PDA

View Full Version : سوال: ساخت جداول پویا

persiansoft_amin
دوشنبه 13 شهریور 1391, 17:36 عصر
با سلام من یه سایت دارم میسازم که در قسمتی از آن اطلاعاتی که قرار ثبت شود تعداد و نوعش مشخص نیست به نوعی یک جدول پویا در sql باید ایجاد شود که تعداد فیلد های آن بستگی به کاربر دارد می خواستم بپرسم دوستان چه راهکاری پیشنهاد میکنند؟

persiansoft_amin
دوشنبه 13 شهریور 1391, 18:07 عصر
میشه بیشتر توضیح دهید.

ببینید من یه همچین فرمی دارم.92294
بعد قرار به صورت پویا در بانک اطلاعاتی جدول ایجاد شود با فیلد ها ومشخصات گفته شده کاربر در واقع کاربر از طریق سایت داره table بانک را ایجاد میکنه. حالا به نظر شما چطوری این کار انجام میشه؟؟؟

aliblue
دوشنبه 13 شهریور 1391, 18:21 عصر
خب دستور create table رو با مشخصاتی که کاربر توی فرم وارد میکنه اجرا کن.

persiansoft_amin
دوشنبه 13 شهریور 1391, 18:34 عصر
خب دستور create table رو با مشخصاتی که کاربر توی فرم وارد میکنه اجرا کن.
بله میشه ولی این درحالیه که دستور create table را در خود asp.net بنویسیم که در این صورت امنیت سایت به شدت تحت تاثیر قرار میگیره من میخوام به صورت sp باشد مشکل اینه وفتی sp میسازیم دیگه نمیشه اسم فیلدها و نام بانک متغییر باشه.

meisam12
دوشنبه 13 شهریور 1391, 18:40 عصر
شما می توانید یک فیلد به نام Fields به جدولتان اضافه کنید و یک جدول دیگر فرضاً به نام MoreFields بسازی که شامل id , id_Fields , Text , ... باشد ویک constraint بین فیلد Fields و id_Fields بزنی تا یک رابطه یک به چند به وجود آید یعنی می توانی n تا فیلد داشته باشی.

ببینید من یه همچین فرمی دارم.92294
بعد قرار به صورت پویا در بانک اطلاعاتی جدول ایجاد شود با فیلد ها ومشخصات گفته شده کاربر در واقع کاربر از طریق سایت داره table بانک را ایجاد میکنه. حالا به نظر شما چطوری این کار انجام میشه؟؟؟

persiansoft_amin
سه شنبه 14 شهریور 1391, 10:15 صبح
ببنید من یه سایت دارم میسازم که قراره با واحدهای پولی الکترونیکی کار کنه.مثلا واحد پولی وب مانی یه سری پارامتر مخصوص به خود دارد مثلwmid و... و واحد پولی ucash هم یه سری پارامتر دیگه مخصوص به خودش دارد مانند ایمیل و ... حالا مشخص نیست چندتا واحد پولی ادمین سایت در سیستم معرفی میکند ضمن اینکه پارامترها یعنی همون فیلدها هم مشخص نیست چندتاست.من خودم فکرکردم برا هر واحد پولی باید یه جدول پویا در بانک ساخته بشه با پارامترهای که کاربر مشخص می کند.نمیدانم چجوری پیاده سازی کنم؟؟؟؟:گریه::گریه::گریه: