PDA

View Full Version : چند سوال در مورد کوکی

aliblue
سه شنبه 14 شهریور 1391, 10:38 صبح
سلام.اول این که هنگام ورود به صفحه برای این که ببینیم کوکی وجود داره یا نه،از کدوم رویداد صفحه استفاد کنیم؟
page_load یا Page_PreRender؟میشه توضیح بدین تو هرکدوم از این رویداد ها بررسی کردن کوکی چه اتفاقی میفته ؟

aliblue
چهارشنبه 15 شهریور 1391, 21:17 عصر
به سوال اول که کسی جواب نداد.یه سوال دیگه دارم.یه صفحه ساختم که 2تا کوکی میسازه یکی با زمان 30 دقیقه،یکی دیگه بدون زمان که باید با بستن مرورگر پاک بشه.روی هاست آپلود کردم و در کامپیوتر و مرورگر کروم امتحان کردم و مشکلی نداشت.اما در موبایل و با مرورگر OperaMini کوکی 30 دقیقه ای بعد از 30 دقیقه پاک میشد و مشکلی نداشت.اما کوکی بدون زمان با بستن مرورگر که هیچ،حتی با خاموش و روشن کردن موبایل هم حذف نشد.یعنی کوکی بدون زمان در موبایل بی نهایت باقی میماند.راه حل چیست؟
مثلا اگه کاربر گزینه مرا در هر بازدید به یاد داشته باش را انتخاب نکنه و بخواد فقط همون موقع و تا زمانی که مرورگر بازه لاگین بمونه چکار باید کرد؟

راهی که به نظرم رسید اینه که بجای زمان ندادن به کوکی،مثلا 1 دقیقه بدیم.ولی در اون صورت اگه 1 دقیقه تموم بشه ولی هنوز مرورگر باز باشه و کاربر در حال کار باشه،کوکی پاک میشه و مشکل ایجاد میشه.