PDA

View Full Version : آموزش: 5 کلاس حرفه ای برای نمایش فیلم های با فرمت MKV-AVIو....

barnamenevisjavan
یک شنبه 12 شهریور 1391, 16:27 عصر
سلام امروز تصمیم گرفتم یه حالی به بچه های برنامه نویس بدم براتون 5 تا کلاس گذاشتم که میتونید با استفاده از این 5 تا کلاس فیلم با فرمت های MKV-AVI و.... رو براحتی توی برنامه خودتون بدون وابستگی پخش کنید البته این کلاس هارو از توی پروژم براتون انتخاب کردم.پروژم کاملا متن باز هستش و تا 3 روز دیگه از سایتم منتشر میشه که کلا پروژه خفنی هستش حدود 265 تا کلاس داره دیگه خودت فکرش رو بکن چی هستش
www.barnamenevisjavan.com

http://s1.picofile.com/file/7488437090/VideoFormats.rar.html

barnamenevisjavan
یک شنبه 12 شهریور 1391, 16:38 عصر
خیلی باحالیداااااااا. میاید مفت دانلود میکنید یه دونه تشکر هم نمیکنید اونوقت انتظار دارید براتون سورس کامل هم بزاریم

ehsan7007
یک شنبه 12 شهریور 1391, 16:45 عصر
دوست عزیز ، هنوز که هیچکی دانلود نکرده!
اونجا نوشته 4 ، سه بارشو من خودم دانلود کردم ، اخه هی می گفت سرور مشکل داره!

در ضمن ف کلا به فکرتشکر نباشی راحت تری ها!
چون اگه هزار تا دانلود کنن ، کمتر از 20 تا تشکر می کنن! البته اگه شانس بیاری!

kurd_programming
یک شنبه 12 شهریور 1391, 16:49 عصر
خیلی باحالیداااااااا. میاید مفت دانلود میکنید یه دونه تشکر هم نمیکنید اونوقت انتظار دارید براتون سورس کامل هم بزاریم

دوست عزیز اگه نمی خواستی کسی مفت دانلودش کنه چرا واسه دانلود گذاشتی .... لازم به این همه فداکاری نیستیم.

ahmad1345
یک شنبه 12 شهریور 1391, 17:54 عصر
کسی برات نامه نداد.

barnamenevisjavan
یک شنبه 12 شهریور 1391, 19:11 عصر
منو باش که به فکر شما برنامه نویسام تا یکم چیز یاد بگیرید الانم که 19 تا دان شده 5 تا تشک شده
اونوقت میگید پیشرفت نمیکنیم
مشکل شما اینه که ارزش قایل نیستید

ehsan7007
یک شنبه 12 شهریور 1391, 21:51 عصر
شما خیلی رو تشکر حساسید ها!
ادم خوبه کاری می کنه بی منت و انتظار باشه ، خیلی بیشتر ، پیشتر از شما چیز های با ارزش تری گذاشتند ، اما کمتر از یک درصد تشکر کردن ولی اونا اصلا انگار نه انگار!!

اصلا به حال شما چه فرقی می کنه؟! شما کار خیر انجام میدی دمت گرم ، ایشالله مزدش رو خدا بده ، از بندش خیلی انتظار نداشته باش!
خودت راحت تری! :چشمک:

MMR_1344
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 11:47 صبح
اگه مشکل تنها تشکر کردنه که ما متشکریم
ولی دوست خوب تو برنامه رو برای حل مشکل خودت نوشتی اگه برا دیگرا میزاری نباید انتظار خاصی داشته باشی
به هر حال همه دوستان اینجا اومدن که از کار همدیگه یاد بگیرن و اطلاعاتشون بیشتر بشه

kkkaka
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 13:15 عصر
مرسی دوست عزیز بابت لطفت ...
تشکر کردن از معرفت میاد و معرفت جزو زات آدماست...
نمیشه معرفت رو به کسی یاد داد...
شما در حق دوستانت لطف کردی و مطمئن باش انرژی مثبت دریافت میکنی و همیشه خوشحال خواهی بود.
نه تنها شما بلکه در مورد هر کسی که بی چشم داشت به همه کمک میکنه این امر صادقه.
امید وارم موفق و بهروز باشی...
(من که قصد دارم رکورد تشکر کردن رو بزنم!)

kkkaka
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 13:45 عصر
برای دانلود نیاز به پسوورد هست؟!

barnamenevisjavan
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 14:17 عصر
mahdi72=pass

FastCode
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 15:12 عصر
با اینکه در این پروژه شرکت داشتین (http://subtitleedit.googlecode.com/svn/trunk/src/Languages/fa-IR.xml)
باید ذکر کنید که این برنامه رو خودتون ننوشتید

https://code.google.com/p/subtitleedit/
http://subtitleedit.googlecode.com/svn-history/r1293/trunk/src/Logic/VideoFormats

faravaghi
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 18:35 عصر
با اینکه در این پروژه شرکت داشتین (http://subtitleedit.googlecode.com/svn/trunk/src/Languages/fa-IR.xml)
باید ذکر کنید که این برنامه رو خودتون ننوشتید

https://code.google.com/p/subtitleedit/
http://subtitleedit.googlecode.com/svn-history/r1293/trunk/src/Logic/VideoFormats

سلام،
آخ که گفتی. یکی از برنامه های دیگه هم که توی سایتشون بود برای من آشنا میزد. نمی دونم شاید قبلا یه جایی (http://barnamenevis.org/showthread.php?305261-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%AF-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE&p=1491821&viewfull=1#post1491821) دیده باشم. شاید!؟

barnamenevisjavan
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 19:51 عصر
سورس اصلی در سایت کدگوگل موجود هست ولی نسخه ای که من از سایت منتشر کردمش تغییراتی رو داشته که میتونم بگم از نسخه اصلیش سرتره ایمیل هایی که با جناب nike سازنده اصلی این برنامه داشتم در این رابطه رو میتونم براتون قرار بدم درضمن من نگفتم خودم تنهایی نوشتم گفتم توسعه دادم

abdullah20
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 20:01 عصر
من نمیخوام یه وقت توهین کنم و چند بار هم از طریق وبسایتشون بهشون گفتم
اگثر سورس کدهایی که تو سایتشون است را میشه پیدا کرد و اکثر پروژه ها را خودشون ننوشتن
من بهشون گفتم که از هر جا کپی می کنی حداقل از سایت برنامه نویس کپی نکن
اخه چند مورد از سورهاشون را از سایت برنامه نوس کپی کرده اند

Restlesa
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 20:17 عصر
واقعا ممنونم بابت انتشار چنين سورسي
اگر لطف كنيد و نحوه به كار گيري توابعش رو هم توضيح بدين ممنونتون ميشم

FastCode
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 20:18 عصر
من نمیخوام یه وقت توهین کنم و چند بار هم از طریق وبسایتشون بهشون گفتم
اگثر سورس کدهایی که تو سایتشون است را میشه پیدا کرد و اکثر پروژه ها را خودشون ننوشتن
من بهشون گفتم که از هر جا کپی می کنی حداقل از سایت برنامه نویس کپی نکن
اخه چند مورد از سورهاشون را از سایت برنامه نوس کپی کرده اند
کپی کردن با ذکر منبع هیچگونه مشکلی نداره و مسئولین سایت barnamenevis.org از این بابت خوشحال هم میشن

negar.rafie
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 20:24 عصر
کپی کردن با ذکر منبع هیچگونه مشکلی نداره و مسئولین سایت barnamenevis.org از این بابت خوشحال هم میشن

خوب این در صورتیکه به صورت رایگان در اختیار بزارن

homan1374
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 20:42 عصر
به سایت ایشون سری زدم....
در یک کلام بخش نمونه برنامه های کوچک سی شارپ رو دیدم..
ولی جدایی از این که سورس ها از کجا میان...مجموعه ی خوبی گرد کرده...بعضی از برنامه ها واقعا جالب و اموزنده بودن..

FastCode
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 21:38 عصر
خوب این در صورتیکه به صورت رایگان در اختیار بزارن
اگر منبع رو ذکر کنه,طبیعتاً رایگان حساب میشه چون دیگه نمیتونه بابتش چیزی بخواد.

barnamenevisjavan
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 22:45 عصر
ببینید یک کلام خطم کلام من تا جایی که تونستم کپی رایت رو رعایت کردم و نام نویسنده برنامه رو ذکر کردم. اکثر سورس هایی رو که ماله سایت برنامه نویس یا جای دیگست رو خودم توسعش دادم و برخی امکاناتش رو حذف یا اضافه کردم.برخی حجمش رو کم کردم و بهینه کردم لینک هاش رو مستقیم کردم و.....همه که مثل شما ساکس ندارن برن کد گوگل و پروژه دان کنن.خیلی از پروژه هارو هم خودم نوشتم که عمرا بتونین تو کل اینترنت پیداشون کنید باز هم میگم من درعوض کدها پولی نمیگیرم فقط بخاطر زحماتی که کشیدم کدهارو جمع کردم،بهینه کردم و.... میگیرم اونم چی فقط 3 تومن.فک میکنید این پول میزه جیب من؟نه دوستان همش رو تا قرون آخرش رو خرج سایت کردم الانم میتونید از ادرس زیر دیدن کنید که ببینید در حال توسعه سایت هستم
www.bnjhost.ir/forum.php
خوب راه اندازی همین انجمن پول میخواد پول هاست دامنه و.....شما یه پروژه رو چند کار میکنید؟500 هزار تومن؟1 میلیون؟ چقد؟من واسه برنامه هایی که میسازم بیشتر از 50 تومن نمیگیرم خدا شاهده راست میگم چرا؟چون قصدم اموزش هستش اون 50 تومن هم که میگیرم از سر اجبار هستش.بخدا یه من پروژه هایی رو توی سایت گزاشتم که براحتی بالای چند میلیون هزینش هست ولی باز شما بیاین توهین کنید بگید کپیه و فش بدید

barnamenevisjavan
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 22:55 عصر
درضمن اون همه ویدئو ی آموزشی که توی سایت گزاشتم نکنه اونارم از سایت برنامه نویس کپی کردم؟

FastCode
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 23:14 عصر
من قصدم این نبود که بگم کار شما بده
شخصاً هم سایتتون رو ندیدم
و قانوناً هم(GPL و BSD) میتونید پول دریافت کنید و هیچ کس نمیتونه مانع شما بشه(این یکی از خواص ه GPL ه که بنده هم حامیش هستم)
ولی در مودر کارهای original که تغییر نکردن بهتره نام سازنده درج بشه
همین

barnamenevisjavan
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 23:28 عصر
من قصدم این نبود که بگم کار شما بده
شخصاً هم سایتتون رو ندیدم
و قانوناً هم(GPL و BSD) میتونید پول دریافت کنید و هیچ کس نمیتونه مانع شما بشه(این یکی از خواص ه GPL ه که بنده هم حامیش هستم)
ولی در مودر کارهای original که تغییر نکردن بهتره نام سازنده درج بشه
همین
خوش حالم که شما هم حداقل یک بار قانون GPL رو خوندید و متوجه هستید
در مورد کارهای اورجینال هم من تاجایی که تونستم نام نویسندش رو ذکر کردم
تا چند روز دیگه انجمن با ادرس سایت شروع به فعالیت میکنه و بخش آزادش هم راه میوفته خوش حال میشم در انجمن حضور داشته باشید.این انجمن دیگه خسته کننده شده.البته نظر شخصیم بود.

ehsan7007
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 23:34 عصر
اگه شما قصدت آموزشه ، تو همین سایت آموزش بذار، اینطوری نه مجبور میشه پول دامین و هاست وغیره رو بدی ، نه بقیه پولی بپردازن!

در ضمن اینکار هم درست نیست که به قول خودتون پروژه های دیگران رو توسعه بدید!
فرض کن یه بابایی ، چند ماه (شایدم سال) وقت بزاره و یه رمان بنویسه ، اون وقت یکی بیاد غلط های املایی و نگارشیش رو بگیره و بفروشه!
هسته ی برنامه رو یکی دیگه می نویسه ، معنی نداره که اصلا شما توش دست ببرید ، حتی به صورت رایگان !

در عین حال این رو نگفتم که دلخوری به وجود بیاد ، فقط درخواست وانتظاراته قشر برنامه نویسه!

FastCode
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 00:07 صبح
اگه شما قصدت آموزشه ، تو همین سایت آموزش بذار، اینطوری نه مجبور میشه پول دامین و هاست وغیره رو بدی ، نه بقیه پولی بپردازن!

در ضمن اینکار هم درست نیست که به قول خودتون پروژه های دیگران رو توسعه بدید!
فرض کن یه بابایی ، چند ماه (شایدم سال) وقت بزاره و یه رمان بنویسه ، اون وقت یکی بیاد غلط های املایی و نگارشیش رو بگیره و بفروشه!
هسته ی برنامه رو یکی دیگه می نویسه ، معنی نداره که اصلا شما توش دست ببرید ، حتی به صورت رایگان !

در عین حال این رو نگفتم که دلخوری به وجود بیاد ، فقط درخواست وانتظاراته قشر برنامه نویسه!
خیر از نظر من کاملاً کارشون درسته
اتفاقاً از نظر قانونی هم درسته
اگر بخواد خود اون بابا میتونه غلط املایی هاش رو درست کنه و بفروشه
ببخشید ولی اگر PD معنی نداره پس چی معنی داره؟
مایکروسافت هم اینقدر ضد open source نیست

keep the good work

younes221
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 00:25 صبح
سلام دوست عزیز ممنون از کلاس ها واقعا خیلی به دردم میخوره ممنون از زحمتی که کشیدی .

شما خیلی رو تشکر حساسید ها!
ادم خوبه کاری می کنه بی منت و انتظار باشه ، خیلی بیشتر ، پیشتر از شما چیز های با ارزش تری گذاشتند ، اما کمتر از یک درصد تشکر کردن ولی اونا اصلا انگار نه انگار!!

اصلا به حال شما چه فرقی می کنه؟! شما کار خیر انجام میدی دمت گرم ، ایشالله مزدش رو خدا بده ، از بندش خیلی انتظار نداشته باش!
خودت راحت تره! :چشمک:

کسی برات نامه نداد. اینا پاسخ هایی هستند در جواب زحمتی که دوستمون کشیدن !!!!!!!!!!!!!!!!

مشکل ما ایرانی ها دقیقا همینجاس عزیز . ایشون اومدن کلی وقت و انرژی صرف کردن و این کلاس ها رو طراحی و جمع اوری کردن و به راحتی در اختیار من و امثال من قرار دادن و فقط انتظار یک تشکر خشک و خالی رو دارن ... بابا یه کم انصاف داشته باشید خدا وکیلی اگه روی زمان هم خیلی حساس باشید 2 ثانیه طول نمیکشه از یک نفر تشکر کنید .... خود شما هم اگه مطلب آموزشی رو همینجا قرار بدید مطمئنم روی تعداد تشکر ها حساس میشید... شما برید داخل انجمن نگاه کنید تعداد انگشت شماری از دوستان تعداد تشکر های بالایی دارن و این یعنی فاجعه. خود من تا مطلب آموزشی میبینم اگر هم فایده ای واسم نداشته باشه حتما تشکر میکنم تا تشکر کوچیکی بشه از وقت و انرژی که دوستمون واسه بالا بردن سطح علمیمون کرده.

امیدوارم از حرف های این حقیر ناراحت نشده باشید.

موفق باشید

Restlesa
جمعه 17 شهریور 1391, 00:24 صبح
من بلاخره متوجه نشدم اینجا جای کل کل یا آموزش ؟؟؟!!! :متفکر:
اگه جای کل کله از مدیران خواهش می کنم که این تاپیک رو حذف کنن چون اینجا جای کل کل کردن نیست و اگرم جای آموزش دادن و دیدنه لطفا یکی پاسخ سوال ما رو بده
با تشکر

FastCode
جمعه 17 شهریور 1391, 01:03 صبح
من بلاخره متوجه نشدم اینجا جای کل کل یا آموزش ؟؟؟!!! :متفکر:
اگه جای کل کله از مدیران خواهش می کنم که این تاپیک رو حذف کنن چون اینجا جای کل کل کردن نیست و اگرم جای آموزش دادن و دیدنه لطفا یکی پاسخ سوال ما رو بده
با تشکر
جای کل کل نیست
جای بحث و آموزش ه
ehsan7007 فکر میکرد که کاری که ایشون میکنن درست نیست.بنده هم توضیح دادم که کسی که کد خودش رو منتشر میکنه قانوناً اجازه فروش و تغییر رو به بقیه میده

Restlesa
جمعه 17 شهریور 1391, 11:13 صبح
میشه لطف کنی و جواب سوالم رو بدی ؟؟؟

FastCode
جمعه 17 شهریور 1391, 11:28 صبح
میشه لطف کنی و جواب سوالم رو بدی ؟؟؟
بله
برای فایلهای mkv
یک کلاس matroska ایجاد میکنید و تابع زیر رو صدا میزنید
نام فایل رو میدید و بقیه رو متغیر initialize شده با 0 یا false میدید
public void GetMatroskaInfo(string fileName,
ref bool isValid,
ref bool hasConstantFrameRate,
ref double frameRate,
ref int pixelWidth,
ref int pixelHeight,
ref double millisecsDuration,
ref string videoCodec)
برای AVI هم اول یک RiffParser ایجاد میکنید, بعد
OpenFile(string filename)
رو صدا میزنید
بعد RiffParser رو به یک class ه RiffDecodeHeader میدید به method ه RiffDecodeHeader