PDA

View Full Version : راهنمایی در رابطه با اتصال به دیتابیس از طریق اینترنت

sirvan-me
جمعه 10 شهریور 1391, 21:24 عصر
سلام به همه ی دوستان من در حال نوشتن نرم افزار آزمون ساز هوشمند ساده هستم که شامل دو نسخه ی دانش آموز و مدیر هستش . نسخه ی مدیر که روی کامپیوتر سرور نصب میشه و مشکلی نداره . اما نسخه ی دانش اموز به این صورت هستش که دانش آموزان از خونه یا هر جا با استفاده از نرم افزار مخصوص خودشون به سرور از طریق اینترنت Connect میشن و یکسری عملیات رو انجام می دن ... می خواستم بدونم که دستورات و کوئری ها تو این نوع نرم افزار ها تغییر می کنه ؟ و اینکه Connection String رو تو نرم افزار دانش آموز باید چطور تعریف کنم ؟
خوشحال میشم راهنمایی بفرمائید ..... ممنون

programerinfonet
جمعه 10 شهریور 1391, 22:28 عصر
دوست عزیز تا اونجا که من می دونم فقط مسیر بانکتو هاست میدی
بقیه چیزا یکیه

sirvan-me
شنبه 11 شهریور 1391, 08:31 صبح
یعنی بایستی به این صورت باشه :
Con.ConnectionString = "SERVER=IP Address\Instance Name,1433;DATABASE=database name;Integrated Security=true";

همین کافیه !!! اونوقت بعد از اتصال دیگه مشکلی تو اجرای کوئری ها پیش نمیاد !!! لطفا راهنمایی بفرمائید .

AmirGhasemi
شنبه 11 شهریور 1391, 09:47 صبح
من هم با اجازه بزرگترها حرف دوستان را تاييد مي كنم
نيازي به هيچ تغيير نيست! شما در كانكشن استرينگ فقط بايد IP هسات و بانك خودتو بدي بقيه چيزها عاديه!
منتها من پيشنهاد مي دم كانكشن ايترينگ را داخل كد سي شارپ تعريف نكني بلكه اونو داخل App.Config بنويسي اينطوري اگه فردا روزي آدرس IP هاست عوض شد با يك اطلاعيه مي توني به كاربر بگي كه اونو عوض كنه!
در ضمن دوست عزيز معمولا اينگونه پروژه ها را بصورت وب مي نويسن! وقتي وب بنويسي و بذاري روي اينترنت ديگه اين دردسرها را نه خودت داري و نه كاربر!

sirvan-me
شنبه 11 شهریور 1391, 13:19 عصر
یعنی به نظر شما نوشتن این سبک برنامه نویسی اشتباهه ؟!!!! ببینید من خواستم تحت وب نباشه و به صورتی که گفتم باشه ...به نظرتون این روش چه مشکلاتی می تونه به همراه داشته باشه ؟!!!

sirvan-me
شنبه 11 شهریور 1391, 14:50 عصر
دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید .......

AmirGhasemi
شنبه 11 شهریور 1391, 15:22 عصر
سيروان عزيز
اگه يه سري به مركز انفورماتيك معاونت نيروي انساني رياست حمهوري بزني اونجا چند تا نرم افزار اموزش از راه دور استاندارد انتخاب شده و توصيه مي گردد
علاوه بر اين داشنگاه شريف و اميركبير هم روي اين كار كردند و در حال حاضر دانشجويان الكترونيكيكه مي گيرن از اين راه اموزش مي دن
نوشتن اين نرم افزار بصورت WinApplication شك نكن كه اشتباهه
اينگونه نرم افزارها بايد حتما وب باشه! بنا به هزاردليل!!!!
اگه شما ويندوزي بنويسي حداقل مي تونه اين چند تا مشكل را داشته باشه:
1) عدم سازگاري با كامپيوترهاي كاربر
2) نياز به نب مجدد در صورت بروزرساني نرم افزار
3) عدم دسترسي مناسب كاربر در هر مكاني به دوره هاي اموزشي به نحوي كه محبور به نصب مداوم نرم افزار داشته باشه
4) احبار به استفاده از برنامه نويسي سوكت و WCF جهت استفاده از امكانات شبكه كه اين پروژه را سنگين تر مي كنه
و هزار تا ديليل ديگه!! آقا اشتباه نكن برو سراغ وب!

sirvan-me
شنبه 11 شهریور 1391, 20:09 عصر
دوست من یه سوال دیگه ... من الان به صورا WinApp نرم افزارم تقریبا کامله چطور می تونم اون رو به برنامه ای تحت وب برگردونم ؟!!!! اصلا امکانش هست که بشه به طور ساده این کار رو کرد ؟!!!!!!

ehsan7007
شنبه 11 شهریور 1391, 20:18 عصر
این نظره منه :

یه برنامه ی تحت وب به عنوان رابط درست کن که برنامت به اون وصل بشه و نه مستقیم به سرور.
اینطوری امنیتش هم بیشتره.

sirvan-me
شنبه 11 شهریور 1391, 21:29 عصر
میشه یذره بیشتر توضیح بدی احسان جان !!!!!!

ehsan7007
شنبه 11 شهریور 1391, 22:28 عصر
میشه یذره بیشتر توضیح بدی احسان جان !!!!!!

حتما.
می تونی برای مدیریت بیشتر یه برنامه ی تحت وب بنویسی که وظیفش ارتباط بین دانش اموز و مدیر هستش.
مزایاش هم اینه :
1. امنیتش بیشتره (اگه دنش اموزی خواست شیطونی کنه ، باید دوتا برنامه رو هک کنه).
2. مدیریت و کنترل بیشتر (مثلا تعداد افراد انلاینی که در حال استفاده هستن یا کل ازمون های گرفته شده با برنامه یا حتی محدودکردن بعضی کاربران و ...)
3.توانایی اپدیت برنامه
4. کمتر شدن حجم برنامه
5. توانایی کار در حالت آف لاین

البته سیروان جان ، راه های خیلی زیادی وجود داره که این یکیشونه و ممکنه نظر خیلی ها چیزه دیگه ای باشه و پیشنهاد می کنم از بقیه هم یکم نظرشون رو بپرسی.
ولی در مجموع من با تحت وب بودن کل برنامه مخالفم ، چون اولا دسترسی بهش خیلی خیلی عمومی میشه و دوما ، در کاربردش مشکلاتی وجود داره.

هم سود برنامه win app بیشتره و هم فرض کن که بیشتره دانش اموزان به اینترنت و مخصوصا پر سرعت دسترسی ندارن و نرم افزار های تحت ویندوز امکانات و جذابیت بیشتری دارن (در این مورد) ، اگه اینطوری بخواد در سطح گسترده تر از یک شهر اجرا بشه به مشکل بر می خوره .

در هر صورت بازم میگم که اینا نظره منه و ممکنه کاملا اشتباه باشه!

موفق باشی دوست من!:چشمک: