PDA

View Full Version : یک پروژه CMS شبیه به PHPNuke می خواهم ؟

sfm_designer
جمعه 16 دی 1384, 10:46 صبح
با سلام (ضرب الاجلیه)
پروژه ای به من پیشنهاد شده که می خوان شبیه به phpnuke باشه ؟ به نظر شما چه قیمت بگم و چقدر زمان می بره ؟ آیا کسی می تونه همراهی کنه ؟

nematia
شنبه 17 دی 1384, 09:34 صبح
universws.com را نگاه کنید.

pooyesh
شنبه 17 دی 1384, 21:27 عصر
یه چیزی شبیه phpnuke حدود 900 تا 1200 ساعت زمان می بره( به نظر من)
اگه روزی 12 ساعت کار کنی می شه حدود 100 روز البته با باگ گیری و خواسته های بعدی سفارش دهنده که متناسب با کار خودش از شما امکانات دیگری هم می خواهد( و این منطقی است) یک ماه هم روش
البته مطالب بالا در صورتی صادق است که شما هم صادقانه خودتان کد نویسی کنید و از دستکاری کدهای دیگران برنامه نسازید که این کار غیر عرف می باشد
حال بسته به لول برنامه نویسی تان ساعتی پول را حساب کنید من ساعت یک برنامه نویس متوسط تا خوب برای php 2000 تومان می دانم ولی اگه برنامه نویس حرفه ای با نمونه کارهای ارزشمند باشه تا ساعتی 5000 هم قابل درکه
تمام مطالب بالا نظر شخصی من بود و هیچگونه تعصب خاصی روی مطالبی که گفتم ندارم
شاید یک همچین کاری رو اگه از برنامه های آماده و پکهای پولی (مثل بالا) استفاده کنید به صرفه تر باشه با توجه به اینکه اینها یک بار نوشته اند و پول آن را از چندین نفر دریافت می کنند که به سود هر دو طرف معامله می باشد
نوشتن یک برنامه در صورتی که نمونه های آماده آن وجود داره خیلی منطقی نیست مگر برای انحصاری بودن کدها و قابلیتهایی که به راحتی می توان در این گونه برنامه ها با گسترش کار بوجود آورد و خیلی چیزهای دیگر که بهتره دوستان دیگه هم بگن و ...

sfm_designer
چهارشنبه 21 دی 1384, 00:34 صبح
با سلام
از راهنمایی کامل شما بسیار متشکرم. موفق باشید .

skh_med
پنج شنبه 22 دی 1384, 19:40 عصر
از کد باز استفاده کن .

siavashmusic
جمعه 30 دی 1384, 01:41 صبح
آدمی را آدمیت لازم است چوب صندل بو ندارد هیزم است

این پورتالی که این آقایون را انداختنuniversws.com و بقول خودشون مرکز یکپارچه مدیریت وب نسخه دستکاری شده پورتال CMS) Php-Fusion )هست که من خودم در پروزه فارسی سازی به پیشنهاد سایت اصلی و مادر فیوزنphp-fusion.co.uk فعالیت داشتم و خط به خط و تابع به تابع این برنامه رو میشناسم این آقایون انگار هنوز حق مالیکیت رو نمی شناسن و با کمال ... برداشتن کپی رایت برنامه رو برداشتن هیچ یه اسم واسش گذاشتن هیچ از برنامه رایگان عرضه شده دارن برداشت مالی به نفع خودشون میکنن
ای کاش این مردم هم دانه های دلشان پیدا بود
بازم دوستان حرفه ای بیان بالا و ببینن صحبت های من درسته یا نه؟!! کسایی که یکبار با برنامه فیوزن کار کنن میدونن چیه چه برسه به ...

houtanal
جمعه 30 دی 1384, 02:10 صبح
اولا که به هیچ وجه قوانین مالکیت نرم افزار های سورس باز خدشه دار نشده(سایت رو یه جستجویی بکن).ثانیا تا جایی که بنده اطلاع دارم این پرتال یا حداقل بخش اعظمی از اون توسط همین آقایون کد نویسی شده.
من بهت توصیه می کنم دموی سیستم مدیریتی پرتال رو نگاه کنی تا تفاوت های موجود رو متوجه بشی.

skh_med
جمعه 30 دی 1384, 16:00 عصر
می شه بگین چرا خدشه دار نشده ؟ لطا جواب بدینا . خوب اگه کپی رایت و copyright notice رو بردارن طبق پروانه gnu/gpl پروانه رو نقض کردند مگر اینکه از صاحب اصلی اجازه نامه اصلی داشته باشند .

skh_med
جمعه 30 دی 1384, 16:09 عصر
You should not remove the "Powered by PHP-Fusion" copyright notice nor remove the copyright information from any of the included scripts. We feel this is fair when you consider the many hundreds of hours of hard work that has gone into the development of this

در ضمن بر طبق پروانه gpl این شرکت باید کد اصلی رو در اختیار بزاره .

oxygenws
جمعه 30 دی 1384, 19:02 عصر
دو تا بحث پیش میاد...

یکم اینکه اصلا این کد fusion هست یا نه (که باید اثبات بشه)
دوم اینکه، اگر هست، آیا سورسش هم همراه برنامه داده میشه یا نه. (لایسنس GPL هر نوع تغییری رو اجازه می ده، حتی حذف کپی رایت، اما به هر حال، سورس باید همراهش منتشر بشه.)

siavashmusic، شما هم لطفا برای حرفاتون دلیل مستدل بیارید و تا اثبات نشدن حرفتون، اینقدر سر و صدا و بی احترامی نکنید، ممنونم.

موفق باشید.

skh_med
جمعه 30 دی 1384, 19:09 عصر
ببینین علاوه بر دادن کد همراه حتما باید copyright notice باشه .
این قسمتی از ترجمه مجوز gnu/gpl هست که تاکید می کنه رو این مطلب :

شما می‌توانید نسخه‌های تغییر نکرده کد اصلی برنامه را همانطور که آن را دریافت می‌کنید از طریق هر بستری تکثیر و یا توزیع کنید، به شرطی که بطور واضح و صحیح در هر کدام یک کپی از اعلان حق تالیف و حدود مسوولیت را گنجانده و تمامی اعلانهایی که به این پروانه ارجاع می‌دهند را به همراه اشاره به عدم وجود هرگونه تضمین، دست نخورده باقی بگذارید و به هر دریافت‌کننده برنامه یک نسخه از این پروانه را به همراه برنامه بدهید.

هر نرم افزاری که دارای مجوز GNU GPL می باشد،به صورت رایگان برای عموم منتشر می شود و معمولا شامل فایلهای منبع(Source Files) برنامه است.هر کس می تواند به استثناء نکات ذکر شده در حق کپی ( Copyright Notices)، سایر محتوای برنامه را تغییر دهد.

oxygenws
جمعه 30 دی 1384, 19:48 عصر
متن انگلیسی رو دقیقا لینک بده.
این کپی رایتی که می گی، اون کپی رایتی است که داخل فایل ها قرار داره.
تغییر دادن کد برنامهء برنامه نویسان گذشته، مشکلی نداره (که کپی رایت پایین صفحات رو شامل میشه)

skh_med
جمعه 30 دی 1384, 20:05 عصر
نه حرف شما درسته . کپی رایت پایین اشکالی نداره . اما مال فایلا کاملا اشکال داره . اینم لینکش : http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html

در برنامه محتوای xoops این قسمت رو مثلا نباید تغییر داد . :

/* XOOPS - PHP Content Management System Copyright (c) 2000 XOOPS.org

This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.

You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software
Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA 02111-1307 USA */

skh_med
جمعه 30 دی 1384, 20:18 عصر
در ضمن انکه می گین تغییر دادن کد برنامهء برنامه نویسان گذشته، مشکلی نداره منظورتون چیه ؟

siavashmusic
شنبه 01 بهمن 1384, 21:34 عصر
برمیگردم جواب رو عرض میکنم

siavashmusic
شنبه 01 بهمن 1384, 21:42 عصر
دو تا بحث پیش میاد...

یکم اینکه اصلا این کد fusion هست یا نه (که باید اثبات بشه)
دوم اینکه، اگر هست، آیا سورسش هم همراه برنامه داده میشه یا نه. (لایسنس GPL هر نوع تغییری رو اجازه می ده، حتی حذف کپی رایت، اما به هر حال، سورس باید همراهش منتشر بشه.)

siavashmusic، شما هم لطفا برای حرفاتون دلیل مستدل بیارید و تا اثبات نشدن حرفتون، اینقدر سر و صدا و بی احترامی نکنید، ممنونم.
.
دوست عزیز آقای oxygenws اولا که خدمتتون عرض کنم من به کسی بی احترامی نکردم دوما در مورد سوالتون که فرمودید باید ثابت بشه شما که مدیر ارشد انجمنی به این قوی هستید و از اون جالبتر که انجمن برنامه نویسی شما فکر کنم باید این توانایی رو داشته باشید که با یه نگاه بتونید پورتال های کاربردی سورس باز رو راحت تشخیص بدید از طرفی دوستانی که باید موضوع رو بگیرن مطمینا گرفتن ولی باز هم اگه دوس دارین سورس های این پورتال به اصطلاح ساخته شده رو لطف کنید تا من واستون مدرک مستدل و قانع کننده بیارم و در کنار سورس های پورتال فیوزن آنالیز شده رو تحویلتون بدم در مورد نکته دوم شما که فرمودیدسورسش هم همراه برنامه ارایه بشه!!!!!! تا جایی که بنده اطلاع دارم حذف کپی رایت منوط به سورس باز بودن محصول ایجاد شده هست و رایگان بودن پورتال ; همچنین به همراه ارایه سورس برنامه می باشد چون وقتی شما اجازه تغییر رو داری پس هر کسی هم این اجازه رو باید داشته باشه تا محصول جدید شما رو ویرایش کنه از طرفی اگه واسه برنامه رایگان پول دریافت میکنن بنظر شما میان سورس ها رو در اختیار عموم بزارن از طرفی شما واسه سایت خودتون که در مقایسه با این پورتال مورد بحث در تراز پایین تری قرار داره کپی رایت ذکر کردی و شرط گذاشتی که هرگونه کپی برداری از طرح و ....منوط به اجازه از طرف شماست حالا خودت قضاوت کن آیا صاحبان فیوزن این اجازه رو ندارن که از ما کاربران بخوان تا ارزش زحمات اونا رو بدونیم الان شما داری رسما به من با این حرفات توهین میکنی ولی من چون دارم حق رو دکر میکنم و واسم این مهمه که دوستان دیگر هم این مطلب رو درک کنند و میدونم که کاملا درک کردن از عرایض شما دلگیر نمیشم ولی شما هم باید بدونی که مدیر ارشد باید بی طرفان و صادقانه قضاوت کنه . . . در انتها هم بهتره آقای oxygenws شما دقیقا در مورد مطلب اطلاعات بدست بیارین و سپس با صراحت بفرمایید سرو صدا و بی احترامی راه ننداز .
واسه فارسی سازی و ادیت این پورتال شما میدونی چقدر دوستان زحمت کشیدن ?چقدر حرف خوردیم از شرکت سازنده? میدونی چندتا ایمیل از سایت مادر در مورد حذف کپی رایت پایین صفحه در سایت های ایرانی دریافت کردیم ? میدونی چی در مورد ما ایرانی ها میگین ؟ میدونی زحمات کلی آدم واسه جلب رضایت طرفان خارجی با همین کار درست از نظر شما زیر سوال رفته؟ اگه واقعا این روند و مسیر رو شما میپسندید که . . .

skh_med
شنبه 01 بهمن 1384, 22:01 عصر
با سلام . من دخالت نمی کنم . فقط چند تا نکته . اول اینکه گفتین رایگان بودن که درست نیست . می تونیم محصولات کد باز رو بفروشیم . یعنی آزادی به معنای رایگان بودن نیست . اما اگر تاکید می کنم اگر کاربران بخوان باید بهشون کد رو بدیم . در ضمن می تونن کپی رایت دو بردارن . اما copy right notice های صفحات رو نه . اصلا . من نمی دونم حالا این پورتال که به خیلی جاها محصولاتش رو فروخته fusion هست یا نه . عاقلان دانند .

oxygenws
شنبه 01 بهمن 1384, 22:28 عصر
برادر سیاوش، تا شما برای حرف هاتون سند نیاورید، من حرفاتون رو باور نمی کنم، در حقیقت تمایلی ندارم باور کنم و الکی به کسی تهمت بزنم مگر خلافش ثابت بشه. (ضمن اینکه من تا حدودی در جریان توسعهء این سیستم بودم.)

من و سازندگان فیوژن و ...، همه در گذاشتن لایسنس مختاریم و اصولا به هیچ کس مربوط نمی شه که چکار می کنیم، و خودمون هم مسئول پیگیری این قضیه هستیم که آیا کسی طرح یا برنامه ما رو دزدیده یا نه.

در نهایت، پیرو حرفهای شما در پایان پاسختون، من بعید می دونم توسعه دهندگان خارجی چنین برخوردی داشته باشند و اگر داشته اند، متاسفم که با این برخورد ها، شما به کارتون ادامه دادید (من مسئول کارهایی هستم که می کنم و شما هم مسئول کارهای خودتان، کار هاتون رو به رخ من نکشید و منت نذارید!!) شاید اگر این انرژی رو صرف توسعه یک سیستم CMS فارسی می زدی، بهتر بود، اونوقت خارجی ها منت شما رو می کشیدند!!

ضمن اینکه حذف کپی رایت و لغو لایسنس از نظر "من" درست نیست، اگر از هر جای حرفام چنین برداشتی کردی، اشتباه کردی :)

موفق باشید.

skh_med
یک شنبه 02 بهمن 1384, 12:41 عصر
آقای اکسیژن نظرتون راجع به حرفای بنده حقیر چیه ؟

oxygenws
یک شنبه 02 بهمن 1384, 14:13 عصر
ببخشید، در مورد صحبت قبلیت، کامپیوترم خراب شد و دیگه یادم رفت جواب بدم...

در ضمن انکه می گین تغییر دادن کد برنامهء برنامه نویسان گذشته، مشکلی نداره منظورتون چیه ؟
منظورم اینه که تغییر دادن کد های نوشته شده، به هر طریقی، مشکلی نداره!! البته معمولا در این موارد، شخص تغییر دهنده، اسم خودش رو به قسمت کپی رای بالای صفحه، اضافه می کنه.

برادر skh_med، حرف های شما درسته.... فقط در لایسنس های بازمتن اومده که شخص/شرکت توسعه دهنده، باید دسترسی به سورس رو باز بذاره و این دسترسی رو برای همگان راحت کنه، به عنوان مثال، در دنیای امروز، گذاشتن سورس در اینترنت، یکی از واجبات است!!

موفق باشید.

skh_med
یک شنبه 02 بهمن 1384, 14:44 عصر
بله حرف شما کاملا درسته . من که خیلی جا ها دیدم که به بالای صفحه یعنی همون notice ها اضافه می کنن . باید سورسم بزاره اما گفته که اگه نزاری هم اگه کاربران بخوان باید بدی بهشون . از توضیحاتتون ممنون مدیر جان

siavashmusic
دوشنبه 03 بهمن 1384, 12:45 عصر
آقای مدیر ارشد کار کردن و نکردن بنده در پروزه ایرانی و یا خارجی به خودم مربوطه ولی باید تاسف خورد توی این کشور راحت برنامه خارجی ها رو میدوزدیم و ادای مالیکیت میکنیم
خدایا عافبت کار چنان کن که تو خوشنود باشی و ما رستگار

nematia
چهارشنبه 19 بهمن 1384, 04:18 صبح
من چند وقتی هست که به دلیل مشغله کاری زیاد، فرصت نمی کنم به سایت محبوب و مفید برنامه نویس سر بزنم. این بار هم دنبال کار با persian_log2vis بودم که دیدم کار دوست عزیز ما آقای متقی هست. رفتم به سایت ایشون و از اونجا بود که یاد برنامه‌نویس افتادم. تو برنامه نویس هر وقت بیام فقط یک بخش رو نگاه می‌کنم: php - مطالب طرح شده در این بخش رو خوندم. قصد ندارم وقت زیادی برای دفاع از برنامه خودم بذارم (حقیقتش شدیدا مشغول توسعه برنامه هستم و اول میخواستم اصلا واکنشی نشون ندم. اگر پاسخ غیر منطقی بدین هم دیگه جواب نمیدم.) فقط چند نکته به ذهنم رسید که نوشتنشون فقط با هدف شفاف‌سازی و جلوگیری از جوسازی انجام شده.

1- یک گله از دوستان: آقایان متقی و هوتن عزیز. چی میشد یک ایمیل بزنید خبر بدید؟ و صد البته یک دنیا تشکر (نه به خاطر دفاع از من، بلکه به دلیل دفاع از منطق استدلال و برهان)

2- بعد از خواندن این متن‌ها، برنامه PF یاPHP-FUSION را دریافت و نصب کردم. برنامه جالبی هست. اولین نکته‌ای که نظرم را جلب کرد تفاوت در حجم برنامه بود. برنامه PHP-FUSION با دو زبان فارسی و انگلیسی و یک قالب 2.6 مگابایت است، ولی UniWSM (مخفف Unique Web Site Manager ) 6.30 مگابایت (نسخه 0946). تعداد فایل‌های pf (کدها) هم حدود 150 تا هست و مال UniWSM 551 فایل.

تفاوت‌ها در شیوه طراحی برنامه، قابلیت‌ها و کیفیت توسعه ماژول‌ها آنقدر زیاد بودند که دو احتمال زیر رو بوجود می‌آورند:
الف – فردی که معتقد به کپی شدن UniWSM از روی PF است، یا اولی را نمی‌شناسد، یا دومی را (ویا هر دو را!)
ب – اگر مورد اول را کنار بگذاریم، قطعا می‌توان سوء نیت را دلیل بر این اشتباه دانست. (ترجیح می‌دهم فرض اول را درست بدانم)

3- برنامه PF از نشانی زیر قابل دریافت است:
http://php-fusion.co.uk/downloads.php?cat_id=3
برنامه UniWSM هم در نشانی زیر نصب شده است:
www.universws.com/demo
نام کاربری admin است. رمز عبور را با ارسال ایمیل برای هر کس که خواست می‌فرستم. برای آقایان متقی و هوتن هم خودم میفرستم.

این دو را با هم مقایسه کنید تا شما هم به نتیجه‌ای که من در بند قبل رسیدم برسید. فقط خواهشا نظراتتون رو اینجا بذارین.

4- UniWSM جدا از اینکه یک نرم‌افزار ویژه است، یک فرهنگ ویژه نیز ارایه می‌دهد. من سالهاست که تغییر نگرش و تغییر شیوه‌های مدیریتی از روش سنتی مدیریت پایگاه اینترنتی (وابستگی سایت به توسعه دهنده برنامه) به روش مدرن غیر متمرکز (اداره سایت توسط مجموعه کاربران و مدیران مختلف) را دنبال می‌کنم. این امر اولین بار هنگام بروز مشکلاتی در به‌روزرسانی پایگاه‌های متنوع دانشگاهی (مثل www.modares.ac.ir/webmed ) در ذهن من شکل گرفت. فعالیت‌های تحقیقاتی بنده در این زمینه به صورت 3 سمینار علمی (دو تا در دانشگاه تربیت مدرس از طرف پژوهشکده فناوری اطلاعات و یکی در دانشگاه سنندج در همایش فناوری اطلاعات کردستان) به اطلاع جامعه علمی رسانده شده است. (1382 تا 1384) (مستندات برنامه در سایت universws.com ارایه شده است.). تنها این روش باعث شده است بتوانم بیش از 30 سایت گسترده مختلف (برای مثال www.jazirehdanesh.com و www.iums.ac.ir را ببینید.) را همزمان و به تنهایی اداره کنم. و این در حالی است که اکثر وقت من صرف توسعه برنامه (و نه نگهداری پایگاه‌ها) می‌شود. البته در این روش هم ضعف‌هایی وجود دارد که مشغول پیدا کردن راه حل برای برطرف کردن آنها هستم.

5- من قبلا با نرم‌افزارهای php-nuke و phpbb زیاد کار کرده بودم. برخی از ایده‌های این نرم‌افزارها را در کارم استفاده کرده ام. (مثل شیوه استفاده از قالب که از phpbb الهام گرفته ام). در حین توسعه برنامه و متناسب با نیاز هم برنامه‌های متعددی را دریافت و نصب کرده‌ام و مستندات زیادی را هم خوانده‌ام (شاید برای بیش از 1000 برنامه). من معتقدم : "ترجمه توسعه نیست" (هر چند خودم یک مترجم هستم) و باید فکرها و اندیشه‌ها را گرفت، بارور کرد و محصول قویتر ارایه داد. تمام مخترعان و دانشمندان جهان همین‌کار را می‌کنند. فرهنگ Open Source هم بر همین عقیده شکل گرفت. جمله معروف "آنها روی دوش غول پیکران ایستاده‌اند" را شنیدین؟
ایرانی‌ها هم که زمانی در این کار سر آمد بوده‌اند، شاید بتوانند با این کار و با تکیه بر خود باوری و مدیریت صحیح به عظمت خود برگردند. (بخش تالار ایران جزیره دانش را ببینید. یه جستجوی originated from Persia در گوگل هم بکنید.)

6- احتمالا دوستان قدیمی‌تر نسخه‌های اول جزیره دانش و به خصوص کارگاه ترجمه یادشون هست. در زیر هر دو پایگاه کپی رایت phpnuke و phpbb وجود داشت و دلیلش هم تعهد بنده بر رعایت کپی‌رایت بود. ولی فکر نمیکنم برای برنامه‌ای که از اولین کد آن تا آخرین کدش (تا حالا 136056 خط طبق اعلام خود برنامه!) را طی سالیان متمادی نوشته و خطازدایی کرده‌ام گذاشتن کپی رایت برنامه‌های دیگه مناسب باشه!!! چرا فکر می‌کنید ایرانی نمی‌تواند؟(البته چند کلاس از phpclass و نیز برنامه htmlarea را هم در برنامه استفاده کرده‌ام که در هر مورد لینک کپی‌رایت آنها حفظ شده.)

7- کسی از دوستان اطلاعی از تاریخ عرضه اولین نسخه PF نداره؟ اولین نسخه UniWSM در سال 1382 برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی بیوشیمی ایران عرضه شد. در همون دوره یک نسخه نیز در سایت برنامه نویس برای نصب و بررسی ارایه شد. (فکر کنم آقا هوتن دانلودش کرده باشن)

8- من بیشتر از شما از اینکه کسی برنامه خارجی را ترجمه کرده و به اسم محصول جدید جا بزند ناراحتم. (همین چند وقت قبل یکی برنامه php nuke را برداشته بود میخواست 5 میلیون به دانشگاه ما بفروشه). و از اینکه در این مورد حساسیت به خرج می‌دهید سپاسگذارم. اما لطفا با تامل و بررسی بیشتری این مباحث را مطرح کنید. تنها افرادی که از جوسازی و اتهام زدن به برنامه‌ای که ماژول‌های منحصر به فرد اون (مثل مدیریت کنفرانس، نشریات، سیستم مدیریت اطلاعات، شرح حال علمی و ...) باعث مطرح شدنش در کنفرانس‌های خارجی شدن (منتظر خبرش باشید) اون هم بدون دلیل و مدرک، سود می‌برند، همون کسانی هستند که برنامه‌های خارجی را کپی برداری می‌کنند و به اسم خودشون جا میزنند.

9- دلیل اینکه برنامه رو تبلیغ نکردم و فعلا فقط از طریق دوستان قرارداد میبندم اینه که برنامه طی یک دوره 5 ساله قراره کامل بشه و هنوز 2 سال دیگه زمان میبره تا به هدف نهایی برسم. (به خاطر اینکه ماژول‌های برنامه حتما با یک مثال عملی توسعه پیدا میکنند، ساختشون زیاد طول میکشه). پس در آینده منتظر ویژگی های منحصر به فرد برنامه باشید.
10 - به احتمال بسیار زیاد برنامه در آینده (بعد از تکمیل) با حمایت وزارت علوم و بهداشت و شاید هم WHO و UNESCO (مذاکراتی انجام شده است) به صورت Open Source عرضه خواهد شد. منتظر مشاهده الگوریتم‌های برنامه نویسی بنده باشید. امیدوارم زودتر به اون زمان برسیم: تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد.

11-
خنده دارترین نقاط بحث از نظر من
... باید این توانایی رو داشته باشید که با یه نگاه بتونید پورتال های کاربردی سورس باز رو راحت تشخیص بدید... (لابد همانطور که شما در اینکار استادید؟)
... سورس های این پورتال به اصطلاح ساخته شده رو لطف کنید تا من واستون مدرک مستدل و قانع کننده بیارم ... (اگر هنوز شک دارید حاضرم در حضور دوستان متخصص کدها را فقط برای مشاهده تفاوتها بررسی کنید. البته فقط روی لپ تاپ خودم)

صحیح‌ترین نقاط بحث از نظر من
…. باید تاسف خورد توی این کشور راحت برنامه خارجی ها رو میدوزدیم و ادای مالیکیت میکنیم...
.... برای حرفاتون دلیل مستدل بیارید و تا اثبات نشدن حرفتون، اینقدر سر و صدا و بی احترامی نکنید....

12- آقای متقی، خودتون از Persian_log2vis جواب گرفتین؟ (به برنامه من ربطی نداره) حالا خوب شد می‌خواستم زیاد وقت نذارم!

حسن ختام:
ای پدر
اینان را بیامرز
چرا که خود نمی‌دانند
که با خود چه می‌کنند.

oxygenws
یک شنبه 23 بهمن 1384, 10:33 صبح
سلام، ممنونم به خاطر پاسخ خوبتون :)

1- عذر می خوام به خاطر اینکه خبرتون نکردم، شما درست می فرمایید.
2- از نظر من، برنامه pf، اصلا برنامه جالبی نیست!!! مقداری در کد هاش جستجو کردم.
3- به خاطر رمز عبور، سپاسگذارم، ساختار کاملا با سیستم pf متفاوت بود.
4- باشد که فرهنگ بازمتن بیشتر در جامعه ما رخنه کند :) ;)
7- به نظر می رسه این پروژه، سال 2002، یعنی 4 سال پیش شروع شده.
8- البته کپی کردن برنامه های خارجی و فروش اونها، با توجه به لایسنس نرم افزار مربوطه، مشکلی نداره.
9- بسیار بسیار عالی :)
10- من که شدیدا منتظرم.
12- در چه موردی از این برنامه باید جواب می گرفتم؟ شرمنده، دقیق منظورتون رو نفهمیدم :)

موفق و پیروز باشید.

nematia
دوشنبه 24 بهمن 1384, 00:51 صبح
موارد 1-11 : ممنون از وقتی که گذاشتین.
مورد 12: من که اجرا میکنمش هیچ عکسی بهم نمیده (البته شاید به خاطر png بودنشون دیده نمیشن)

oxygenws
دوشنبه 24 بهمن 1384, 11:19 صبح
12: آخرین نسخه رو دانلود کنید. (RC2)

nematia
یک شنبه 07 اسفند 1384, 14:27 عصر
13 - همون نسخه رو میگم. هنوز عکس بهم نداده.