 1391, 19:51 عصر
خوبه،عالیه...!!!
همون ساعت 11 خوبه....؟

programerinfonet
سه شنبه 30 آبان 1391, 19:58 عصر
نیما جان نگاه کن ببین دوشنبه چندم میشه پست بزن و پستو بالا هم نگه دار بزرگ بنویس روز تاریخ ساعت هر کس خواست بیاد
اما بگو یه ایمیل هم بزنن حد اقل نریم ببینیم فقط خودمو خودتیم

nima.sh
سه شنبه 30 آبان 1391, 20:16 عصر
دوشنبه 20 آذر ساعت 11 ظهر....
تاپیک هم ایجاد شد....

≡ ALEX ≡
چهارشنبه 01 آذر 1391, 11:27 صبح
عزیزان نام رسمی PCCSIT انتخاب شد، نظر خودم هم روی همین بود. نام دیگر یعنی PCCTD هم برای آینده رزرو میشه.

در مورد قرار الکامپ هم با توجه به اینکه اکثر اعضای رده بالای سایت دارن شرکت می کنند، ممنون میشم نیما جان زحمت دعوت رسمی این افراد به کنفرانس خودمون رو هم بکشند. فقط کافیه اطلاعات تماس رو از ایشان بگیرید تا خود بنده هماهنگی های لازم را به عمل بیارم. فرقی هم نمی کنه از تهران باشند یا شهرستان. ولی خیلی مهمه که در اولین کنفرانس اعضای PCCSIT ایشان نیز حضور داشته باشند در غیر اینصورت بهره چندانی از این کنفرانس نخواهیم برد.

nima.sh
پنج شنبه 02 آذر 1391, 11:20 صبح
عزیزان نام رسمی PCCSIT انتخاب شد، نظر خودم هم روی همین بود. نام دیگر یعنی PCCTD هم برای آینده رزرو میشه.

در مورد قرار الکامپ هم با توجه به اینکه اکثر اعضای رده بالای سایت دارن شرکت می کنند، ممنون میشم نیما جان زحمت دعوت رسمی این افراد به کنفرانس خودمون رو هم بکشند. فقط کافیه اطلاعات تماس رو از ایشان بگیرید تا خود بنده هماهنگی های لازم را به عمل بیارم. فرقی هم نمی کنه از تهران باشند یا شهرستان. ولی خیلی مهمه که در اولین کنفرانس اعضای PCCSIT ایشان نیز حضور داشته باشند در غیر اینصورت بهره چندانی از این کنفرانس نخواهیم برد.
یه پیام خصوصی به جناب تاجیک فرستادم جهت دعوت رسمی برای این کنفرانس و شما رو به عنوان مسئول کنفرانس معرفی کردم....
اگه کمک دیگه ای از دست من برمیاد،در خدمت گذاری حاضرم...
این پست هم جهت بالا اومدن تاپیک بود....

nima.sh
پنج شنبه 02 آذر 1391, 11:56 صبح
یه پست هم در همین موضوع تو این (http://barnamenevis.org/showthread.php?367918-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B9%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-quot-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3-quot-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE-2012) تایپک دادم....

sajjad_rap1
پنج شنبه 02 آذر 1391, 19:51 عصر
سلام

اگه شما بخوايد همه كار ميشه كرد فقط مهم اينكه بخواي شما نگاه اين تصاوير پايين كنيد اينا كساني هستند كه با جيب خالي چندين شركت رو پايه گذاري كردند و با تلاش و پشكار به اين موفقيت رسيده اند
و الان در شركت هاي همچون
Microsoft
Sun
Apple
Symantec
فعاليت مي كنند و همچون رئساي اين شركت ها هستند

92122

92124 92123

معذرت دوست عزیز امروز دلار چنده ؟
شاید بگی چه ربطی داره ولی هر جور که فکر می کنم می بینم کلا بی رط هم نیست .
8 ماه پیش یه سیستم با سی پی یو کور آی 3 می خریدی 800 تومن الان چی یک میلیون و سیصد . ا ا ا دلار گرون شده په نه په ریال گرون شده

nima.sh
پنج شنبه 02 آذر 1391, 20:14 عصر
معذرت دوست عزیز امروز دلار چنده ؟
شاید بگی چه ربطی داره ولی هر جور که فکر می کنم می بینم کلا بی رط هم نیست .
8 ماه پیش یه سیستم با سی پی یو کور آی 3 می خریدی 800 تومن الان چی یک میلیون و سیصد . ا ا ا دلار گرون شده په نه په ریال گرون شده
دوست عزیز،ای کاش یه نگاه به پست های دیگه هم میکردید،این کاربر از انجمن اخراج شده....
موفق باشی...

sajjad_rap1
پنج شنبه 02 آذر 1391, 20:24 عصر
دوست عزیز،ای کاش یه نگاه به پست های دیگه هم میکردید،این کاربر از انجمن اخراج شده....
موفق باشی...

اا راست می گی معذرت اصلا ندیدم ولی خیلی سوختم آخه این حرفا یکم اعصابمو خورد کرد چرا که الان می خوای دست به هر کاری بزنی پول می خواد میاد ما رو با بیل گیتس که تو آمریکا زندگی می کنه مقایسه می کنه .
برنامه می سازم می فروشم به یک نفر فردا صبح می بینم جلو در مغاذه cd فروشه نوشتن برنامه فلان 500 تومن دیگه اونجام می سوزه شب و روز زحمت بکشی آخرش یکی 500 تومن ، نرم افزارتو بفروشه . خدایا خودت بر ما رحم نمای و ما را به راه راست هدایت کن . همه بگین آمین

nima.sh
پنج شنبه 02 آذر 1391, 20:35 عصر
اا راست می گی معذرت اصلا ندیدم ولی خیلی سوختم آخه این حرفا یکم اعصابمو خورد کرد چرا که الان می خوای دست به هر کاری بزنی پول می خواد میاد ما رو با بیل گیتس که تو آمریکا زندگی می کنه مقایسه می کنه .
برنامه می سازم می فروشم به یک نفر فردا صبح می بینم جلو در مغاذه cd فروشه نوشتن برنامه فلان 500 تومن دیگه اونجام می سوزه شب و روز زحمت بکشی آخرش یکی 500 تومن ، نرم افزارتو بفروشه . خدایا خودت بر ما رحم نمای و ما را به راه راست هدایت کن . همه بگین آمین
آره،حق داری،خیلی نامردیه که چند سال زحمت بکشی یه پروژه بدی بیرون،ولی چند نفر بیان اونو در عرض چند روز کپی کنند بدن بازار با یک هزارم قیمت.....
موفق باشی دوست عزیز...

≡ ALEX ≡
جمعه 03 آذر 1391, 16:04 عصر
خوب پسر خوب، برنامه رو طوری بنویس که اولا نتونن کپی کنن، ثانیا مهندسی معکوس (RSE) یا همون کرک (Crack) کردنش راحت نباشه. امنیت نرم افزار چیزی هست که همه نادیده می گیرند. الآن کسی نیاد بگه فلان نرم افزار فلان شرکت غول نرم افزاری دنیا هم کرک میشه چه برسه به ما!! چون اصلا ربطی نداره. اون موارد جزو سیاست های خود شرکت سازنده هست و خیلی مسائل جانبی دیگه که دلیل نشدنی بودن کار نمیشه.

nima.sh
جمعه 03 آذر 1391, 19:34 عصر
خوب پسر خوب، برنامه رو طوری بنویس که اولا نتونن کپی کنن، ثانیا مهندسی معکوس (RSE) یا همون کرک (Crack) کردنش راحت نباشه. امنیت نرم افزار چیزی هست که همه نادیده می گیرند. الآن کسی نیاد بگه فلان نرم افزار فلان شرکت غول نرم افزاری دنیا هم کرک میشه چه برسه به ما!! چون اصلا ربطی نداره. اون موارد جزو سیاست های خود شرکت سازنده هست و خیلی مسائل جانبی دیگه که دلیل نشدنی بودن کار نمیشه.
ممنون....
امیدورام بتونم از تجربیات شما و دوستان چه در این زمینه و زمینه های دیگه استفاده ببرم....

hotcat
جمعه 03 آذر 1391, 19:48 عصر
سلام.
میبخشید یهو پریدم وسط. من کل تاپیکو نخوندم. ولی از بحثش خیلی خوشم اومد.من 35 سالمه و همه آرزوهام که خیلیهاش شبهیه شماست موند پشت در بسته!(دلیل زیاد داره که بگذریم).من از سال 68 که کلاس 4 ابتدایی بودم با کمودور 64 کامپوترو شروع کردم. سال 86 یه شرکت IT تو کیش زدم ولی تا الان بخاطر شراط هیچ استفاده ای ازین شرکت نشده.من MCSD , MCSE دارم ولی چون چندین سال کار نکردم کمی فراموش کردم.بالاخره 10 روز پیش یه دفتر تو میدان انقلاب گرفتم و میخوام اساسا START بزنم. تقریبا از 0!! و 100 البته دنبال یه تیم خوب میگردم .عمده فعالیت میخوام در زمینه IT , اتوماسیون اداری و شبکه باشه.
نکته : الان هیچ سرمایه ای جز یه فضای 65 متری ندارم. و البته برحسب تحصیلات و تجربه فراوان نیرو و توان مدریت خیلی خوبی دارم. واقعا خوشحال میشم بتونم عضوی از شما باشمو بتونیم کاری بکنیم.از دید سود کاری هم بعد از بازه زمانی لازم میدونم چطور میشه همه رو شریک در سود کلی دونست طوری که حق الانصاف هر کسی تضمین بشه.
نکته: 100% یقین بدونید حکومت یا دولت و قانون و ظرفیت انسانی هر کشوری مهمترین و با ارزش ترین و تضمین کننده ترین گزینه برای پیروزی علم و صنعت و تولید و پیشرفت هر کشور و مردمی هست.تو این چند ساله در کشور ما هم قدمهایی برداشته شده ولی کافی نیست ولی این به این معنا نیست که نباید شروع کرد.!!
و میدونم شدنیه. شرکتهای دیگه ای هم الان دارن رو پروژه های خوبی که اول راهه کار میکنن مثل AntiVirus ایرانی که شاید شنیده باشید. میتونیم ما هم شاخه ای از اولین ها باشیم. ولی باید نسبت به آرزوها واقع بینانه هم بود.
خیلی حرفیدم. خلاصه اینکه مشتاقیم به همکاری. - ضادقانه - باتشکر از همه....

nima.sh
جمعه 03 آذر 1391, 20:12 عصر
سلام.
میبخشید یهو پریدم وسط. من کل تاپیکو نخوندم. ولی از بحثش خیلی خوشم اومد.من 35 سالمه و همه آرزوهام که خیلیهاش شبهیه شماست موند پشت در بسته!(دلیل زیاد داره که بگذریم).من از سال 68 که کلاس 4 ابتدایی بودم با کمودور 64 کامپوترو شروع کردم. سال 86 یه شرکت IT تو کیش زدم ولی تا الان بخاطر شراط هیچ استفاده ای ازین شرکت نشده.من MCSD , MCSE دارم ولی چون چندین سال کار نکردم کمی فراموش کردم.بالاخره 10 روز پیش یه دفتر تو میدان انقلاب گرفتم و میخوام اساسا START بزنم. تقریبا از 0!! و 100 البته دنبال یه تیم خوب میگردم .عمده فعالیت میخوام در زمینه IT , اتوماسیون اداری و شبکه باشه.
نکته : الان هیچ سرمایه ای جز یه فضای 65 متری ندارم. و البته برحسب تحصیلات و تجربه فراوان نیرو و توان مدریت خیلی خوبی دارم. واقعا خوشحال میشم بتونم عضوی از شما باشمو بتونیم کاری بکنیم.از دید سود کاری هم بعد از بازه زمانی لازم میدونم چطور میشه همه رو شریک در سود کلی دونست طوری که حق الانصاف هر کسی تضمین بشه.
نکته: 100% یقین بدونید حکومت یا دولت و قانون و ظرفیت انسانی هر کشوری مهمترین و با ارزش ترین و تضمین کننده ترین گزینه برای پیروزی علم و صنعت و تولید و پیشرفت هر کشور و مردمی هست.تو این چند ساله در کشور ما هم قدمهایی برداشته شده ولی کافی نیست ولی این به این معنا نیست که نباید شروع کرد.!!
و میدونم شدنیه. شرکتهای دیگه ای هم الان دارن رو پروژه های خوبی که اول راهه کار میکنن مثل AntiVirus ایرانی که شاید شنیده باشید. میتونیم ما هم شاخه ای از اولین ها باشیم. ولی باید نسبت به آرزوها واقع بینانه هم بود.
سلام دوست عزیز....
اولا ممنون از اینکه لطف کردی نظر دادی....
دوما اینکه منم خیلی خوشحال میشم با فردی مثل شما همگروه بشم،اگه پست های صفحه قبل رو میخوندید،جناب ALEX فرمودند که هدف این تیم ارتقا تکنولوژی کامپیوتر و اشتراک دانش و تجربه هستش،نه اینکه از لحاظ مالی ساپورت نشیم،این پروسه بلند مدته،نباید آرزو داشت که یه شبه یه پول گنده به دستمون بیاد،اگه لطف کنید به نمایشگاه تشریف بیارید،حضورا صحبت کنیم،بهتر در جریان کار قرار میگیریم....
موفق وسربلند باشید...

programerinfonet
جمعه 03 آذر 1391, 20:20 عصر
سلام.
دوست عزیز چه خوبه که با هم همدردیم
منم MCITP دارم ولی مدرک برنامه نویسی ندارم اما برنامه نویس چند تا کارخونه و سازمان بودم در کل تجربه ی کاملی فکر کنم داشته باشم
خوشحال میشم که بتونم کمکت کنم . البته من یه نظر هم دارم البته اگه جسارت نباشه
چه طوره جلسه یا نقطه ی مشترک رو دفتر شما بدونیم ؟؟

hotcat
شنبه 04 آذر 1391, 23:19 عصر
سلام
ممنون آقا نیما که نظر دادین.راستش پستهارو نخوندم از این جهت که وقت کافی نداشتم.در مورد نظر جناب ALEX و ارتقای تکنولوژی کامپیوتر اونم در ایران و شرایط فعلی البته موافقم و فکر کنم یجورایی همه آرزوشونه اما اساسا جای بحث داره!! و در مورد ساپورت مالی خوب منظورتونو نگرفتم :: اگه منظور شما داشتن یه حقوق ثابت هست یا مزایای اینچنینی که خب بنده در حال حاظر این شرایطرو ندارم . اما اگه منظور سهیم شدن در سود کلی پروژه در اتمام کار و در نهایت نتیجه کاری و مالی هستید که خوب البته کاملا منطقی و به حق هست و هر کس به نسبت سهم فعالیت ( نوع فعالیت به نسبت میزان سهم خود مبحثی است) سود مشارکت خواهد داشت. حالت دیگری به ذهنم نمیرسه مگر اینکه کسی بخواد لللاه کار کنه یا پاره وقت یا تفریحی که خب الان نظری ندارم چون بهش فکر نکردم! اما در مورد پول گنده : هر کسی طبعا دوست داره یه سرمایه گذاری بلند مدت که یجورایی تضمینی درش باشه رو تجربه کنه یا داشته باشه ولو با سود کم... اما اگر شما هم متعهل م متعهد باشید اونوقت اوضا یکم فرق میکنه. و کسی مثل من باید هم حال رو دریابه و هم آینده رو. و البته این مورد با برنامه ریزی و مدریت درست 100% قابل اجراس چون موارد بسیاری رو البته تو رشته های دیگه علم صنعت دیدم. و آخر اینکه در مورد نمایشگاه اطلاعی نداشتم و در شرایط حال که شدیدا درگیر کارشروع دفتر و راه انداختن اونجا هستم و البته بعد مسافت کرج تا تهران(سکونت تا کار) زمان بشدت برای من محدوده ولی چطور کی و کجا زمان و مکان رو بگید نهایت سعیمو میکنم که بیام ولی انصافا قول نمیدم ( امیدوارم دال بر بی ادبی نباشه). از لطف شما ممنونم.ولی به هر صورت خوشحال میشم بتونم همکاری کنم.
و شما دوست عزیز programerinfonet - تجریه کاری (شما) در حال حاظر تو ایران از خیلی جهات به مدرک آکادمیک برتری داره و خوبه که شماهم دارای ایده هستید. ممنون میشیم اگر بیشتر در مورد شرایط شما بدونم. یا در همین تاپیک یا برام پیغام خصوصی بزارید.
ممنون از همه شما خوبان - موفق باشید

hotcat
یک شنبه 05 آذر 1391, 00:01 صبح
آها و یه مورد دیگه در بحث کرک جناب ALEX : من خودم اساسا و اساسی رو این موضوع تحقیق کردم حتی با مهندسهای کله گنده خارجکی و دست آخر ایکه یه کرکر حرفه ای همیشه یه قدم جلوتره. و هرگز به این شک نکنید. خودم بخاطر کنجکاوی و یادگیری مهندسی معکوس و اینکه اگه بخوای حرفه ای باشی همیشه باید بدل رو هم بلد باشی کرک هم کردم پس با اطمینان میگم فقط و فقط میشه کاررو سختترو سختتر کرد نه بیشتر شک نکنید.چیزی که مهمه قانون و حمایت قانون از شماست و یه چیز کوچیک اما فوق العاده مهم سیاست فکری و کاری شماست که این یکی میتونه تضمینی 100% باشه. من از وقتی که یادمه (از دوره راهنمایی تا...) OS-DOS و الان OS-Windows مایکروسافت رو همه جای دنیا کرک کردن (حتی سخت هم نیست!) اما.... مایکروسافت برشکست شد یا....!!
این مواردرو جناب ALEX هم یجورایی گفتن بنده جسارت کردم بیشتر گفتم! عذر...

≡ ALEX ≡
یک شنبه 05 آذر 1391, 12:36 عصر
آها و یه مورد دیگه در بحث کرک جناب ALEX : من خودم اساسا و اساسی رو این موضوع تحقیق کردم حتی با مهندسهای کله گنده خارجکی و دست آخر ایکه یه کرکر حرفه ای همیشه یه قدم جلوتره. و هرگز به این شک نکنید. خودم بخاطر کنجکاوی و یادگیری مهندسی معکوس و اینکه اگه بخوای حرفه ای باشی همیشه باید بدل رو هم بلد باشی کرک هم کردم پس با اطمینان میگم فقط و فقط میشه کاررو سختترو سختتر کرد نه بیشتر شک نکنید.چیزی که مهمه قانون و حمایت قانون از شماست و یه چیز کوچیک اما فوق العاده مهم سیاست فکری و کاری شماست که این یکی میتونه تضمینی 100% باشه. من از وقتی که یادمه (از دوره راهنمایی تا...) OS-DOS و الان OS-Windows مایکروسافت رو همه جای دنیا کرک کردن (حتی سخت هم نیست!) اما.... مایکروسافت برشکست شد یا....!!
این مواردرو جناب ALEX هم یجورایی گفتن بنده جسارت کردم بیشتر گفتم! عذر...

البته دست بالای دست بسیار است. بنده هم دقیقا منظورم سخت تر کردن این شرایط بود. من در این زمینه چه در مورد اپلیکیشن های وب و چه غیر وب راهکاری های ابداعی خودم رو دارم که تا حد بسیار زیادی جلوی دستکاری و دزدیده شدن سورس کد رو میگیره و از نظر آماری تا بحال با مشکل مواجه نشده ام. در کل با توجه به اینکه من هم کار هک کرده ام و هم کرک دید خوبی نسبت به این قضیه پیدا کرده ام و توانایی هر چه سخت تر و پیچیده تر کردن کار برای کرکر ها رو دارم. ولی این اقدامات باید در شرایط مختلف سنجیده شود و ممکن است به دلایلی ما آگاهانه مجبور به رعایت سطوح امنیتی پایین تر از توانایی هایمان باشیم.

nima.sh
یک شنبه 05 آذر 1391, 13:10 عصر
سلام
ممنون آقا نیما که نظر دادین.راستش پستهارو نخوندم از این جهت که وقت کافی نداشتم.در مورد نظر جناب ALEX و ارتقای تکنولوژی کامپیوتر اونم در ایران و شرایط فعلی البته موافقم و فکر کنم یجورایی همه آرزوشونه اما اساسا جای بحث داره!! و در مورد ساپورت مالی خوب منظورتونو نگرفتم :: اگه منظور شما داشتن یه حقوق ثابت هست یا مزایای اینچنینی که خب بنده در حال حاظر این شرایطرو ندارم . اما اگه منظور سهیم شدن در سود کلی پروژه در اتمام کار و در نهایت نتیجه کاری و مالی هستید که خوب البته کاملا منطقی و به حق هست و هر کس به نسبت سهم فعالیت ( نوع فعالیت به نسبت میزان سهم خود مبحثی است) سود مشارکت خواهد داشت. حالت دیگری به ذهنم نمیرسه مگر اینکه کسی بخواد لللاه کار کنه یا پاره وقت یا تفریحی که خب الان نظری ندارم چون بهش فکر نکردم! اما در مورد پول گنده : هر کسی طبعا دوست داره یه سرمایه گذاری بلند مدت که یجورایی تضمینی درش باشه رو تجربه کنه یا داشته باشه ولو با سود کم... اما اگر شما هم متعهل م متعهد باشید اونوقت اوضا یکم فرق میکنه. و کسی مثل من باید هم حال رو دریابه و هم آینده رو. و البته این مورد با برنامه ریزی و مدریت درست 100% قابل اجراس چون موارد بسیاری رو البته تو رشته های دیگه علم صنعت دیدم. و آخر اینکه در مورد نمایشگاه اطلاعی نداشتم و در شرایط حال که شدیدا درگیر کارشروع دفتر و راه انداختن اونجا هستم و البته بعد مسافت کرج تا تهران(سکونت تا کار) زمان بشدت برای من محدوده ولی چطور کی و کجا زمان و مکان رو بگید نهایت سعیمو میکنم که بیام ولی انصافا قول نمیدم ( امیدوارم دال بر بی ادبی نباشه). از لطف شما ممنونم.ولی به هر صورت خوشحال میشم بتونم همکاری کنم.
و شما دوست عزیز programerinfonet - تجریه کاری (شما) در حال حاظر تو ایران از خیلی جهات به مدرک آکادمیک برتری داره و خوبه که شماهم دارای ایده هستید. ممنون میشیم اگر بیشتر در مورد شرایط شما بدونم. یا در همین تاپیک یا برام پیغام خصوصی بزارید.
ممنون از همه شما خوبان - موفق باشید
سلام....
فکر کنم منظورم رو درست بیان نکردم،عذر من رو بپذیرید....
هدف من(به شخصه)،پیشرفته،کاری به درآمد و این جور چیزا ندارم؛فقط میخوام تو یه گروهی باشم که از اطلاعات اعضا بهرمند بشم،نه اینکه بگم واسه همه مجانی کار کنم و از این حرفا،اول پیشرفت بعد سرمایه،این تنها هدف منه...
با تشکیل این گروه فقط میخوام پشرفت کنم،البته با کمک دوستانی مثل شما،جناب ALEX وهمه دوستان،خیلی دوست دارم از نزدیک با همه اعضا صحبتی داشته باشم....
به امید دیدار.....

hotcat
یک شنبه 05 آذر 1391, 23:42 عصر
از طرز فکر و دیدگاه خوب Mr/Miss "ALEX" خوشمان آمد! :بامزه:
و دقیقا همیطور هست که گفتید یعنی شرکتهای حرفه ای بنابه سیاستهای کاریشون این موردو در نظر میگیرن. Thanks
و اماااااا.......
جناب نیما خان عزیز از بابت وضوح توضیحات کمال تشکر. میدونید اگه حتی کمتر از نصف عزیزان علم و فن مثل شما فکر میکردن احتمالا دنیا جای بهتری برای زندگی بشر بود!( خداییش چه سخنی گفتم!:خجالت:)
بنده هم شدیدا به تفکر شما نزدیکم و تا همین چند سال پیش تا در حد توان از جهت مالی کم نمیزاشتم ولی واقعا شرایط سخت شده اونم برای کسی مثل من.برای همین اون مواردو گفتم(ابدا قصد جسارت نبود)
به هر حال هر حر کتی خواه ناخواه بستر و امکانات خودشو میطلبه ولو در حداقل و نهایت کمبود.بنده خورده سوادی دارم شاید بدرد بخور! انبوهی از کوه های ایده! امکاناتی محدود ولی قابل تحمل و توانایی انجام و مدیریت کار گروهی و تیمی بر حسب کار و تجربه.
راستش بعید میدونم به نمایشگاه برسم ولی اگه مایل بودید( شما و دوستان( ALEX عزیز)) واقعا خوشحال میشم با بنده تماس بگیرید.
خدارا چه دیدید شاید ماهم Apple یا Microsoft ی در این شهر دودزده بنا کردیم.شایدم لااقل باعث تبادل افکار و تجارب و نتیجتا پیشرفت یکدیگر شدیم!!
اوه راستی من واقعا از همصحبتی اهل علم و فن واقعا لذت میبرم بخصوص اگر به طرز فکر و دیدگاههای بنده نزدیک باشه و افرادی (مثل شما و دوستان) باهوش و سطوح فکری باز و بالا باشه.
بسیار متشکرم.

nima.sh
دوشنبه 06 آذر 1391, 00:03 صبح
ممنونم....
حرف های شما درسته،منکر حرفهای شما نمیشم،اما من دارم سعی میکنم،پشتوانه مالیم رو بندازم،تو شرکت های کوچیک و برای شرکت های بزرگ کار کنم تا تجربه و حرفه زیادی یاد بگیرم،یرای شرکت های کوچیک برنامه مینویسم،یه هزینه ای هرچند نا چیز(اما قطره قطره جمع شود وانگهی دریا شود)میگیرم،اما شرکت های بزرگ،گروه های بزرگ رو برای پیشرفت انتخاب میکنم،حتی بگن هزینه ای به من تعلق نمیگیره...

hotcat
سه شنبه 07 آذر 1391, 21:49 عصر
بسیار منطقی و عالی.فقط امیدوارم حواستون به گذر زمان و عمرتون باشه و خیلی دقیق برای آینده برنامه ریزی کنید.
خوب اما در مورد موارد فوق (احتمالا خارج از زمان نمایشگاه) اگر مایل بودید من واقعا خوشحال میشم بتونم همکاری کنم.در مورد نمایشگاه و تاریخ مورد نظر در سایت سعی میکنم بیام ولی واقعا نمیتونم قول بدم.اما امیدوارم بتونم شمارو حتما ببنینم.
موفق باشید دوست عزیز.

programerinfonet
سه شنبه 07 آذر 1391, 23:23 عصر
دوستان فکر می کنم یواش یواش این تایپک داره تبدیل میشه به موضوع آزاد
یعنی یه جورایی فراموش کردیم که واسه چی اینجاییم مخصوصأ که عنوانشم معلوم نیست چیه

nima.sh
چهارشنبه 08 آذر 1391, 03:56 صبح
ممنون علیرضا جان،آره درسته، اسم مناسبی نداره،موضوغ هم داره از مسر اولیه خارج میشه.....
دیگه فکر نکنم نیازی به این تاپیک باشه،تقریبا دو هفته مونده به قرار ملاقات،فقط تنها مشکل اینه که کجای نمایشگاه همدیگه رو ببینیم،من آشنایی زیادی با محوطه نمایشگاه ندارم،اگه شما یا یکی از دوستان یه جایی رو معین کنید(داخل محوطه) بسار عالی میشه...

hamidhws
چهارشنبه 08 آذر 1391, 09:11 صبح
وقت نکردم همه پست ها رو بخونم

اینو قبلا گفتم الانم باز میگم.مشکل توی این مملکت از کم بودن علم فردی یا عدم پشتکار نیست.بخدا کسایی توی این مملکت هستن که اگه هرجا غیر از اینجا بودن به گیتس ها یا جابز ها یا زاکربرگ های کشورشون تبدیل میشدن . مشکل از نبود مدیریت لایقه . متاسفانه مدیران اجرایی ما به هیچ وجه دانش کافی رو ندارن و قوانینی هم که تصویب میکنن که خودش باعث این عدم کار گروهی میشه

کشورهایی جهان اول مثل امریکا (همین امریکا که وقتی توی ایران عمل مغز انجام میشده اونجا ادم خوارا همو میخوردن!و الان ما کجاییمو اونا کجا!) راز موفقیتشون اینه که فهمیدن قدرت پول نیست حتی منابع هم نیست بلکه علم هست.اونا منتظر نمیشینن بلکه استعداد یابی میکنن. قبل از اینکه خودت بفهمی آدم مهمی هستی کشفت میکنن اما اینجا چی ؟ خدایی اینجا چی؟اینجا همه کارارو خودت باید بکنی آخرشم که به نتیجه میرسی بازم کسی نیست جواب سلامتو بده!

من تا سال پیش عاشق مملکتم بودم اما این مملکت کاری باهام کرد که ازش متنفر شدم . مرد مومن من 6 سال از عمرمو صرف پیاده سازی یک ایده کردم که اگه هر جا غیر از این مملکت بودم فرش قرمز زیر پام مینداختن اما اینجا حتی جوابمم ندادن!حالا شما میگی بیا سیستم عامل بزنیم؟توی مملکتی که مدیرانش درک کافی ندارند میخوای سیستم عامل بزنی که چی بشه؟

اها اینم یادم رفت : هرکاری میخوای بکنی یا هر ایده ای داری ببر اونبر انجام بده . منکه دیگه پشت دستمو داغ کردم دیگه هیچ قدمی واسه این مملکت بر ندارم .

nima.sh
چهارشنبه 08 آذر 1391, 16:39 عصر
سلام دوست عزیز....
فقط تو یه جمله جوابتون رو میدم:نمیدونم چی بگم......؟:افسرده:
کلی حرف توشه ولی(............................)
موفق باشی....

nima.sh
چهارشنبه 08 آذر 1391, 18:40 عصر
حرف برای گفتن زیاده،بیخیال شیم بهتره....!!!!!!:ناراحت:

hamidhws
چهارشنبه 08 آذر 1391, 21:57 عصر
اره بیخیال شیم بهتره . چون اینجا اگه حرف حق بزنی سرتو زیر آب میکنن.کاش این امتی که توی محرم بخاطر حسین توی سرو کله ی خودشون میزنن یه کم به اینم فکر میکردن که حسین برای چی کشته شد . اونوقت این امت هر روز بهش ظلم میشه اما از ترسش سکوت میکنه!

تمام حرف من اینه: به فرض که هدف کلی ایران خوب باشه و آمریکا و اسرائیل و غرب بد.
باشه قبول .هممون میدونیم که امریکا زور میگه اما بخدا همش بد نیست. همین امریکا جنبه مثبت هم داره.من میگم این ایران خوبه اما سوء مدیریت داره , منظورم مدیر علمی هست وگرنه در مذهب ماشالله توی این مملکت همه ید طولایی دارن.
چی میشه 4 تا مدیر یا 4 تا نماینده لایق بذارن تا بتونه این علم سرشار ایرانی رو مدیریت کنه.بخدا علم کمتر از مذهب نیست . مگه خدا نگفته 2 ساعت فکر کردن بهتر از 70 سال عبادته؟مگه خدا نگفته کافر دانا پیش من از عابد نادان ارزش بیشتری داره؟پس چرا هیچکس هیچ کاری نمیکنه؟ توی شرایطی که این مملکت احتیاج به پیشرفت داره صادرات علم میکنیم به قیمت مفت! به جاش هر روز موشکو توپ و تانک میسازیم!

کاش قدری بیشتر میفهمیدیم یا حداقل سعی میکردیم بفهمیم!

این لیستو نگاه کنید و کمی حسرت بخورید !

http://www.farya.com/img/images/20060103131917_omid_kordestani_lg.jpgامید كردستانی
امید كردستانی معاون ارشد سایت google

http://www.farya.com/img/images/20060103131643_farzadnazem.jpgفرزاد ناظم
فرزاد ناظم مدیر فنی سایت yahoo
http://www.farya.com/img/images/20060103131309_h_eslambolchi.jpgحسین اسلامبلچی
حسین اسلامبلچی رئیس شرکت مخابرات آمریکا AT&T

http://www.farya.com/img/images/20060103131138_maria-khorsand.jpgماریا خرسند
خانم ماریا خرسند رئیس شرکت اریکسون

http://www.farya.com/img/images/20060103131033_feryar-shirzad.jpgفریار شیرزاد
فریار شیرزاد معاون وزارت بازرگانی آمریکا و دستیار ریاست جمهوری آمریکا در کاخ سفید

http://www.farya.com/img/images/20060103130542_bijan-davari.jpgبیژن داوری
پروفسور بیژن داوری معاون ارشد شرکتIBM بزرگترین شرکت سخت افزار کامپیوتر در جهان

http://www.farya.com/img/images/20060103125820_amanpour.jpgکریستینا امان پور
خانم کر یستینا امان پور رئیس بخش سی ان ان در آمریکا
http://www.farya.com/img/images/20060103125625_mohammad-jamshidi.jpgمحمد جمشیدی
پروفسور محمد جمشیدی مدیر برنامه های داخلی ایستگاه فضایی ناسا
http://www.farya.com/img/images/20060103125518_ghasem-asrar.jpgقاسم اسرار
قاسم اسرار عضو هیئت مدیره ایستگاه فضایی ناسا
http://www.farya.com/img/images/20060103125414_tabazadeh_azadeh.jpgآزاده تبازاده
خانم آزاده تبازاده دانشمند ایستگاه فضایی ناسا
http://www.farya.com/img/images/20060103124656_lotfizadeh.jpgپروفسور لطفی زاده
پروفسور لطفی زاده استاد دانشگاه آمریكا و پدر منطق فوزی . کامپیوتر هوشمند و بنیانگذار نسل سوم کامپیوتر در جهان
http://www.farya.com/img/images/20060103124535_anousheh-ansari.jpgانوشه انصاری
خانم انوشه انصاری رئیس موسسه تکنولوژی تل کام
http://www.farya.com/img/images/20060103124338_majid-samii.jpgپروفسور مجید سمیعی
پروفسور مجید سمیعی رئیس جراحان مغز جهان در آلمان
http://www.farya.com/img/images/20060103124057_farah-karimi.jpgفرح کریمی
خانم فرح کریمی تنها زن ایرانی پارلمان هلند
http://www.farya.com/img/images/20060103123755_pierre-omidvar.jpgپییر امیدیار
پییر امیدیار موسس و رئیس شركتebay بنیانگذار تجارت الکترونیک در جهان

ادامه و منبع (http://www.parsianforum.com/showthread.php/32175-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)

اینارو میشناختید؟اونایی که میگن ذات ایرانی نیمتونه تیمی کار کنه. اونایی که میگن ایرانی نمیتونه کجان! ایرانی هم ذات تیمی داره هم همه کار میتونه انجام بده . اما چرا تا وقتی اینجان هیچن و وقتی میرن اونبر به اینجا میرسن سوالیه که باید از خودتون بپرسید... ظلم واقعی اینه و با اینکه میدونیم سکوت میکنیم ....

hotcat
چهارشنبه 08 آذر 1391, 23:29 عصر
تقریبا همه اینارو میدونیم و میشناسیم
اما هرگز نباید به این فکر کنیم که ما یه نسل سوخته هستیم!! هرچند باور کردنش سخته!
بیاید ببینیم چطوری میتونیم تو ایران تو همین شرایط با همین وضع مینونیم به هم کمک کنیم :: کمک کنیم که ایران(حتی این کره خاکی) جای بهتری واسه زندگی فرزندانمون باشه شاید اونا مثل ما صفحه های کتاب تاریخو به تلخی ورق نزنن.
به هم کمک کنیم که تو این شرایط بتونیم یه وضعیت اقتصادی لااقل قابل تحملو برای هم فراهم کنیم(با هم خوردن لذت بخش تر از تکخوریه!)
و اینکه ما مسلما کسایی هستیم که باید علم و تکنولوژی رو به نسلهای بعد منقل کنیم(کاری که تقریبا انجامش وحشتناکه اما شدنیه چون ما ایرانی هستم(گواهش همین چند نمونه عکس بالاس))
و اینکه امید بالاترین شرط موفقیت در انجام هر تصمیمی است.
خوشحالم که ...... - موفق باشید.

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 09 آذر 1391, 02:27 صبح
سلام.
من کل 19 صفحه رو کامل خوندم.
مطالبی به ذهنم رسید گفتم عرض کنم.
- قریب به اتفاق دوستان میگن ایرانی ها اینجور ، ایرانیها اونجور، یک سوال داشتم. ببخشید شما ایرانی نیستید؟شما از خارج تشریف آوردین؟ یا از سیاره دیگه ای اومدین؟
چرا عادت کردیم توهر فضایی به خودمون به راحتی توهین کنیم که وقتی به یک کشور خارجی هم سفر میکنیم خیلی راحت به خودشون اجازه بدن به ماتوهین کنند؟

ما ایرانی ها نه توکار گروهی مشکل داریم ، نمونش شرکتهای فراوانی که حداقل خود من میشناسم و باهاشون برخورد دارم و تیمهای خیلی قدرتمندی دارند که حداقل 50 نفر برنامه نویس دارند.
نه از لحاظ مدیریتی چیزی افراد لایق کم داریم که میتونید به شرکتهای بزرگ در داخل کشور مراجعه کنید.
افراد با دانش هم کم نداریم.
عمده مشکل همونی هست که دوستمون ALEX گفت . همیشه دوست داریم نمایندگان مجلس ، رئیس جمهور و مابقی رو اصلاح کنیم و از کارهاشون ایراد بگیریم.ولی بعید میدونم شب وقتی خواستیم بخوابیم 10 دقیقه وقت بذاریم و ایراداتی که در طول روز خودمون مرتکب شدیم رو به خودمون گوشزد کنیم و سعی در رفع آن کنیم.
وقتی خودمون اصلاح بشیم ، اطرافیانی که باما برخورد دارند تحت تاثیر رفتار ما قرار گرفته ، ناخودآگاه اصلاح خواهند شد.
نمونه این عدم اصلاح خودمون رو میتونیم توی رانندگی ببینیم.تا یک خانم از کنارمون رد میشه سریع میخواهیم ازش جلو بزنیم یا همیشه راه مابقی رو سد میکنیم که خودمون عبور کنیم چون همیشه حق با ماست.
در کل ایرانی جماعت نه از لحاظ هوش ، نه دانش ، نه توانایی هیچ چیزی کمتر از خارجی ها نداره و نیازی نیست برای هدایت کار یک خارحی راس کار باشه.
کافیه یک مدیر آگاه و با دانش راس کار باشه و تیم رو هدایت کنه. اکثر تیمهایی که شکست میخورن ،عمده مشکلشون فقط انتخاب ناصحیح مدیرتیم هست.

این حرکتی که شروع کردید خیلی عالیه.شخصا نمونه این کارهارو زیاد انجام دادم و در طول 12 سال سابقه برنامه نویسی حرفه ای کارهای زیادی به این شکل انجام دادم و با افراد با دانش زیادی برخورد داشتم که چیزهای زیادی یادگرفتم.
یک داستان جالبی براتون تعریف کنم.
یک روز یک بنده خدایی که جودو کار میکرد میاد پیش بروسلی ازش رزمی یاد بگیره.
بروسلی شروع میکنه براش قهوه ریختن طوری که از فنجان بیرون میزنه. طرف اعتراض میکنه. بروس میگه ذهن تو مثل فنجان میمونه تا تخلیش نکنی نمیتونی مطالب جدید بپذیری.
در برنامه نویسی هم مهمترین نکته اینه که سعی کنید در این تشکلها اطلاعاتتون را به طور کامل با هم به اشتراک بذارید که کامل خالی بشید.وقتی تخلیه شدید احساس نیاز میکنید و دنبال مطالب جدید میرید.ولی اگر بگید این مطلب رو نباید بگم این خیلی مهمه مطمئن باشید در همون سطح خواهید موند.(این مورد رو شخصا تجربه کردم)

نمایشگاه زمان مناسبی برای آشنایی با افراد هست که روز چهارشنبه ساعت 11 قرار دوستان هست.

ما ایرانی ها شیفته القاب هستیم . اگه یه جا قرار باشه خودمونو معرفی کنیم با پیشوند تحصیلی خودمونو معرفی میکنیم مثلا دکتر فلانی هستم یا مهندس فلانی هستم و از این دست... . باید بدونیم که این یک عادت زشت است .
این حرف هم به نظر بنده صحیح نیست. چون از لحاظ تجاری ، شما باید خودتون رو معرفی کنید که طرف بدونه با کی حرف میزنه؟ ابدارچیه، مهندسه، دکتره چیه؟؟
در اکثر مصاحبه های خارجی نیز اگر ببینید با همین القاب خودشونو صدا میزنند پس چیز بدی نیست.

امیدوارم در کل مسیر موفق باشید

اوقات به کام

nima.sh
پنج شنبه 09 آذر 1391, 03:49 صبح
مشکل ما اینه که به جای اینکه بیایم،مشکل رو رفع کنیم،میایم مشکل زیادتر میکنیم،فقط در مورد مشکل حرف میزنیم،تو همین تاپیک هم بارها و بارها عرض کردم،ما باید درست کنیم،نسل جوون ایران باید درست کنند،تا کی....؟تا کی میخوایند دست رو دست بذارید رو نگاه کنید....؟ انقلاب صنعتی اروپا چطور شکل گرفت....؟ به تاریخ نگاه کنید،از این تجربه ها زیاد اتفاق افتاده،خیلی ها به هدف خودشون رسیدند،منم با گفته های جناب صادقیان موافقم،اگه جناب ALEX لطف کنند،زمان برگزاری کنفرانس رو دو روز به جلو بیاندازند و یا جناب صادقیان لطف کنند،زمان برنامه ریزی شده بین اعضا رو دو روز عقب تر بیاندازند،خیلی عالی میشه،اگه هدف همه ما یکی باشه،موفق از آن ماست.....
به امید سرافرازی و سربلندی ایران عزیز.......

hamidhws
پنج شنبه 09 آذر 1391, 09:45 صبح
خدا بیامرز انیشتین یه حرف خوبی میزد . میگفت علم چیز خوبیه به شرطی که نخوای خرج زنو بچتو باهاش بدی!
دوست عزیز یه جون ایرانی وقتی به نون شب محتاجه چطوری میتونه روی پروژ های بزرگ تمرکز کنه؟نمیدونه به بدبختی هاش فکر کنه یا حل الگوریتم های برنامش!باور کنید نداشتن سرمایه دلیل بزرگیه بزرگتر از چیزی که فکرشو میکنید .
کسی یا کسانی که بخوان کارهای بزرگ و پروژه های تحقیقاتی یا عملیاتی چندین ساله انجام بدن اول از همه باید خیالشون از بابت مشکلات مادی راحت باشه . اینو من نمیگم سیستم مدیریتی غرب میگه.
تا وقتی که منو شما بخاطر نداشتن سرمایه بخوایم علمو سلاح بدست آوردن پول کنیم وضعیتمون همینه که هست

≡ ALEX ≡
پنج شنبه 09 آذر 1391, 09:47 صبح
دوستان ملاقات اعضای سایت در نمایشگاه الکامپ ربطی به این کنفرانس نداره. گرچه برای آشنایی اعضای سایت با هم بسیار مفید خواهد بود. کنفرانس ما بسته به تعداد اعضای شرکت کننده میتونه در یک باغ یا سالن کنفرانس خصوصی تا سالن کنفرانس صدا و سیما تشکیل بشه. همه کارهای این کنفرانس رو هم فعلا خودم مدیریت و پیگیری می کنم تا سر و سامانی بگیره. در مورد حضور خودم در روز الکامپ زیاد مطمئن نیستم، تا چه پیش بیاد. ولی تلاشم اینه که بحث خودمون سریعتر پیش بره.

programerinfonet
پنج شنبه 09 آذر 1391, 09:53 صبح
آقایون به نظر من عمده دلیلی کهباعث شده که این تایپک تبدیل بشه به موضوع آزاد اینه که : خوب خیلی ها اومدن کل پست های این تایپک رو خوندن اما چون جایی بری معرفی و قدرت مانور نداشتن یه نظر دادن و رفتن
قرار بد یه سایت طراحی بشه اعضاأ بیان اونجا
پس چی شد ؟
سرپرست تایپک کیه ؟
یکی بیاد مسئولیت رو به عهده بگیره ؟
اگه کسی نیست خودم بیام دست به کار شم

≡ ALEX ≡
پنج شنبه 09 آذر 1391, 12:11 عصر
بنده دارم کار ها رو پیگیری می کنم.. همه چیز هم داره به درستی پیش میره. کمی صبر داشته باشید کار استارت می خوره.

masoud_z_65
پنج شنبه 09 آذر 1391, 18:19 عصر
جناب الکس ما منتظریم

nima.sh
یک شنبه 12 آذر 1391, 20:40 عصر
دوستان عزیز....
تقریبا یک هفته مونده به قرار ملاقات،بازهم تاکید میکنم،حداقل برای یه بار هم که شده،تشریف بیارید،با هم یه صحبتی داشته باشیم،امیدوارم به توافق برسیم....
این پست هم جهت بالا آوردن تاپیک بود....
سرافراز باشید....

es.es.es
دوشنبه 13 آذر 1391, 01:23 صبح
به نظر من مدیران سایت بیان یه مرکز بزرگ بسازن که کارش این باشه هرکس تو ایران برنامه میخواد بده به این سازمان خصوصی بعد مدیرای سایتم همه اعضاشون رو به تفکیک سطح برنامه نویسی و شهرشون دسته بندی کنه ویه تیم تشکیل بده برای ساخت اون برنامه تو اون شهر از پولشم یه 10 درصد برداره

nokia1200
دوشنبه 13 آذر 1391, 05:14 صبح
به نظر من مدیران سایت بیان یه مرکز بزرگ بسازن که کارش این باشه هرکس تو ایران برنامه میخواد بده به این سازمان خصوصی بعد مدیرای سایتم همه اعضاشون رو به تفکیک سطح برنامه نویسی و شهرشون دسته بندی کنه ویه تیم تشکیل بده برای ساخت اون برنامه تو اون شهر از پولشم یه 10 درصد برداره

دوست گلم ما اومدیم پارسال توی استان فارس یک همچنین کاری کردیم ، شرح کارها در زیر است

تاسیس انجمن (هزینه اولیه از جیب شخصی)
برگزاری کلاس های رایگان برنامه نویسی و شبکه (ویژه علاقه مندان)
برگزاری سمینارها (ورود برای همه نوع قشر رایگان بود)
ولی اول توسط فرمانداری همه ما زیر سوال رفتیم و داشت برامون دردسر میشد
دوم هزینه شخصی جوابگو نبود و هیچ فردی اعم از موسسه دولتی و خصوصی حاظر نبود حتی کمک ناچیزی کند به همین دلیل سر 3 ماه نشده کلا از هم پاشید و رفت

vistacali
دوشنبه 13 آذر 1391, 05:46 صبح
محدودیت در کسب موفقیت ،ثروتمند شدن و پیشرفت،ناشی از محدودیتهای ذهنی است که خودمان ایجاد کننده آن هستیم.

gilsoft
دوشنبه 13 آذر 1391, 06:04 صبح
از مرداد 1368 تاکنون .. تو این کار هستم

همین قدر اینو عرض کنم که تو این کشور اگه پول نداشته باشی .. باید بشی کارگر یکی دیگه ...

تو شرکتهای زیادی کار کردم ... همه (بلا استثنا) موقع کار تخصصی ترین اطلاعات رو ازت میخوان و اما موقع حساب کتاب .. حقوق یه "رفته گر" رو بهت میدن !

همین الان (از مهر 1390) رو یه پروژه دارم کار میکنم (بخواد اغراق {و منم منم} نباشه) کمی از "همکاران سیستم" و "سپیدار سیستم" و "رایورز" نداره ... اما کی حالیش میشه ؟! ...

تو کشور ما (بلا استثنا) تمام کاربران (مصرف کنندگان یا خریداران) فکر می کنند یه نرم افزار مفت و مجانی نوشته میشه ...

ببخشید دلم پر بود .. سرتون رو درد آوردم .....

leonard
دوشنبه 13 آذر 1391, 18:01 عصر
از مرداد 1368 تاکنون .. تو این کار هستم

همین قدر اینو عرض کنم که تو این کشور اگه پول نداشته باشی .. باید بشی کارگر یکی دیگه ...

تو شرکتهای زیادی کار کردم ... همه (بلا استثنا) موقع کار تخصصی ترین اطلاعات رو ازت میخوان و اما موقع حساب کتاب .. حقوق یه "رفته گر" رو بهت میدن !

همین الان (از مهر 1390) رو یه پروژه دارم کار میکنم (بخواد اغراق {و منم منم} نباشه) کمی از "همکاران سیستم" و "سپیدار سیستم" و "رایورز" نداره ... اما کی حالیش میشه ؟! ...

تو کشور ما (بلا استثنا) تمام کاربران (مصرف کنندگان یا خریداران) فکر می کنند یه نرم افزار مفت و مجانی نوشته میشه ...

ببخشید دلم پر بود .. سرتون رو درد آوردم .....
این برنامه هایی که مثال زدید 20-30 سال سابقه دارند چطور برنامه شما با1 سال عمر با اونها برابری میکنه؟؟؟

leonard
دوشنبه 13 آذر 1391, 18:06 عصر
توی غرب هم همینطوری کسی به جایی نمیرسه
باید رزومه قوی داشته باشی تا بهتون اعتبار بدن
یکی از روشهاش هم نرم افزارهای اپن سورسه
الان خیلی پروژهای اپن سورس هست که شما با مشارکت در اونها میتونید خودتون رو محک بزنید

NasrEsk
دوشنبه 13 آذر 1391, 20:41 عصر
دوستان سلام، هم گفتم تاپیک بالا بیاد هم یه چند کلمه حرف زده باشیم،
آقا نیما خیلی برای این تاپیک وقت گذاشتن من ازشون تشکر می کنم و همچنین از بقیه
راستش این مملکت سالهاست از سوء مدیریت رنج می بره، سیاسیش نکنم
من تو یک سیستم سطح بالا تو این مملکت کارمند هستم، (ناظرم) واقعا خسته شدم از سیستم مدیریتی ای که ما داریم
هرچی بیشتر کارکنی بیشتر ازت کار می کشن
من معتقدم آدم باید آزادانه کار کنه و زندگی کنه
من با ادامه این بحث موافقم و تا آخرش هستم
حاضرم برای این کار وقت هم بذارم
اگه ملاقات جمعه باشه من حتما میام

nima.sh
دوشنبه 13 آذر 1391, 21:24 عصر
دوستان سلام، هم گفتم تاپیک بالا بیاد هم یه چند کلمه حرف زده باشیم،
آقا نیما خیلی برای این تاپیک وقت گذاشتن من ازشون تشکر می کنم و همچنین از بقیه
راستش این مملکت سالهاست از سوء مدیریت رنج می بره، سیاسیش نکنم
من تو یک سیستم سطح بالا تو این مملکت کارمند هستم، (ناظرم) واقعا خسته شدم از سیستم مدیریتی ای که ما داریم
هرچی بیشتر کارکنی بیشتر ازت کار می کشن
من معتقدم آدم باید آزادانه کار کنه و زندگی کنه
من با ادامه این بحث موافقم و تا آخرش هستم
حاضرم برای این کار وقت هم بذارم
اگه ملاقات جمعه باشه من حتما میام
ممنون دوست عزیز....
متاسفانه باید به اطلاعتون برسونم،نمایشگاه تا چهارشنبه دایره.....
قرار ملاقات ما هم روز دوشنبه هست،اگه تشریف بیارید خیلی خوشحال میشم....
پیروز باشید....

masoud_z_65
سه شنبه 14 آذر 1391, 11:39 صبح
آقا نمیا یه ایمیل گروهی برای بچه هایی که میخوان بیان بزن و تاریخ و ساعت و محل دقیق قرار رو مشخص کن...با تشکر

nima.sh
شنبه 18 آذر 1391, 22:33 عصر
سلامی دوباره به همه ی دوستان.....
بعد چند ماه،بالاخره روز الکامپ رسید(یعنی نزدیکه)،بی صبرانه منتظرم.....
از جناب ALEX میخوام که همه ی دوستان رو در جریان کارها قرار بدند،امیدورام که کنفرانس همچنان پابرجا باشه....
به امید دیدار در نمایشگاه الکامپ...

nima.sh
یک شنبه 19 آذر 1391, 14:12 عصر
نمیدونم دیگه باید چی بگم....!!!!!
بعد از این همه حرف،آخرش به کجا رسیدیم.....؟
به هیچی....!!!!!
همه اومدند حرف زندند،ok دادن،پس کجان....؟به جز چند نفر.....!!!!!!
ظاهرا قرار بود فردا قرار ملاقات باشه،نزدیک به چهار ماه میشه ما فقط پست دادیم ولی به هیچ جا نرسیدیم.....
به هر حال آرزوی موفقت برای همه دوستان رو دارم....
موفق و پیروز باشید....

programerinfonet
یک شنبه 19 آذر 1391, 14:24 عصر
دوستان حق با نیما جانه
چهارشنبه ساعت 11 صبح تو الکامپ هر کی هست یه پیام بده ما تکلیفو بدونیم

MAHDIhp_devsq
یک شنبه 19 آذر 1391, 17:02 عصر
اولا سلام
ببین آقا نیما شما به همین زودی نا امید نشو و پا پس نکش
حالا حالاها باید این پست ها زده بشن شاید هم چند سالی بگذره و از همه مهمتر اکثریت مثل شما فکر کن یا به نتیجه ای که شما رسیدی برسن طول میکشه
و این یه چیز طبیعی هست
تا جمعی نظرشون عوض بشه یا ارادشون تغییر کنه
باید از این جور بحث ها زیاد بشه تا به یک اراده جمعی محکم یا طرز فکرامون عوض بشه چند سالی طول می کشه و شما هم بخواهی به زور کاری را انجام بدی نتیجه نمیگیری و من از شما تشکر میکنم
البته من هم مثل شما فکر میکنم
التماس دعا و به امید موفقیت شما

zahra6377
یک شنبه 19 آذر 1391, 17:30 عصر
من دوس دارم بيام.اما تو مشهدم چطور ميتونم بيام؟

programerinfonet
یک شنبه 19 آذر 1391, 17:52 عصر
مثلمأ پیاده که نمیشه یا با هواپیما یا با قطار:قهقهه:
اگه تو تهران اقوامی دوستی فامیلی دارین هم بیاییدالکامپ و هم دیدار اقوام
این دیگه چه سوالی بود

zahra6377
یک شنبه 19 آذر 1391, 18:06 عصر
نه اصلا امكانشو ندارم كه بيام،ولي خيلي به كاراي دسته جمعي علاقه دارم اونم يه عده كه ميخوان واقعا صادقانه با هم كار كنن.

programerinfonet
یک شنبه 19 آذر 1391, 18:11 عصر
خوب ایشاالله اگه کارا خوب پیش رفت شما رو هم تو پروژه زحمت میدیم
هرچند آقا نیما هم مثل شما راهش دوره اما داره میاد

nima.sh
یک شنبه 19 آذر 1391, 19:43 عصر
دوستان از همگی ممنون....
اما در جواب گفته های دوستمون MAHDIhp_devsq باید بگم که این کار برای فقط برای منافع شخصی خود من نیست،آخه خیلی سخته که ببینی،چند نفر اومدند بهت ok دادن ولی سر عمل گذاشتن کنار....
البته این بار اول نیست که از این اتفاقات برام میفته،ولی به هر حال دوستانی مثل علیرضا(programerinfonet) و خیلی از دوستان دیگه که اسمشون خاطرم نیست هستن که همیشه بودند....
به هر حال خوشحال میشم که از نزدیک همه با هم ملاقات کنیم....
موفق و سربلند باشید...

MAHDIhp_devsq
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:10 عصر
البته فقط شامل حال آقا نمیا عزیز نمیشه بلکه کلا ما ایرانیا همین طوری هستیم که کار گروهی نمی توانیم انجام بدهیم ولی من خودم خیلی دوست دارم کار گروهی انجام بدهم و شاید مثل من و شما(نیما) کم هم نباشند ولی به علت موقعیت هایی که دارن تا حدودی دست هاشون را بسته ,قادر به کارهایی خارج از برنامه زندگی شون نباشند لااقل کم.اتقاقا خوب هست که این جور بحث هها شکل میگیره و بعضی ها رو بیدار میکنه و تاثیراتی را داره و وادار به فکر کردن در مورد این مشکل میکنه .من همیشه البته تو تخیلاتم بیشتر به این موضوع فکر میکردم و به خودم میگفتم کاش میشد بیام تمام برنامه نویسان قم(شهرم)یا بیشترشون را جمع کنم و یک شرکتی تاسیس کنم و دستمون رو از مایکرو سافت قطع کنم.مثلا برای خودمون زبان برنامه نویسی جدایی داشته باشیم ,سیستم عامل بومی داشته باشیم و غیر...
والسلام

programerinfonet
یک شنبه 19 آذر 1391, 23:22 عصر
دقیقأ دوست عزیز خیلی خوبه که این طوری فکر می کنی چون منم مثل تو فکر می کنم
تو تخیلاتت مارو هم استخدام کن تو پروژه
خلاصه که دوستان یه دست چیییییییی صدا نداره
اونایی که این کاره ان پایه ان بیان تو میدون مهم کار تا حدودی مهمه بیشتر انگیزه و اراده و همچنین روحیه ی کاریه
به امید روزی که همه ی بروبچه های باحال جمع شنو یه حرکت بیان در حد جهان

≡ ALEX ≡
دوشنبه 20 آذر 1391, 01:11 صبح
دوستان چرا دارید الکامپ رو به کنفرانس ربط میدید؟!!! شما ها می خواهید همدیگه رو ببینید، خوب قرار بگذارید ببینید!! این چه ربطی به بحث کنفرانس ما داره؟!!اگر هفته ای یه بار میام تو فروم به خاطر درگیری های شرکت هستش، دلیل بر عدم پیگیری من نیست. ضمنا شما توجه داشته باشید که این یه چیز ساده نیستش!! من باید از کلی آدم مهم دعوت کنم و هماهنگ کنم باهاشون، باغ ما رو پلمپ کردن تا یه مدت، باید یه سالن یا باغ دیگه اجاره کنم در موعد مقرر و .. و .. و ... . چیزی رو که قبول کردم انجامش بدم زیرش نمی زنم!! مگر کسی مجبورم کرده بود؟!! :)

این تاخیر هم ریشه اش در درگیری های اخیر شرکتم هست. بحث ها و پروژه های سنگینی در دست داشتیم و داریم که به زودی به ثمر می رسند و بعدش یه مدت نفس راحتی خواهیم کشید.

ارادتمند

programerinfonet
دوشنبه 20 آذر 1391, 09:12 صبح
دادا چرا ناراحت میشی ؟
بچه ها میگن که تو الکامپ قرار بیان با یه تیر دو نشون بزنیم
آخه یکسری ها از راه دور میان

≡ ALEX ≡
دوشنبه 20 آذر 1391, 13:15 عصر
دوست عزیز این پروسه رو دوستان کمی دست کم گرفتند. همانطور که در اوایل عرض کردم بنده مراحل کار رو طراحی و برنامه ریزی کرده ام و یکسری قوانین و یکسری سیاست های کاری در اینجا تعریف شده. ضمنا کنفرانسی که صحبت اش رو می کنیم مهمانی دوستانه نیست، یک مناسبت رسمی هست در یک مکان رسمی با آدم های رسمی و موضوعات تخصصی. لذا افراد برای شرکت و عضویت در این کنفراس و گروه توسعه باید Qualify بشوند. مگر اینکه تنها به عنوان ناظر و فقط در کنفرانس دوره ای اعضا برای شنیدن گزارشات و تحقیقات حضور پیدا کنند. مورد بعدی اینه که افراد اصلی گروه هیچ مشکلی برای رفت و آمد نخواهند داشت پون برای افراد سرشناسی که از شهرستان تشریف میارند هتل می گیریم. اعضای غیر رسمی هم الزامی به حضور شان نیست چون فیلم این همایشات در وبسایت قرار می گیره که می تونن با کیفیت های مختلف دانلود کنند.

من نمیدونم آیا به کنفرانس هایی همچون Defcon یا BlackHats یا ICCSIT و ... تشریف برده اید یا خیر. یا اینکه با روند کاری شان آشنا هستید یا نه. به هر حال بحث ما هم جدای از بحث آنها نیست و روال کاری مشابهی را می طلبد.

پروسه طولانی و پر زحمتی داره اجرای این کنفرانس که تقریبا بیش از نیمی از آن انجام گرفته. و اما در مورد الکامپ نمیدونم شما چطور می خواهید در عرض سه یا چهار ساعت آن هم در وسط نمایشگاه، بحث فنی و علمی هم راه بیندازید، ولی جهت دیدار دوستان و اعضای این فروم مکان نسبتا خوبی هست. خلاصه اینکه این دو مورد هیچ ربطی به هم ندارند و کنفرانس هم بچه بازی و ... نیست که بخواد در عرض 1 روز سمبل شه. هماهنگی با چندین فرد، رزرو سالن، اخذ مجوز، هماهنگی با شهرداری، مشخص کردن سیر گفتگو ها و روند برنامه، پذیرایی، اقامت، ... . همه این ها زمان بر هستند و کار می برند.

ارادتمند

nima.sh
دوشنبه 20 آذر 1391, 15:44 عصر
ممنون جناب ALEX....
خدای ناکرده کسی به شما جسارت نکرد(البته،برداشت من اینطور بوده که شما یه خورده دلخور شدید)....
تمام صحبت های شما صحیح،اگه شما لطف کنید یه زمانی رو معین کنید،که همه بتونند بیان،خیلی عالیه،خب بالاخره بعضی از دوستان کارمند هستن،بعضی ها وقت ندارن،و خیلی ها مشکل دارن،اگه کمکی از دست من برمیاد با کمال میل حاضر به همکاری هستم....

≡ ALEX ≡
سه شنبه 21 آذر 1391, 04:29 صبح
نه نیما جان، دلخوری نداره من هم آدمی نیستم که زود برنجم. فقط خواستم دوستان با سیر کار آشنا بشوند و عجله نکنند. من فقط از این دغدغه های اخیر شرکت فارغ بشم 100% تمرکز و توانم رو روی این کار می گذارم. از همتون هم کمک خواهم گرفت، به وقتش.

ارادتمند

nima.sh
سه شنبه 21 آذر 1391, 04:52 صبح
یه دنیا ممنون،به هر حال من با تمام وجود حاضر به همکاری هستم...

sheytan69
سه شنبه 21 آذر 1391, 09:50 صبح
ببينيد انقد صفحات زياد بود حدود 20 پيج من اعصابم نكشيد تمام نظراتو بخونم---بخدا اگه انقد نظر كه اينجا داديد روحيه تيمي داشتيد ده تا شركت ماكروسافت راه مينداختيد

دوستان خيلي ها منفي نگر هستن--نميشه بهشون خرده گرفت تو اين بازار و ايران ما كه همه حداقل يكي دو بار تو كارشون شكست خوردن بايدم بدبين بود

ولي دوستان من با نظرات نمياجان موافقم

به سادگي ميشه اين كار رو راه انداخت

درسته مشكلاتي هم هست--بايدم باشه... اگر مشكلات نبود كه منطقي هم در كار نبود

يه مثال ساده....: خاله ي بنده با دو سه تا از رفيقاش پيگير وامو اينحرفا شدن براي خريد يك خونه و تعليم قرآني چندين كودك و ... در عرض 4 ماه حدود 600 ميليون تونستن بدست بيارن و خونه رو در كرج بخرن
فقط 50 مليون از دفتر رياست جمهوري دريافت كردن
حالا شما هي بگو
يعني از 4 تا زن كمتريم؟ نميگم بريم كمك خيرخواهانه جمع كنيم نه!! اين همه سرمايه گذار من خودم زياد ديدم اما بخاطر اينكه بقول دوستمون يه دست صدا نداره بودم ترسيدم و پا پيش نذاشتم

به نظر من ميشه كار رو شروع كرد و كم كم به همه مشكلات چيره شد.. اخلاقيات شخصيتها و هزاران مشكل ديگر... دوستان همه بچه هاي سالم و با اعتقادي هستن كه كم هم نيستن و هر كي پايست يا علي ميگه و كار رو شروع كنيد

قرار فردا هم نزديكه--انشالا همديگر رو خواهيم ديد

programerinfonet
سه شنبه 21 آذر 1391, 17:12 عصر
دقیقأ منم با نظر این دوستمون موافقم
افرادی هستن که با این که خیلی مشغله ی کاری دارن اما بازم از همون اول پیگیر ماجرا و تایپک بودن
افرادی چون همین نیما ، الکس ،خودم و ...
آقا بیایید تو میدون . مطمئن باشید ما می تونیم و موفق می شیم

sheytan69
سه شنبه 21 آذر 1391, 20:16 عصر
من يه قولي رو به همتون ميدم--- ايران تا 3-4 سال ديگه جزء اولاي نرم افزار دنياست----سيستم عامل بومي داره و اينكه سيستم عامل براي استفاده تمام كشور ها و زبانها و خيلي پيشرفتاي ديگه و برنامه هاي عمومي ديگه
حالا ما و خيلياي ديگه ميتونيم جزء اولين نفراش باشيم كه اين ايده رو پايه ريزي مي كنيم

kernel
شنبه 02 دی 1391, 15:13 عصر
سلام - ماشالله دوستان انقدر حرف زدین 20 صفحه شده آدم حوصله اش نمیگیره این همه مطلب رو بخونه :)

از اونجای که همه شما سروران خیلی بیشتر از بنده به مباحث و بازار نرم افزار آشنایی دارین خواستم یه سوالی از شما عزیزان بپرسم
( با سواد ناقص خودم حرف می زنم ، پس اگه احساس کردین غیر تخصصی هست لطفا به دل نگیرین )

از دید من که یه برنامه نویس عادی هستم علاوه بر خود سیستم عامل ، بحث مهمتر نرم افزارهای موجود برای اون سیستم عامل هست
فرض کنیم یه تیم جمع شد و حمایت شد و سیستم عامل هم تولید کرد
همه ی مردم ایران هم ناگهان دچار فرهنگ کپی رایت شدن و غرور ملی شون زد بالا و همه اومدن سیستم عامل ما رو خریدن ! ( مردم ، شرکتها ، سازمان ها ..... )
خب حالا تو این سیستم عامل جدید فایل های ورد و اکسل و پاورپوینت من نشون داده میشه ؟
می تونم فیلم هامو ببینم - عکس هامو چطور ؟
من یه گرافیست هستم ! زندگی و کار من با فتوشاپ می چرخه ! میتونم فتوشاپ رو توش نصب کنم ؟
من یه انیماتور هستم ! می تونم توش 3dmax و maya و zbrush نصب کنم ؟
من یه بازی ساز هستم ! میتونم توش Unreal و unity نصب کنم ؟
اصلا من یه بچه هستم که دوست دارم بازی کنم همش ! میتونم بازی هامو اینجا نصب کنم ؟
من یه شرکت دارم با کلی صندوق دار ! می تونم نرم افزار حسابداری روش نصب کنم ؟
من یه آهنگ سازم ، من یه فیلم سازم ، من یه معمارم ، من دانشجوی مکانیک هستم ، من دانشجوی مدیریت هستم ، من یه .............

اگه این برنامه ها برای سیستم عامل ما وجود نداشته باشه چطور این آدمها می تونن با کامپیوترشون ارتباط برقرار کنن و از اون استفاده کنن ؟
قراره همه این طیف بزرگ برنامه ها رو ما بنویسیم ؟
یا اینکه سیستم عامل ما برنامه های ویندوزی رو ساپورت می کنه ؟ ( اگه اینطوره که خود ویندوز ساپورتش بهتر هست و کسی نمیاد سیستم عاملی نصب کنه که راهی که مایکروسافت 40 ساله رفته این اول کارشه رو بخره )

قراره برنامه های مکینتاش رو ساپورت کنه ( بازم همون داستان )

قراره لینوکس ساپورت باشه ؟
بفرمایین این هم سیستم عامل های بومی بر پایه لینوکس :

زمین (http://xamin.ir/fa/) و قاصدک (http://www.ghasedak.ir/portal/) و .......

اینها سیستم عامل های ایرانی هستند که کلی جا واسه کار دارند ! کلی نرم افزار که نیاز مردم و بازار کار هست باید برای این سیستم عامل ها آماده بشه !

شما که برنامه نویس هستید همتون ، و اینهمه عشق و علاقه واسه کار تیمی و ملی دارین . واقعا چقدر حاضرین وقت بزارین؟ بشین برنامه نویس لینوکسی ؟! IDE تون رو عوض کنین و ...... ؟

اگه این سیستم عاملهایی که معرفی کردم رو قبول ندارین و حاضر نیستین براش برنامه بنویسین و می خواین که حتما خودتون یه سیستم عامل 100% بومی بسازین که نه ویندوز باشه نه مک نه لینوکس ! پس لطفا به اون سوالهای بالا پاسخ بدین که چطور اون طیف از نیازها رو برطرف می کنین ؟
ممکنه استدلال شما این باشه که سیستم عامل رو می سازین ، حالا یواش یواش برنامه نویسا میان برای سیستم شما برنامه تولید می کنن ! شما که خودتون برنامه نویس هستین الان برای سیستم عاملی که هزاران هزار صفحه راهنما و ابزار برنامه نویسی داره نمی خواین برنامه تولید کنین ! چطور در آینده که سیستم عامل شما تولید شد برنامه نویسها رو ترغیب می کنین برای پلتفرم شما برنامه تولید کنن ؟

راستی زبان برنامه نویسی جدید هم می خواین به دنیا معرفی کنین ؟
IDE جدید هم یعنی تو راهه ؟

ممنون می شم به سوال هام جواب بدین !
بازم عذر خواهی می کنم اگه دیدگاهم غیر کارشناسی و سطحی بود !

MAHDIhp_devsq
چهارشنبه 27 دی 1391, 09:10 صبح
من هم با نظر آقا kernelموافقم تنهای ویژگی بزرگ ویندوز همین امکان نصب انواع برنامه روش هست ...

hamedAdmin
چهارشنبه 27 دی 1391, 11:46 صبح
جناب nima.sh
گیرم که همچو موری از این ســـــنگ بگذری
کوهیست پشت سنگ از این بیشتر مکوش

alias136790
چهارشنبه 27 دی 1391, 20:25 عصر
من در جریان کامل بحث نیستم اما میخوام بگم با یه سیستم عامل بومی مخالفم ، مثلا همین ویندوز، کار یه شرکت یا یه کشور نیست، بلکه مجموعه عظیمی روش کار کردن،
اگه سیستم عامل بومی باشه فقط تعداد محدود، بومی ایران، میتونن تو پیشرفتش به ما کمک کنن. و استفادش هم محدود به داخل کشور میشه.
به هر حال شرمنده من نتونستم بیام کنفرانس .حالا کار به کجا رسید؟