PDA

View Full Version : اجرای خط به خط php

saadatmandi
پنج شنبه 15 دی 1384, 11:21 صبح
سلام
ببخشید اگر سوال خنده داره
آیا محیطی وجود داره که بتونه برنامه های نوشته شده تحت زبان php رو به صورت خط به خط اجرا کنه ؟

houtanal
پنج شنبه 15 دی 1384, 11:26 صبح
zend
(الان امید میاد میگه komodo)

saadatmandi
جمعه 16 دی 1384, 08:49 صبح
zend

سلام
من zend رو دانلود کرده یه سرور داشت یه کلاینت اینو چطوری باید نصب کرد .
باید روی دوتا کامپیوتر که یکی رو سرور کرد ویکی کلاینت باشه ؟

oxygenws
جمعه 16 دی 1384, 09:43 صبح
من اومدم :) و همچنان کومودو رو پیشنهاد می کنم.

saadatmandi
جمعه 16 دی 1384, 15:52 عصر
من اومدم :) و همچنان کومودو رو پیشنهاد می کنم.

خوب تقریبا فهمیدم چیکار کنم
اما وقتی که می خوام روی phpnuke تستش کنم ایراد میگیره

oxygenws
جمعه 16 دی 1384, 17:12 عصر
ایراد میگیره
با چه برنامه ای؟ چه ایرادی؟

saadatmandi
جمعه 16 دی 1384, 23:04 عصر
با چه برنامه ای؟ چه ایرادی؟

من همین zend رو نصب کردم و اونو طوری نصب کردم که با easyphp بتونه کار کنه .یعنی از قسمت mysql ,phpmyadmin برنامه easyphp بتونم استفاده کنم . وتو محیط zend هم بخوبی با mysql ارتباط برقرار میشه و جداول phpnuk رو باز میکنه (از قسمت sql برنامه zend)
اما وقتی که از zend فایل index.php محیط phpnuk رو باز می کنم و run می کنم ایراد میگیره اینم ایرادها

Debug session started.
Notice: C:\Easy1.8\www\html\mainfile.php line 95 - import_request_variables() [<a href='function.import-request-variables'>function.import-request-variables</a>]: No prefix specified - possible security hazard
Debug Strict (PHP 5): C:\Easy1.8\www\html\db\mysql.php line 30 - var: Deprecated. Please use the public/private/protected modifiers
Debug Strict (PHP 5): C:\Easy1.8\www\html\db\mysql.php line 31 - var: Deprecated. Please use the public/private/protected modifiers
Debug Strict (PHP 5): C:\Easy1.8\www\html\db\mysql.php line 32 - var: Deprecated. Please use the public/private/protected modifiers
Debug Strict (PHP 5): C:\Easy1.8\www\html\db\mysql.php line 33 - var: Deprecated. Please use the public/private/protected modifiers
Debug Strict (PHP 5): C:\Easy1.8\www\html\db\mysql.php line 34 - var: Deprecated. Please use the public/private/protected modifiers
Debug Error: C:\Easy1.8\www\html\db\mysql.php line 54 - Call to undefined function mysql_connect()
Debug session ended.

oxygenws
جمعه 16 دی 1384, 23:24 عصر
توضیحات اشکالات کامله و با خوندن متن انگلیسی میشه فهمید مشکل از کجاها است.
شما دقیقا مشکلتون کدوم بخشه؟

Bahram0110
جمعه 29 تیر 1386, 14:13 عصر
1 - من وقتی می خوام با zend یه برنامه php رو دیباگ کنم بعضی وقتا این ارورو می ده :
Status: 404
X-Powered-By: PHP/5.2.0
Content-type: text/html

No input file specified.
البته من فقط فایل اصلی برنامه یعنی index.php رو باز می کنم آیا فایل های دیگه هم باید باز باشن؟؟؟
2- کومودو رو از کجا دانلود کنم؟؟؟

oxygenws
جمعه 29 تیر 1386, 15:42 عصر
2- کومودو رو از کجا دانلود کنم؟؟؟
من الان، در این بازهء زمانی zend رو توصیه می کنم :) اما اون زمان قطعا کومودو بود :دی
کومودو رو برای html و css توصیه می کنم :)

Bahram0110
جمعه 29 تیر 1386, 17:01 عصر
من الان، در این بازهء زمانی zend رو توصیه می کنم :) اما اون زمان قطعا کومودو بود :دی
کومودو رو برای html و css توصیه می کنم :)

نقل قول کردی ولی یادت رفته جواب بدی لینک؟؟؟ :لبخند:

oxygenws
یک شنبه 31 تیر 1386, 01:42 صبح
تنبل خان، گوگل کن!
activestate.com

amirhosein
دوشنبه 01 مرداد 1386, 08:34 صبح
اگه عشق دات نت هستید یا دات نت کار بودید و حالا عاقل شدین D: و میخواین که از دات نت برای نوشتن و دیباگ پی اچ پی استفاده کنید برید سراغ VSPHP

arash_hemmat
جمعه 05 مرداد 1386, 16:23 عصر
[quote]من الان، در این بازهء زمانی zend رو توصیه می کنم :) اما اون زمان قطعا کومودو بود :دی/QUOTE]
من هم در این بازه زمانی (و هم در بازه‌های زمانی گذشته) استفاده از Eclipse PHP رو توصیه میکنم. Eclipse در اصل یک محیط توسعه Java بود که بصورت آزاد منتشر میشه و سال قبل با اضافه کردن یک plugin اون رو برای کار با PHP متناسب ساختند (نسخه از eclipse برای ruby هم منتشر شده) و الان این محیط توسعه با zend رقابت میکنه و تنها فرقش اینه که eclipse بصورت open source و مجانی منتشر میشه ولی برای کار با zend باید اون رو خرید یا کرکش کرد.
در حال حاضر دو نسخه اصلی از eclipse PHP وجود داره:
۱.نسخه منتشر شده توسط بنیاد eclipse
http://www.eclipse.org/pdt/

۲.نسخه منتشر شده توسط zend
http://www.zend.com/pdt

البته این دو نسخه تفاوت چندانی با هم ندارند.
راحتترین راه نصب و استفاده دانلود کردن بسته All in one است که تمام چیزهایی را که لازم دارید را یکجا نصب میکند.

arash_hemmat
جمعه 05 مرداد 1386, 16:34 عصر
یادم رفت بگم که نسخه‌ای که بنیاد eclipse منتشر میکنه Debugger نداره و اگر به Debugger احتیاج دارین میتونین از Zend Debugger یا XDebug from bugzilla استفاده کنید:
http://www.eclipse.org/pdt/faq.php

اگر هم حوصله نصب این چیزها رو ندارین و یا یک کاربر تازه‌کار هستین بهتره که نسخه‌ای رو که zend منتشر کرده دانلود کنین که همراه با Zend Debugger منتشر میشه:
http://www.zend.com/pdt#all_in_one

موفق باشید

hidensoft
جمعه 05 مرداد 1386, 21:19 عصر
در خود سایت زند این شرکت دیباگرش رو مجانی روی eclipse گذاشته می تونید به یه سرچ توی سایتش دانلود کنی.
اگه نتونستی بگو لینک بهت بدم.