PDA

View Full Version : سوال: نمایش پیغام برای کاربر فقط در یک زمان

ravand
شنبه 11 شهریور 1391, 22:00 عصر
سلام
من میخواستم برای کسی که وارد سایتم میشه یک پیغامی رو فقط در یک زمان نمایش بدم. یعنی فقط برای اولین بار که وارد سایتم میشه پیغام رو نمایش بدم و وقتی به صفحات بعدی میره دیگه این پیغام نمایش داده نشه و حتی اگه همون صفحه رو هم رفرش میکنه دیگه اون پیغام نیاد. گفتم حتما برای این کار به php نیاز دارم.
متشکرم.

alitavakoli
شنبه 11 شهریور 1391, 22:08 عصر
بهترین گزینه برای اینکار استفاده از کوکی هاست

alishmas
شنبه 11 شهریور 1391, 23:36 عصر
میتونی یه فیلد در جدول پروفایل کاربر اضافه کنی به نام msg_state که پیش فرض 0 باشه و وقتی برای بار اول پیغام نمایش داده شد مقدار این فیلد به 1 تغییر کنه و هنگام نمایش پیغام مقدار این فیلد چک شود اگر 0 بود یعنی برای بار اول است و نمایش داده شود و اگر 1 بود قبلا پیغام نمایش داده شده و نیازی به نمایش مجدد نیست.

Unique
شنبه 11 شهریور 1391, 23:41 عصر
برا یاین کار شما باید بتونی کاربر را شناسایی کنی ! اگه منظورتون کاربران عضو باشه بهترین کار استفاده از database و مثلا فیلدی هست که میشه با یک flag از نمایش داده شده یا نشده مطلع شد اما اگه منظورت هر کاربری باشه تنها راه شما کوکی هست البته باید کوکی را حداقل زمانی برای پاک شدنش تعریف نکنی و مثلا اگه کاربر با چند تا مرورگر بیاد چند با پیام را میبینه خلاصه اگه میشد کاربر را تشخیص داد خیلی مشکلات حل میشد اما راه حل ها همین ها هستند !