PDA

View Full Version : کمک به یه تازه کار

na3er-faraji
شنبه 01 آذر 1382, 04:29 صبح
به نام خدا
من تازه عضو شدم و ورود خودم رو به جمع تبریک میگم :lol: ( خوش اومدعزیز :twisted: )
راستش رو بخواید من میخوام یه پروژه بانک اطلاعاتی واسه مدرسه بنویسم .اول میخواستم با اکسس این کار رو انجام بدم . ولی چون دیدم فایل ها exe نمیشه خوشم نیومد . حالا میخوام فاکس پرو یاد بگیرم . دو تا سوال داشتم . اول اینکه آیا فایل ها رو میشه در این برنامه exe کرد یا باید تحت خود برنامه اجراش کرد . سوال دوم اینکه میخواستم ببینم از فاکس داس شروع کنم یا مستقیم برم سراغ ویژالش . من خودم که گفتم بهتره اول از داس شروع کنم تا یه کمی با دستورات آشنا بشم بعد برم سراغ ویژال . منتظر پاسخ شما عزیزان هستم :wink:

kia1349
شنبه 01 آذر 1382, 06:53 صبح
دوست عزیز و تازه وارد به جمع ما خوش اومدی(1)
از فاکس میشه exe ساخت اگه با فاکس داس میخواهی برنامه نویسی رو شروع کنی برای exe کردن به watcom c احتیاج خواهی داشت
خیلی نگران نباش اکه تو برنامه تو نوشتی خودم اونو بهت میدم(2)
اگه با فاکس داس شروع کنی خیلی خوبه چون بهتر به این زبان مسلط میشی ولی اگه تصمیم گرفتی یهو ویژوالشو کار کنی بهت کمک میکنیم(3)
اگه به فارسی ساز پرینتر اپسون یا لیزری نیاز داشتی توی دست و بالمون یه چیزائی هست(4)
خلاصه تنها نمیمونی(5)
سورس مثال هم خواستی بهت میدیم البته اولش نه!! باید یه خورده کار کنی تا دستت راه بیفته اگه اینطوری بود بعدش بهت میدیم(6)
فعلا خداحافظ(7)

علی رفیعی فرد
شنبه 01 آذر 1382, 07:05 صبح
تازه وارد سلام
شانس اوردی که الطاف کیا شامل حالت شده.
ورودت رو به جمع خودمون تبریک میگم و امیدوارم موفق باشی.

na3er-faraji
شنبه 01 آذر 1382, 10:19 صبح
علی و کیای عزیز ممنون از لطفتون
آقا کیای عزیز منم خودم نظرم روی فاکس داسه تا اول یکم با دستورا آشنا بشم . البته من قبلا بیسیک و پاسکال کار کردم و اون جور که شنیدم یادگیری فاکس در مقابل پاسکال صفر حساب میشه . یعنی خیلی راحته . فعلا کتاب خودآموز بانک اطلاعاتی نوشته مهندس سعید سیادت رو گرفتم و دارم با دستوره آشنا میشم فعلا من مشکل اصلیم در مورد فارسی نوشتن توی فاکسه . البته تو این کتاب گفته برای فارسی سازی باید از توابع شرکت نفت استفاده کنیم . لطفا اگه میشه لینکش رو بزارید و بگید چه طوری میتونم فارسی تو فاکس داس بنویسم . یه دنیا ممنون و تشکر از همه

س.حمیدیانفر
شنبه 01 آذر 1382, 16:29 عصر
سلام دوست عزیز
ورودت به جمع با صفای بر بچه های این سایت رو تبریک میگم

kia1349
شنبه 01 آذر 1382, 17:23 عصر
از لطف همه سپاسگذارم
در اولین فرصت اینکارو میکنم

Andy
یک شنبه 02 آذر 1382, 09:22 صبح
سلام
و یه سلام مخصوص خدمت دوست جدیدمون ، خوش اومدی 8)
آقا تو شروع کن اگه کمک خواستی همه بر و بچه های با صفای این سایت مثل آقایون کیا ، حمیدیانفر و البته محمد منتظر.... و علی افشین پور ( که مدتی است به آشخوری مشغولند :D ) و ..... و در آخر همه اینها خودم کمکت میکنند.

na3er-faraji
یک شنبه 02 آذر 1382, 18:42 عصر
واقعا ممنون از لطفتون
فعلا مشکل اصلی من فارسی نوشتن توی فاکس پروست . من از ورژن 2.6 استفاده می کنم

س.حمیدیانفر
یک شنبه 02 آذر 1382, 22:34 عصر
سلام
اولش باید با یه نرم افزار کوچولو مثل egaf.com یا بعضی از برنامه هایی که امکان فارسی نوشتن توی Dos رو فراهم میکنن سیستم رو فارسی کنی بعدشم یا از خود امکانات تایپ فارسی اون برنامه استفاده کن (مثلا سپند) یا هم از توابع شرکت نفت
ولی اگه بتونی مجموعه ( فارس پرو ) رو گیر بیاری دیگه هیچ جای غم و غصه ای برات باقی نمیمونه و خیلی راحت میتونی فارسی کار کنی

binyaz2003
دوشنبه 03 آذر 1382, 09:37 صبح
اگر توابع شرکت نفت رو نداری بنویس تا برات بزارم تو فوروم

na3er-faraji
دوشنبه 03 آذر 1382, 21:50 عصر
اگر توابع شرکت نفت رو نداری بنویس تا برات بزارم تو فورومآقا اگه بزاری که واقعا ممنون میشم

علی رفیعی فرد
سه شنبه 04 آذر 1382, 10:27 صبح
سلام دوست عزیز
یه راه دیگه هم هست که فکر میکنم از همه بهتر باشه
باید یه فایل باینری رو اول برنامت لود کنی و بعد از اون یه تابع بنویسی که با تایپ روی صفحه کلید لاتین حروف فارسی رو جایگزین کنه اینجوری کنترل خوبی روی بقیه کلید ها میتونی داشته باشی همچنین نوشتن این تابع هم میتونه شروع خوبی برای ابتدای کارت با فاکس باشه
ضمنا اشکالی که فایلهایی مثل vegaf دارن اینه که ممکنه چند بار اجرا شدنشون به خاطر مستقر شدن در حافظه سیستم اشکال ایجاد کنه
اگه خواستی میتونم یه مثال کوچولو بهت بدم

binyaz2003
سه شنبه 04 آذر 1382, 20:04 عصر
اینم توابع نفتی

na3er-faraji
سه شنبه 04 آذر 1382, 22:20 عصر
فقط میتونم بگم مرسی :wink:

kia1349
پنج شنبه 06 آذر 1382, 08:12 صبح
دوست من ظرف امروز و فردا یه مثال خوب برات میذارم تو فروم که خیلی کامله

kia1349
پنج شنبه 06 آذر 1382, 15:29 عصر
اینم برنامه تحت داس
برای اجرا بزن do main
پسورد ورود tat است
سایر پسوردهای محدود a1 و a2 است
امیدوارم خوشت بیاد تکنیک برنامه نویسیش عالیه
فقط خیلی پخشش نکنید

binyaz2003
شنبه 15 آذر 1382, 19:33 عصر
سلام خدمت آقا کیا
میشه لطف کنید و بگید این برنامه چه جور چاپگرهایی رو فارسی میکنه(کامل لطفا)

kia1349
سه شنبه 18 آذر 1382, 10:33 صبح
hp laserjet 5l
hp lasetjet 6l
hp laserjet 1100
hp laserjet 1200
کلا پرینتر های کلاس a4 شرکت hp
epson 1170,2170,2180
fx